Maric rod building and flytying corner

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tacno tako, debljinu tipeta odredjujete po velicini musice jer sam razum i zdrava logika vam govore da ne mozete 0.20 provuci kroz usicu musice #20 npr.

Takodje kod nimfarenja debljina tipeta igra vaznu ulogu. Ako hocete da vam musica brze tone stavljate tanji tippet ali to cemo sve objasniti u temi nimfarenje.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
WADERS:

Po meni obavezan deo opreme svakog musicara. E sad da ne bude samo waders pa da se kuvate leti postoje waders pantalone, takodje mozete nositi i gumene cizme( mada ih ja izbegavam jer sam se pre par godina lomio po Gradcu u julu pa sam odlucio da batalim to), i mozete se okrenuti wet waidingu ( koji ja planiram za sledecu godinu a to su cipele za waders, neoprenske čarape i pantalone koje se brzo suse simms, ili koje god imate ih u radnjama planinarske opreme, saleva itd).
Mozete kao neki pecati u japankama ali to ne preporucujem  jer cete uticati na smanjenje ribljeg fonda reke :)

Takodje postoje oprecna musljenja forumasa sto se tice kupovine wadersa i njihove cene. Opet je izbor na vama. Neko voli 1 dobar neko voli 4 losija. Svako ima svoju racunicu.

Moj savet je sto bolji waders.Neko ce reci pa covece iscepacu ga na Gradcu, Djetinji, Moravici. Sve to stoji i ja cu napisati kako sam ja to resio.

Za reke tipa Gradac, Djetinja itd sam kupio waders pantalone Traun river ( hvala mom snabdevacu Proti ) koje me sluze vec par godina i prezadovoljan sam. Na tim rekama gde je gazenje maksimalno do pojasa nema potrebe za klasicni wadersom, a i leti me spasava. ( nosim ih i leti zbog poskoka).

Za reke tipa Drina ,Ribnik, Pliva tu koristim Simms G3 i tu nema kompromisa. Samo najbolje. Ne kazem da neki Vision, Guideline, Patagonija nece vrsiti posao ali za 100-150 e razlike uvek cu birati Simms.

Ako se odlucujete za kineske kombinezone sa Aliexpresa koji kostaju 60-70$ ne znam sta bih vam rekao. Probajte.

Kupovina wadersa je lutrija. Neko ubode dobar waders a nekom propisa posle 5 pecanja.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Breathable waders su najveća prevara u savremenom mušičarenju,za toliko para takvo govno od proizvoda, pa to nema nigde,  i to u bilo kom cenovnom rangu!  Ali na žalost u nekim situacijama su neophodni. Ako pecate na manjim i toplijim rekama birajte alternative(mokro gaženje) ili kvalitetnije čizme.
pozz igor
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Slazem se sa Igorom. Wet waiding kao sto napisah gore u textu je extra za reke tipa Gradac. Cipele 50e+ carape neoprenske 15+ pantalone neke brzosusece 20 e. Komlet ugodjaj 85 e
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Koji ce ti klinac pantalone. U bermudama i cepaj.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
neca011 je napisao(la):
Koji ce ti klinac pantalone. U bermudama i cepaj.

Koliko dugo mozes da pecas stojeci u gradcu Ili  drini u bermudama???
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pitanje je koliko u Ribniku mozes da stojis u bermudama 😂😂😂 ma na Gradcu ti treba na par mesta da pregazis bar meni jer nisam ko neki koji zagaze na pola Sarenog platna i pecaju sto mi je vrhunac gluposti al ajde.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Neco pantalone prevashodno leti zbog poskoka. Nije da ce me sacuvati ali opet bolje od gole noge a i te pantalone su tanke tako da nije tolika vrucina.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  A šta za nekog kao npr. ja ? Meni  bi samo 7 X u sezoni zatrebao ozbiljan vaders. Onaj kraći period mi odradi pvc i kvalitetne gumene čizme do kolena da pređem negde a u toplijem delu

godine na toplijim manjim vodotocima  volim '' mokru gažu ''. Elem, čitao sam da i u letnjim danima nije zdravo  nezaštićen boraviti -gackati po reci duži period.

Stvarno mislim da mi je bespotrebno bacanje novca za  neki kvalitetan skup  vaders a opet ostaje ona '' nisam dovoljno bogat da...''.

Decenijama mokra gaža je rezultirala  da noću ustajem  bar 2 X.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
maric je napisao(la):
Neco pantalone prevashodno leti zbog poskoka. Nije da ce me sacuvati ali opet bolje od gole noge a i te pantalone su tanke tako da nije tolika vrucina.
Ja mart nisam spominjao nego letnji period...jul/avgust kad je najtoplije. Znam na sta mislis. Nisi mislio na waders pantalone nego obicne platnene, brzo susece. Sto se tice zmija, cipele i duboke neoprenske carape su skoro do kolena. Bermude ti dodju do kolena i ceo si pokriven a bolje se hladis.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Za leto po meni najbolja kombinacija.
 

Prilozi

  • image-0-02-05-8dedd44d5eeb2e8d50b0ee7ac6d7ff9125d4dcae41823af55aafdffa35a2b71c-V.jpg
    image-0-02-05-8dedd44d5eeb2e8d50b0ee7ac6d7ff9125d4dcae41823af55aafdffa35a2b71c-V.jpg
    248 KB · Pregleda: 169

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
A jbg ti si maneken ja tezim ovoj varijanti
 

Prilozi

  • a6b69f01e9192d0e541b38da6b17ab9b.jpg
    a6b69f01e9192d0e541b38da6b17ab9b.jpg
    86,2 KB · Pregleda: 146

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
PVC je vrh, s Proleca ne treba pododelo a leti sluzi kao vruce pantalone za skidanje masnih naslaga [emoji23]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pomaze i ako se kesa obmota oko stomaka. Usraste mi temu. Ima sve da pobrisem. Eno vam Oholi corner pa tamo pisite ccc...
 
Vrh Dno