MAZALICE

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
sa cime mazete vase kanape?
ja svoj kanap mazem sa nekom damovom mascu, ranije sam koristio cak i pavlovicevu mast i sl :D sad nesto gledam,vazelin je slican damovoj masti,sta mislite o tome?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam neke originalne 3M Scientific Anglers preparate, ali ništa to ne pomaže. Moja preporuka je da ničim ne mažete konac.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Kako koji,neki treba mazati,neki ne.Ja moje mažem "mucilinom".
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
ako je vec ne mazete, sa cim je onda odrzavate? kako vam ne ispuca? ja kad pecamna z.moravi mislim da moram da odrzavam kanap,jer je voda prepuna sitnih cestica, cesto bacam preko povrsinse trave... mislim da takve stvari prilicno ostecuju kanap
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  U nekom casopisu samprocitao Puskadijin recept (ili je to bio samo njegov prevod stranog teksta) da je za odrzavanje konca u dobroj kondiciji potrebno  prati ga blagim rastvorom  decijeg sapuna,ili sampona i vode. To se razmuti u lavoru sa vodom. Potom se par puta (bez pritiskanja) predje preko njega i to je to. Cudo je kako bela krpica posle ovog projekta dobija tamne linije od prljavstine sa konca. Kao pravi Puskadijin fan probao sam tada i do sada ponavljam redovno.
  Mislim da ovakvo odrzavanje konca  u mnogome doprinosi odrzavanju kvaliteta, i bolje plovnosti
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kod mene je u pitanju GLICERINSKA MAST,
Preporucujem ga svima.Dve godine konac a kao da je izasao iz radnje FANTASTICNO
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
oholi je napisao(la):
ako je vec ne mazete, sa cim je onda odrzavate? kako vam ne ispuca? ja kad pecamna z.moravi mislim da moram da odrzavam kanap,jer je voda prepuna sitnih cestica, cesto bacam preko povrsinse trave... mislim da takve stvari prilicno ostecuju kanap
Ja najvise pecam na J.Moravi,da vidis tek sta ona zna da nosi  :mad: Da budem iskren,konac na kraju sezone lepo operem vodom(sa malo sampona) i posle ga lepo slozim i to je to.Uvek tako radim i nisam imao problema  ;)
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
da ne otvaram novu temu, jer radi se također o mastilu koje se nanosi na mušićarsku strunu, u ovom slučaju na prvih metar ili dva. Riječ je o mješavini otopljene svijeće i parafinskog ulja (omjer 1:1), a ista pomaže plovnost strune (što valjda dobro dođe kod nimfarenja). Sastojke imam, i prije nego iskemijam "to", zanimaju me vaša iskustva sa ovako spravljenim mastilom. I još nešto, što mislite o korištenju pčelinjeg voska umjesto svijeće, od čega su zapravo napravljene one klasične bijele svijeće?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
tomasini je napisao(la):
da ne otvaram novu temu, jer radi se također o mastilu koje se nanosi na mušićarsku strunu, u ovom slučaju na prvih metar ili dva. Riječ je o mješavini otopljene svijeće i parafinskog ulja (omjer 1:1), a ista pomaže plovnost strune (što valjda dobro dođe kod nimfarenja). Sastojke imam, i prije nego iskemijam "to", zanimaju me vaša iskustva sa ovako spravljenim mastilom. I još nešto, što mislite o korištenju pčelinjeg voska umjesto svijeće, od čega su zapravo napravljene one klasične bijele svijeće?
Nemoj da stavljaš vosak, već parafin. Ovaj tvoj recept ja koristim za spravljanje masti za plovnost mušica. Dok nimfarim, ne pada mi na pamet da potpomažem plovnost strune, jer to itekako usporava propadanje nimfe, posebno ako je sitna. Naprotiv, mažem predvez specijalnim odmašćivačem (Orvis-mud valjda, mrzi me da čeprkam po prsluku). To je mnogo pametnije nego mašćenje, osim ako ti, Tomasini, nemaš nameru da ti nimfa sporije tone, ili da koristiš neku tehniku uočavanja napada putem gledanja u strunu ili njene čvoriće.
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Mixmaster je napisao(la):
tomasini je napisao(la):
da ne otvaram novu temu, jer radi se također o mastilu koje se nanosi na mušićarsku strunu, u ovom slučaju na prvih metar ili dva. Riječ je o mješavini otopljene svijeće i parafinskog ulja (omjer 1:1), a ista pomaže plovnost strune (što valjda dobro dođe kod nimfarenja). Sastojke imam, i prije nego iskemijam "to", zanimaju me vaša iskustva sa ovako spravljenim mastilom. I još nešto, što mislite o korištenju pčelinjeg voska umjesto svijeće, od čega su zapravo napravljene one klasične bijele svijeće?
Nemoj da stavljaš vosak, već parafin. Ovaj tvoj recept ja koristim za spravljanje masti za plovnost mušica. Dok nimfarim, ne pada mi na pamet da potpomažem plovnost strune, jer to itekako usporava propadanje nimfe, posebno ako je sitna. Naprotiv, mažem predvez specijalnim odmašćivačem (Orvis-mud valjda, mrzi me da čeprkam po prsluku). To je mnogo pametnije nego mašćenje, osim ako ti, Tomasini, nemaš nameru da ti nimfa sporije tone, ili da koristiš neku tehniku uočavanja napada putem gledanja u strunu ili njene čvoriće.

Nego, taj parafin...jel to klasična bijela svijeća?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sto se tice tih mazalica,bata KUZMA cudo koje sam dobio od njega i skoro poceo da koristim.
Nema sila da se muha pokvasi,imas utisak da lebdi nad povrsinom vode i vidi se na 20 metara kao na 1m ispred sebe  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
LOODNICA
 

marinjo

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
Uzice
A to se zove...?
Molimo cenjenog kolegu da tu zlatnu informaciju podeli sa nama... ???
 
Vrh Dno