Magazin "Mušičar"

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Obavestavam cenjene kolege musicare da ce najverovatnije od 1 marta krenuti u prodaju dvomesecnik "Mušičar". Pretpostavjlam da su neki vec kontaktirani u vezi pisanja clanaka a ukoliko neko zeli opsirnije neka se javi. Javicu vam za detalje. :tbumb:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ako govoriš o časopisu Ivana Korhnera on se zove Mušičar ;)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da hvala na ispravci u zelji da sto pre obavestim clanove napravio sam gresku. molio bih admina za korekciju obavestenja
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Zamoljen sam od urednika da postavim njegovo pismo sa zeljom za saradnju svih musicara srbije te ga i u celosti prenosim

Postovani prijatelji musicari,
Ja sam Ivan Korhner iz Novog Sada, urednik lista za musicare, o musicarenju, turizam uz vode i ekologiju, koji iz stampe izlazi krajem februara, a svetska premijera ce biti na Ribniku BiH, na pocetku sezone marta 2008.

Saljem Vam pismo saradnje i spisak tema. Ostale stvari cu vam poslati, ako budete trazili.

Bistro Ivan Korhner
===============
Citat:

Pismo poziva na saradnju

Poštovani,

hteo bih da vas obavestim da pokrećem potpuno novi list za mušičare, o mušičarenju, turizam uz vode i ekologiju, čiji će prvi broj izaći početkom marta 2008 godine (prvog marta). List je dvomesečnik.

Cilj lista je da bude glasilo svih nas sportskih ribolovaca mušičara, sa ovih prostora, a i šire, koji imaju nešto reći, pokazati ili druge naučiti.

Ovaj list radi na granici proste reprodukcije, pa vas molim da vaši prilozi (tekstovi i fotografije), barem u početku, dok ne stanem na svoje noge, budu deo pozitivne energije kao vaš doprinos razvoju lista. List će se moći nabaviti samo putem pretplate, od autora i dostavom, preko pošte, na adresu koju navedete, bilo gde se nalazili u svetu. Ako vas je više iz jednog grada (udruženje sportskih ribolovaca) sigurnije je slati više primeraka upakovanih na jednu adresu, kao paket. Pretplata je na godišnjem nivou i nakon uplate dobijete 6 brojeva (dvomesečnik) vašeg lista. Cena podrazumeva pretplatu na 5 brojeva sa poštarinom, dok jedan primerak dobijate GRATIS!

Zainteresovan sam za uspostavljanje saradnje sa vama, pogotovo kada je reč o prilozima iz oblasti mušičarenja, tehnika, pravljenja muha, entomologije i posebno reportaža, te predstavljanje voda na kojima mušičarite, iz vašeg kraja ili voda gde lovite. Za destinaciju o kojoj pišete me posebno interesuje opis vode, prilaz i dolazak, uslovi na vodi, ribe u vodi, dozvoljen način ribolova, cene dnevnih dozvola i gde se mogu kupiti, gde se može prenoćiti i jesti, kome se treba javiti itd. Tekst treba da je na 1-2 kucane strane A4 formata (Normal, Times New Roman latinica ili ćirilica, vel 12, levo poravnanje) sa 5-6 lepih fotografija u dobroj rezoluciji (oko 1Mb) sa legendom (da se zna ko je i što je na njoj) ili napisan rukom ili mašinom za kucanje sa fotografijama (9X13, 10X15, 13X18,…). Takav tekst bih objavio u listu u nekom od narednih brojeva na 2-3 strane, zavisno od tematike i aktuelnosti. Možete poslati više tekstova iz različitih tema.
List “Mušičar” je prvi ribolovački časopis, koji tretira samo problematiku oko mušičarenja, na ovim našim prostorima i pisan je na svima nama prepoznatljivom jeziku. Uključite se u rad lista kao saradnik i fotograf. Život je kratak, zato ga treba živeti punim plućima. Pišite, slikajte, čitajte i šaljite priloge da svi u njima uživamo. Budite hrabri i postanite deo istorije. Bistro

IVAN KORHNER, urednik lista
---------------------------------------------------------------------------

Teme u mojim novinama
(Redosled ne daje značaj teme. Sve su mi značajne, ali ih neće biti u svakom broju)


FF (fly fishing) klub(ljudi-mušičari)
Lični stav o …,neobavezno sa…, dosije, intervju sa …, takmičari u FF, reprezentativci u FF, karijere, poznate ličnosti mušičari, vodiči, vezači i škole, čuvari, FF kao stil života i filozofija, žene mušičarke, podmladak (deca mušičari)


Istorija FF i tradicija
Kako je sve počelo? Knjige, dokumenti, istorijska fakta, ličnosti, Tradicija u FF na ovim prostorima, nazivi starih muha, muhe nastale na ovim prostorima,


Ribe koje se love muhom
Ihtiologija, mrest, razvoj riba, pastrmka, lipljan, mladica, zlatovčica, losos, morska pastrmka, klen, klenić, štuka, smuđ, bandar, bucov, morske ribe, zabrana ribolova, dozvoljene mere


Insekti (entomologija)
Vrste, entomologija, klasifikacija, pojava u toku godine, stadijumi razvoja, oblici, vodeni i kopneni insekti,


Veštačke muhe i FT (fly tying)
Alati za izradu muha, materijali, udice, tabla sa 4 muhe i sve o njima, fotostrip izrade muhe, tradicionalne muhe, zavirimo u kutiju poznatih, top 10 za sezonu, obavezne muhe, vrste, proporcije, suhe, mokre, nimfe, gamarusi, fantastične, strimeri, male tajne velikih vezača, škola vezivanja,…


Tehnike
Fly casting, vrste zabačaja, suvi zabačaji, vodeni zabačaji, back cast, overhead cast, shooting line, false cast, single&double haul, spiral snake roll, switch cast, rollcast, snap T, snap Z, spey cast, dvoručni štap i tehnika rada, extreme cast,


Taktika
Taktika na mestu pecanja, znakovi na vodi i tumačenje, lov suhom muhom, lov nimfom, lov strimerom, lov mokrom muhom lov uz i niz vodu, lov na manjim rekama i potocima, lov na velikim rekama, strategija, float-tubing, lov s obale i iz čamca, lov na jezerima, lov na moru, lov u sumrak, lov ujutro,


Oprema i pribor
Štapovi, tube, mašinice, strune i backing, AFTMA, predvezi, udice, najloni, fluorokarbon, čvorovi, ostali pribor, odeća (jakne, košulje, prsluci, kape,…), naočale, obuća (čizme, wadders, cipele,…), meredov, probali smo za vas na vodi,…


Destinacije i turizam
Tereni, predstavljamo vam vodu, ekstremni ribolov na morima, najbolja mesta u svetu za FF,


Tereni
Tereni, smeštaj, cene, hrana, tradicija, dolazak, prevoz, vodiči, adrese, telefoni,


Reportaže
Zapisi sa…, putopisi, reviri, putovanja, Bili smo na jezeru, reci, rečici, potoku, moru, divlje vode, kampovanje, druženja na vodi, susreti mušičara, otvor sezone,


Udruženja
EFFA, polaganje za instruktora, savezi, ribolovačka društva, vesti iz udruženja, okupljanje i akcije, škole, poribljavanje,


Takmičenja
Svetska prvenstva, evropska prvenstva, državna prvenstva, lige, kupovi, memorijali, izborna za reprezentaciju, pripreme za takmičenje, kalendar takmičenja, pravila takmičenja,…


Ulovi
Parada vaših ulova na muhu, veleulovi, rekordi, C&R,


Zaštita životne sredine i ekologija
Zaštita životne sredine, ekologija, vode, zagađivanje, kisele kiše, sezonske promene biotipa, promene vremena, meteorologija, uticaj promena vremena na ribe,


Noviteti
Izlog iz sveta, top 10, predstavljamo vam, noviteti iz oblasti, sajmovi, našli smo u trgovini,FF u umetnosti Knjige, novine, časopisi, slike, filmovi, DVD, sajtovi


Fotografija
O fotografiji, kurs fotografije, aparati, slike, način slikanja, podvodna fotografija, kompozicija, makromod, izložbe, pričali smo sa poznatim fotografima,


Stalne rubrike
Uvodnik, vaša pošta, pitajte-odgovaraju stručnjaci, mali oglasi, kalendar, zdravlje i vežbe za jačanje


Januar 2008.

Novi Sad, Srbija,
GSM 00 381 (0) 65 6395 801
[email protected]
S poštovanjem Ivan Korhner
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Poštovani posetioci sajta,
obaveštavam vas da sam list dao na prepress, tj prelom, i da ce uskoro u štampu. Očekujte prvi broj krajem februara i početkom marta. Bistro svima Ivan Korhner, urednik
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Radujem se ovoj vesti. Časopis posvećen mušičarenju je najbolja moguća "lektira".  :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pozdrav Ivane :bye:Zelim ti puno srece u radu!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Naslovna strana novog casopisa MUSICAR. Kod gringa imaju obrasci za nacin uplate a ko hoce poslacu mu na mail. Jos neki dan do izlaska.
 

