Maric rod building and flytying corner

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Japanac jesi ti lud pa na ovom forumu svi sve znaju. Mislim da imamo i par EEFA instruktora koji ni ne znaju da su to cak ni EEFA ne zna  :hammer: :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Japanac jesi ti lud pa na ovom forumu svi sve znaju. Mislim da imamo i par EEFA instruktora koji ni ne znaju da su to cak ni EEFA ne zna  :hammer: :hammer:
Pa kad si ti glavni po znanju, broju komentara... nije ni cudo da ima i instruktora [emoji23][emoji23]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pa brate ja samo ne mogu da dozvolim nekim ''samoprozvanim'' strucnjacima da palamude. Nije ni cudo sto ti propagiras kinesku robu kad si kineski maneken. Ja sve sto sam napisao 70% vas zna. I nije upuceno ''strucnjacima'' vec pocetnicima, jer pocetnik kad pocne da cita neke teme pomisli da je ovo nuklearna fizika. A u stvari je prosto. Stap, cekrk, struna, lider, tipet i musica.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Prvo to maneken zaboravi.... situacija je iskrsla....iskoristicu je koliko se moze naravno.

Ne propagiram nista kinesko, propagiram zdrav razum. Ti isti kinezi siju waderse, jakne, prave stapove za brendove.... pa sta mislis, da nisu uzeli tehnologiju? 
Poenta je da svako kupi sta moze bez da odvaja od usta....

Ti forsiras simms pa simms. Ali ima druga stvar.... kod svetskih brendova je ime jako skupo i poprilicno utice na marzu.... razvoj tehnologije takodje....

Kinezi su preskocili to dvoje... zato ja sad pecam sa orvis blankom na kome je kineski brend [emoji6].
Nije daleko dan kad ce kinezi da prejebu sve brendove sto se tice prodaje sirokim.masama. videces.

I ono najvaznije, odnos cena kvalitet je bas bitan, bar meni....

A da je simms najbolji... JESTE.
maric je napisao(la):
Pa brate ja samo ne mogu da dozvolim nekim ''samoprozvanim'' strucnjacima da palamude. Nije ni cudo sto ti propagiras kinesku robu kad si kineski maneken. Ja sve sto sam napisao 70% vas zna. I nije upuceno ''strucnjacima'' vec pocetnicima, jer pocetnik kad pocne da cita neke teme pomisli da je ovo nuklearna fizika. A u stvari je prosto. Stap, cekrk, struna, lider, tipet i musica.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
CIPELE ZA WADERS:

Osnovna podela waders cipela je cipele sa filcom i cipele sa vibram djonom. U zavisnosti od tipa reke na kojoj pecate mozete da birate i model sa filcom ili Vibramom.
Inace Vibram je vrsta gume koja se kao ne kliza i u kojoj da bi bila manje klizava usrafljujute srafove. Srafove takodje mozete stavljati i na filcani djon. Ako budete imali nedoumica kako se srafovi postavljaju i na koja mesta ( tj raspored na djonu) slobodno me mozete kontaktirati ali vecina prodavaca cipela imaju vec utvrdjene sablone koje mozete naci na sajtu ako vec ne postoji upustvo u kutiji.

Sto se mene tice moj izbor cipela je naravno Simms jer su ubedljivo najbolje. Kostaju malo vise za nase uslove ali vrede svaku paru. Sada je Tomy od mene kupio Freestone Simms cipele sa srafovima koje su kostale 150e sto je smesna cena. Znaci stekajte lovu i cekajte snizenja ili da izleti neka ponuda na forumu. Dosta prijatelja musicara je imalo problema sa cipelama, nekima su i otpadali djonovi ( Bakiju na Vision cipelama na Gradcu pre par godina) s toga napominjem razmislite dobro dodajte neki dinar da bi ste na kraju ustedeli i postedeli sebe nerviranja i usranog dana na vodi.

Sto se tice podele na filcane cipele i Vibram modele moj predlog vam je sledeci:

Za sve reke gde cete dosta pesaciti, za reke tipa Gradac, Djetinja, Ribnik, Pliva moj savet bi vam bio cipele sa Vibram djonom jer ce manje da se trose. Filc se brzo trosi pri dugim setnjama. Obavezno na Vibram djon ugradite srafove.

