Lov sunčanice

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas sam prvi put pecao ove ribe i to na suve muve. odusevljen sam kako agresivno kupe muvu sa povrsine  :tbumb:

p4250098resize.jpg


p4250101resize.jpg


p4250114resizeeh.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Prelepe slike Sale  :tbumb: a i ribe. Šteta što ne rastu veće.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas sam tek video sta sam do sad propustio . neverovatan je osecaj kad ova riba krene sa metar i vise daljine ispod same povrsine praveci trag na vodi , a zatim tako agresivno pokupi muvu da kontra i nije potrebna  :drool:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
sasats je napisao(la):
danas sam tek video sta sam do sad propustio . neverovatan je osecaj kad ova riba krene sa metar i vise daljine ispod same povrsine praveci trag na vodi , a zatim tako agresivno pokupi muvu da kontra i nije potrebna  :drool:

:) tebe vidim nisu potkacile ove nepogode?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jesu djole . kad sam ja pecao na barama  :doh: mada vidim da sam dosta propustio  :yeswink:
pecao sam na bari koja se izlila u livadu . bukvalno sam pecao na travi  :D crvenperke i suncice

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nisam do sada obracao paznju na njih mada ih kod mene ima na sve strane ,danas sam okacio malog mrava na udici 20 i igra je mogla da pocne,kidisali su kao ludi a ja po prvi put sam ih pecao i napecao se ziv....evo slike
 

Prilozi

  • karas.jpg
    karas.jpg
    167,6 KB · Pregleda: 582
  • karas2.jpg
    karas2.jpg
    143,1 KB · Pregleda: 476

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nakon dve nedelje konačno sam izašao na vodu!Dunav je zadnjiih dana ludovao,pa trenutno izgleda kao blato!Ipak,jako sunce je izmamilo veliki broj riba na površinu,sitnu,ali u velikom broju!Cepnuo sam celo jato ovakvih sunčanica,a nakon kraće pauze još jedno!A možda je bilo i isto jato :hammer:
Ali,na kraju dana na površinu se digla dobra baba i nekoliko sitnijih.Velika daljina i granje.Braon silueta kilašice videla se jako dobro na dvadesetak metara.Iz drugog baca sam je potrefio pored glave,video kako se okrenula ka nimfici,koju nisam video,sačekao i gledao strunu!Ali velika baba ne uzima kao sitna.Prvo gleda par trenutaka,pa priđe,a onda izbaci slisaljke, i čupka nimfu kao hleb.Lupio sam kontru i osetio teret.Ni sekunda nije prošla a ona se pljusnila po površini.Tad se i otkačila mamicu joj njenu!Ali dobro je,ne boluje više,izgleda da je gladna!
 

Prilozi

  • suncana.jpg
    suncana.jpg
    221,2 KB · Pregleda: 419

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
lepo,Zvezdane! ;)
kazi kad krene,ti si mi ribokaz! :D a ove dunavske suncice su za ove moje kanalske kapitalci..... :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Odlični ulovi ljudi i prekrasne fotografije !!! Da li neko drži sunčanice kući u akvarijumu ,kojim slučajem ,mnogo lepa riba?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas sam se opet zezao sa ovim neobicnim ribama. posto je ribolov na vidjeno veoma jednostavan i extremno efikasan    zakomplikovao sam sebi posao i lovio ih na distanci od oko 10-15 m na suvu muvu . lepo se vidi kad riba krene po tragu koji ostavi na povrsini , a zatim raspali po muvi silovito  :drool:
veoma je atraktivno loviti ih na nevidjeno suvim muvama  :)  a uleti i poneka crvenperka cisto da se prosara malo ...


p5010019resize.jpg


p5010023resize.jpg


p5010038resize.jpg
 
Vrh Dno