L1ch

Junior member
Učlanjen(a)
04.02.2008.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nish
Lepo izgleda. Nadam se da ce casopis da zivi dugo. Puno posla Ivane.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
[quote author=Butterfly]Ako vas je više iz jednog grada (udruženje sportskih ribolovaca) sigurnije je slati više primeraka upakovanih na jednu adresu, kao paket. Pretplata je na godišnjem nivou i nakon uplate dobijete 6 brojeva (dvomesečnik) vašeg lista. Cena podrazumeva pretplatu na 5 brojeva sa poštarinom, dok jedan primerak dobijate GRATIS![/quote]
Kao prvo, srećan rad! :tbumb:

Moj skroman doprinos stavljanju časopisa "na noge" bi bio da naručim prvih 6 brojeva. To je 1000 din, jel? Zanemarljiva cifra na godišnjem nivou. Predlažem kolegama iz Niša da na adresu Niškog udruženja (ili neku drugu, svejedno), naručimo paket brojeva. Ja bih uzeo jedan. Ima li još zainteresovanih?

Inače nadam se da će i neki članovi ovog foruma napisati poneki prilog za ovaj časopis. Ja imam dovoljno iskustva sa ribolovačkim prilozima za novine, ali sam mušičar početnik, tako da u tom pogledu ne mogu pomoći...



 

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
A kakva je varijanta da se pretplata  uradi iz Sarajeva ako neko zna moze li na pm  izvinjavam se zbog skretanja sa teme
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Juce se i to konacno desilo. List je odstampan i na druzenje u Galovici sam doneo par primeraka. Nekima sam tamo dao, a nekima prodao. List besplatno dobijaju samo saradnici. Cena primerka je 200,00 RSD, a pretplata se moze uraditi tako da se obratite uredniku na email [email protected] ili preko instrukcije izvrsite uplatu. Nakon potvrde saljem vam primerak na kucnu ili adresu koju ste naveli u uplatnici. Bistro

instrukcija:

Pretplata na list “MUŠIČAR” Tuzemstvo:

Cena jednog broja je 200,00 dinara + PTT troškovi
Godišnja pretplata na list “MUŠIČAR”, za područje Repiblike Srbije, je 1000,00 dinara za 6 brojeva (list je dvomesečnik). Onog momenta kada uplatite iznos pretplate dobijate prvi broj, i naredne brojeve svaka dva meseca dok se ne ispuni kvota od 6 brojeva. Tada treba obnoviti uplata. Najbolje je da to uradite početkom godine. Cena pretplate podrazumeva dostavu na adresu koju ste naveli u uplatnici ili preko e-mail, nakon uplate.

Uplatu vršiti na tekući račun:
Agencija CORIVANS broj 330-15004306-21 Meridian Bank



Pretplata za list “MUŠIČAR” za inostranstvo:


Onog momenta kada uplatite iznos pretplate dobijate prvi broj, i naredna svaka dva meseca (list je dvomesečnik) dok se ne ispuni kvota od 6 brojeva. Tada treba obnoviti uplatu. Najbolje je da to uradite početkom godine. Cena pretplate podrazumeva dostavu na adresu koju ste naveli u uplatnici ili preko e-maila, nakon uplate navedenog iznosa (jedan broj i dostava je GRATIS!).

Cena jednog primerka je 3 eura + PTT troškovi

Evropa (uključujući i sve države nastale iz bivše Jugoslavije) cena pretplate za godinu dana je 30 eura, zbog visoke poštarine.
Amerika, Afrika, Azija, Australija i Novi Zeland cena pretplate za godinu dana je 50 eura.
Uplaćuje se na devizni račun:


Instrukcija za naplatu iz inostranstva,
instruction for customer transfers [/b]
EUR
EUR correspodent is:
AGRIFRPP-Credit Agricole Paris
Acc.With Institution: 57A:
MEBARS22
MERIDIAN BANK AD NOVI SAD
Beneficiary: 59:
IBAN RS35330007140001124350
AGENCIJA CORIVANS
PARTIZANSKIH BAZA 15/4 NOVI SAD

Saradnici i pretplatnici ocekujte svoj primerak.
Drugarski pozdrav i puno poštovanje od Ivana Korhnera
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ali ne mogu da verujem, ceo casopis samo o musicarenju i to izlazi u srbiji i na srpskom jeziku :respect1:
 
Vrh Dno