Marc Petitjean -the Swiss Vise-

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Da je mnogo skupa, skupa je ali isto tako mnogo moćna, kao neki vrhunski auto sa svom dodatnom opremom. Najverovatnije neću moći nikad da je kupim ali bar uvek mogu da je gledam.p.s. Regal ostaje moja ljubav zauvek hahaha.... kao i Partizan!


https://www.youtube.com/watch?v=x9WskBbooaU&t=16s
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Vezivao sam nekoliko puta na njoj. Odlicna.... Al meni nista specijalno bolja od rencetija kog trosim godinama
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Strelac je napisao(la):
Da je mnogo skupa, skupa je ali isto tako mnogo moćna, kao neki vrhunski auto sa svom dodatnom opremom. Najverovatnije neću moći nikad da je kupim ali bar uvek mogu da je gledam.p.s. Regal ostaje moja ljubav zauvek hahaha.... kao i Partizan!


https://www.youtube.com/watch?v=x9WskBbooaU&t=16s
Neki cemo i da prezivimo  :D

Po meni odlicna. Sa njom sam se sreo pre jedno 4 godine i bio sam odusevljen. Tako da ce jednog dana definitivno biti u mom posedu samo da se kurtalisem kupovine stapova.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Malo sam radio na njoj, Savo Martinovic je ima i odusevila me je.
Jeste skupa ali kao sto mi on kaza, nikad nisam u zivotu mogao da kupim novi auto ali zato stegu mogu....  :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Strelac je napisao(la):
Da je mnogo skupa, skupa je ali isto tako mnogo moćna, kao neki vrhunski auto sa svom dodatnom opremom. Najverovatnije neću moći nikad da je kupim ali bar uvek mogu da je gledam.p.s. Regal ostaje moja ljubav zauvek hahaha.... kao i Partizan!


https://www.youtube.com/watch?v=x9WskBbooaU&t=16s

Jeste sila živa u svakom smislu ali koji će ti Q... Strelko druže ? Bitno je tvoje umeće  brate, pa ima ljudi koji su na indijskim najjeftinijim

stegama pravili remek dela od suvih muva na 16-cama npr. koje će retko koji vlasnik ovakvih stega umeti  da napravi.

Pristojan kvalitet i cena vrše posao, uživaj u štapu  ;).

Alat za FT sa prenabudzenom cenom. Opet, šta je skupo '' nabudženo '' kada neko voli, teško je pitanje  i možda nije ni za komentarisanje ?

Evo npr. kolekcionari plaćaju po nekoliko 1000 € original italijansle automatik  preklopne  nožiće ( skakavci, kako ih svi zovemo ) ali

očuvane i iz 1915-20 g. pa  redom do 40-e drže jaku cenu. Uopšteno baci pogled na ''komade metala ''nožiće kao Lagiol npr.

  preklopnu britvicu ali 600 $ . Našminkani nožici koje su koristili čobani da režu kriške  sireva i  kobacica dok užinaju. Sve će

to odraditi Victorinox od 20 €, čak i neuporedivo korisnija spravica kada se prouči čemu svaki  element može da posluži.

Koja je za vas forumaše najbolja stega odnos cena -kvalitet ?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Tesko pitanje Mafke. U sustini mozes ti iz tacke a u tacku b da se prevezes i jugom. Jbg malo ce da trokira, bolece te ledja, osetices svaku rupu ali stici ces. E sad mozes da uzmes i mecku npr. Malo ko ce se ko ima mogucnosti odluciti pre za juga nego mecku. Vrv ce se pojaviti pametnjakovici ko na ovom forumu koji ce namerno reci jugo a krisom ici u salon Mercedesa ili na svom kompu gledati Meckice. Takvih latentnih Simmsomana imas ovde koliko volis.i svi na kraju ako nista kupe bar retraktor Simms ili neku niskobudzetnu kosulju iz Kine.
Elem ja trenutno rabim Renzetija travelera i prezadovoljan sam. I ako ga ikada budem menjao to ce biti za gore pomenutog Petitjeana. Predlozio sam Petitjeana nekim drugarima sa foruma i prezadovoljni su. I nece ga menjati.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Tesko pitanje Mafke. U sustini mozes ti iz tacke a u tacku b da se prevezes i jugom. Jbg malo ce da trokira, bolece te ledja, osetices svaku rupu ali stici ces. E sad mozes da uzmes i mecku npr. Malo ko ce se ko ima mogucnosti odluciti pre za juga nego mecku. Vrv ce se pojaviti pametnjakovici ko na ovom forumu koji ce namerno reci jugo a krisom ici u salon Mercedesa ili na svom kompu gledati Meckice. Takvih latentnih Simmsomana imas ovde koliko volis.i svi na kraju ako nista kupe bar retraktor Simms ili neku niskobudzetnu kosulju iz Kine.
Elem ja trenutno rabim Renzetija travelera i prezadovoljan sam. I ako ga ikada budem menjao to ce biti za gore pomenutog Petitjeana. Predlozio sam Petitjeana nekim drugarima sa foruma i prezadovoljni su. I nece ga menjati.
Vidis ricma, opet lupas, meni je bilo koji brend odece totalno sporedan. A stega je alat. Nikad ne bih kupio nista od simmsa patagonije itd ako to znaci da treba da se odreknem pecanja. Meni je voda prioritet a ne kako izgledam kraj vode.... Tako da.... Opet samo prdis da bi te culi

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tako je oholi...u prevodu kupaci sesir i dole stare patike i udri.....drina rules...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Oholi opet si se našao prozvan i po 100 put promašio temu. Pročitajte ponovo sa razumevanjem. Ko priča o pecanju? Zamena teza kao kod pickoustog. Ae realno sad posto kazes stega je alat je hoces kineza ( iako si u Kini ) ili bi ipak Petitjeana? Da imas kes npr. I da odes na pecanje i za pribor. Kod naših ljudi je manjak vremena a kod nekih i manjak novca. Ali recimo mozes tj imas kes. I ne prdi nego napisi kinez ili Petitjean.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
I cim covek razmislja o stegi od 500 e vrv ima keš da je kupi ali ako vec nema ne treba da prdi i vice loša je zato što ne može da je kupi. Znam par likova kojima se nije svidela i prodali su je i kupili Nor vise i i to postujem. Ali su imali keš kupili, nije im se svidela i cao. A ne videli na tv u i rekli ne valja.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Mariću bratiću, gde se seti Yuga i Mercedes da porediš ? Ja sam poredio Lagiol i Victorinox, gde je ooogromna razlika u ceni a

upotrebljivost identična čak i funkcionalnija kod poznatog  jeftinijeg Švajcarca  :doh:

Realno bi bilo da si pomenuo Golfa i Mečku.

Eto slažem se da  '' alat '' treba biti kvalitetan, pa  ja prvi obraćam pažnju na kvalitet ali, 500€ niikada ne bih dao za stegu.

Ima jeftinijh firmi a i  jeftinijih modela najjačih firmi.  Nigde u postu nisam savetovao ili predlagao kupovinu najeftije stege

nego samo  pomenuo  kao primer, a naravno da Strelko već poseduje sasvim dobru stegu.

I sam tražim da kupim neku bolju ( imam ručni rad nekog poznatog majstora , ne sećam se tačno kojeg jer je nisam kupio već dobio

u tramp neki i vrši mi posao ali ima tragova oštećenja od puno vezivanja na većim udicama  ), zato sam i pitao

'' ima li neko predlog cena-kvalitet ? '' podrazumevajući nešto  pristupačnije do 130 € npr.. :-\
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
Jeste sila živa u svakom smislu ali koji će ti Q... Strelko druže ? Bitno je tvoje umeće  brate, pa ima ljudi koji su na indijskim najjeftinijim

stegama pravili remek dela od suvih muva na 16-cama npr. koje će retko koji vlasnik ovakvih stega umeti  da napravi.

Zbog ovog Mafke sam uporedio jugo i mecku. Ali pogresno sam onda razumeo tvoj post. Izvinjavam se
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
maric je napisao(la):
Zbog ovog Mafke sam uporedio jugo i mecku. Ali pogresno sam onda razumeo tvoj post. Izvinjavam se

  Ma ne zezaj, kakvo izvinjenje bre , obojica  vooleeemo doobre skupe stvari a indijska je samo poređenje koje  je zvučalo kao krajnost sa-

mo da bih podsetio sve nas ( i Strelka naravno čija je tema nepresušna ) da talenat-veština su na prvom mestu i da bi trebali biti

zadovoljni onim što posedujemo ( ti mislim imaš bešeee opasnu stegu koja je za mene misaona imenica  :blush: ).

Meni su malo oštećene čeljusti i mislio sam do nekog  majstora dobrog da pokuša da ''ispegla '' rascvetalu čeljust i napravi rezervne

ali baš bedak. Moram da kupim NOVUUU. Imam problema sa udicama 18# a da ne pomišljam na još manje meni drage.

Baki hvala puno, mislim da Italijani imaju nešto oko 120€ a sasvim pristojno.
 
Vrh Dno