Marc Petitjean -the Swiss Vise-

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Sto se tice Stonfo stega iskreno nemam iskustvo osim vizulenog i stvarno lepo izgledaju i necu da palamudim o kvalitetu nek to uradi neko ko veze na njima. Eko druze ti imas Stonfo i napisi koju rec.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
A Mafke sto se tice nekih stega za pristojnije pare po meni Traveler Renzeti nema konkurenta. I kupis jos celjusti midge za male musice i da te Bog vidi :) dobro ocuvanog moze covek da nadje za 150 evrica i to je korektno.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
maric je napisao(la):
A Mafke sto se tice nekih stega za pristojnije pare po meni Traveler Renzeti nema konkurenta. I kupis jos celjusti midge za male musice i da te Bog vidi :) dobro ocuvanog moze covek da nadje za 150 evrica i to je korektno.

  E tako se to radi. Moora rezervne tj. dodatne čeljusti da se ima i menja a ne kao ja godinama sve  na jednoj  od #6 do 20 #.

Čudo  ovoliko da mi traju ove što imam i  npr. 16-ce  bez problema za BWO mogu da izguram ovu sezonu.

Čudo ''Regal '' da niko ne pominje, imao sam neku vrlo praktična je bila ali ode i ona  u tramp  :doh:.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Iskreno meni je Regal bzv da se ne uvrede ponosni vlasnici. Ona jeste bila cudo pre 20-30 godina ali u sadasnje vreme po meni preglomazna i preteska.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Regal je kvalitetna  stega ali nema rotaciju "u tačku" što bi se prosto reklo. Meni to puno znači, nekom skoro ništa. Savremena stega bi po meni morala da se vrti u tačku. Renzeti ima bronzane čaure, ove "skupe" imaju kuglične ležajeve. Svakako da je lepše vezivati na ovim skupljim, nema ni malo lufta kad se vrte, ali je pitanje da li to baš toliko znači? Ko može, svakako treba da uzme ovu sa kugličnim ležajevima, to je alat za ceo život, pod uslovom da su kvalitetne čeljusti.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.104
Broj reagovanja
312
Lokacija
Svrljig
U ovom našem hobiju svi svesno trošimo puno para za prilično nepotrebne stvari ali kada je merak u pitanju za nešto, nema tu mnogo priče. Znam odlično da za lepe i dobre muve nije potrebna stega od 800 evra ali estetski dojam koji stega iz naslova pruža kao i njena funkcionalnost i praktičnost kao i nesumnjivi kvalitet, teško mogu zanešenjaka da ostave ravnodušnim... :blush:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
E to mi reci Strelac. Nisam neki serijski vezac niti živim od toga čak sta vise sednem za stegu jednom u 7 dana i tada ako sklepam 10 musica na konju sam. Ali sam taj čin vadjenja stege i materijala i opuštanje psihičko kad počnem da vezem nema cenu. Po meni. I za takve stvari makar trajale 30 min volim da dam keš.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ja od januara koristim Stonfo Elit stegu i prezadovoljan sam sa njom.
Do sad sam na nju svezao nekih 1500 musica i ne poznaje joj se ama bas nista.
Cena oko 250 eura, ja je dobio za 150  :D

25ib1gw.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.104
Broj reagovanja
312
Lokacija
Svrljig
Ja koristim ovu odavno i veoma sam zadovoljan. Majstor Iva Piroćanac je napravio a imam još jednu stariju, takođe njegov rad, koja je još bolja od ove ali ne mogu da nađem sliku, ima je negde na forumu....
 

Prilozi

  • Stega Iva.jpg
    Stega Iva.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 235
Vrh Dno