Za reke tipa Drina gde ste staticni ( veci deo provodite na istim pozicijama i kad se prebacujete s pozicije na poziciju koristite auto - sto bi rekli jurite vodu) i gde ima dosta klizavog kamenja moj izbor je definitivno filc. Ako imate dovoljno novca mozete na filc ugraditi srafove.

Da ne bi bilo da samo imam Simms, napomenucu da imam i jedne Chotine sipele sa filcom koje rabim par godina na manjim rekama ( Gradac, Djetinja) koje kostaju nekih 80e. Posto cu nadam se sledece godine preci na wet waiding uzecu Simms sa vibramom.




 

Prilozi

  • simms 1.png
    simms 1.png
    51,4 KB · Pregleda: 99
  • simms .png
    simms .png
    60,5 KB · Pregleda: 102
  • simms 2.png
    simms 2.png
    40,3 KB · Pregleda: 101
  • chota.png
    chota.png
    46,7 KB · Pregleda: 98

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
PRSLUK ZA PECANJE:

U zadnje vreme ne tako vazan deo opreme jednog musicara. Sa pojavom torbica ( hip pack ) sve vise musicara zapostavlja ovaj deo opreme i to sa punim razlogom.
Postoje situacije gde vam je prsluk samo suvisan. Pecanje na Gradcu ne iziskuje prsluk posebno u letnjem periodu lakse je uzeti hip pack, ubaciti sendvic, ubaciti flasicu sa vodom, kutije sa musicama itd i bicete mnogo rastereceniji. Nekada je prsluk i potreba na rekama tipa Drina. Hip pack pada u vodu jer ste vecim delom u vodi iznad pojasa, a pri sebi na takvim vodama pozeljno je imati meredov, kao i par kutija musica, tippet itd. Jer muka je stvarno svaki cas izlaziti iz vode da pokupite nesto sa obale.

Sto se tice prsluka izbor je na vama. Cene prsluka variraju od 40 e koliko kostaju Djerini prsluci koji su vrhunskog kvaliteta i dosta ih nasih musicara koristi, pa idu i do 250e za Simms prsluke. Ovde ne mogu da pricam o kvalitetu jer kvalitet ne odredjuje cenu u ovom slucaju ( ok jesu to neki space materijali ) ali velika je razlika izmedju 40 e I 250e I mislim da po meni i ako se odlucite za Djerin prsluk necete pogresiti. Mada mislim da ih Djera vise ne sije ;(

Kod mene u ovom slucaju vizuelni utisak igra.
 

Prilozi

  • Chameleon.png
    Chameleon.png
    68,4 KB · Pregleda: 109
  • vision.png
    vision.png
    76,8 KB · Pregleda: 106
  • simms 5.png
    simms 5.png
    39,7 KB · Pregleda: 104

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Samo da dodam da se ipak kliza i vibram iako sam zavrnuo sve šrafove.Ali je daleko udobniji đon od ovih običnih a meni to znači koji puno pješači.
Moj savjet kupite najbolje cipele jer je to ponajbitnije za mušičare.Čuvajte zdravlje!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Probao sam mnoge kombinacije.... filc plus sraf je najbolja ibpokriva najvise situacija....nezogadan je za blato van vode i travu mokru.... na blatu se osecate kao.bambi na ledu....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
Samo da dodam da se ipak kliza i vibram iako sam zavrnuo sve šrafove.Ali je daleko udobniji đon od ovih običnih a meni to znači koji puno pješači.
Moj savjet kupite najbolje cipele jer je to ponajbitnije za mušičare.Čuvajte zdravlje!
Zato i napisah gore '' guma koja se satro ne kliza''. Za Drinu je meni filc No 1. Ali za reke Ribnik, Pliva i ove recice gde si vise na livadi nego u vodi top je Vibram.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
oholi je napisao(la):
Probao sam mnoge kombinacije.... filc plus sraf je najbolja ibpokriva najvise situacija....nezogadan je za blato van vode i travu mokru.... na blatu se osecate kao.bambi na ledu....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk
Nisam te razumeo. Nezgodan za blato sa srafovima?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Lose sam napisao neco.

Samo filc je za blato zajeban.... srafovi malo pomohnu al i dalje ima mana.... mislim na blato mokro...

Filc i sraf subnajbolja kombinacija

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Blato i filc pogibija. Posebno deo kad ides preko brda na Sareno platno.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Blato i filc pogibija. Posebno deo kad ides preko brda na Sareno platno.
Bas taj rad.... gore od leda

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno