Među lopočima, trskom, travom...

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Evo i slike stuke ulovljene na strimera na jezeru Joca!
 

Prilozi

  • DSCF0112.JPG
    DSCF0112.JPG
    90,3 KB · Pregleda: 203

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
svaka mu čast prelepa riba više vredi nego 5 od 15 kg  ulovljenih na varalicu ,ja ću se sutra oprobati ali ne na Joci već na jednoj veoma sličnoj vodi ali i siromašnijom sa štukom ,javljam rezultate ako bude nešto ...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepa ova Danetova štuka! Bravo! :tbumb:

Ajd palite sutra-prekosutra opet, pa drmnite jednu od metra!!  :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
  rezultati nisu izostali medju lopočima,trskom i travom...


27102009571resize.jpg


 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ne ,to je fluoro carbon od 0.40mm od 2 m dužine a na kraju do konektora sam mu stavio parče tonuće strune da tone kao indermedial struna  ,tako da ovaj plivajući strimer pri povlačenju ,malo tone malo izranja  ,medjutim  sledeći put ću ipak  da stavim predvez 0.50 mm za svaki slučaj ,kopčicu sam stavio radi lakšeg menjanja strimera a i da nebi skraćivao predvez .Odlična kombinacija sve u svemu ,po mom ličnom mišljenu  je malo preuveličana potreba za sajlama ...
imao sam na ovu foru 4 štuke do 700gr i još 5-6 promašaja  po površini ...
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
šone takav strimer sam gledao na jednom blogu, i ima odličan rad
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
i tek kakav je doživljaj kada ga štuka pukne po površini  :tbumb:, a i kada promaši treba sačekati i ne vući odmah jer se dešava da  za koji sekund usledi novi napad  štuke na "ranjenu lovinu"....
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Ja nisam imao srece da imam napad na divera ali sam gledao drugaru kako bas napada i to je fenomenalno!
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Nisam ni ja video nikad površinski napad štuke, ali jesam basa. Baš digne adrenalin do neba u milisekundi.
Kad tako lupa bas od 30 cm, mogu samo da zamišljam kako to radi nekoliko puta veća i teža štuka.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Eto meni se danas otkačila jedna lepa štukajlica cenim je na otprilike 3 kg a ujedno bi to bila i moja najveća štuka ikad na fly ,pokupila je zonkera i krenula da pumpa kao luda u travu ,štap #8 se savijao kao kifla i kad sam uspeo da je obuzdam i pridignem gore dva tri puta je raspalila pegavim repom po površini vode i otkačila se .Na sve to pridodajem da mi je to bio prvi udarac posle 6 h mahanja i uzaludnog pretraživanja trske i lokvanja poperčićima ,ova je uzela na sred vode na 2 metra dubine ... nešto nakon  pola sata sam dobio jednu malu na isti zonker .Od sada za štuku ne stavljam udice manje od 4/0 ...

rossonezonkerzasavica.jpg

Jutarnja magla ...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Sinoć u poluvremenu košarke - lov štuke na jezeru Joca (Ečka).
Čuo sam za neke razlive, kanale ili manja jezera (ne znam baš tačno)  kad se od Smedereva ide ka Kovinu pa pre mosta na Dunavu. Kruži priča da ima štuke ko blata i to velikih komada.
Zna li neko nešto o tome.
Ili je "ribolovačka" priča.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nisam nikad čuo mada takvi razlivi i bare sa štukom nisu ništa čudno ako su pored Dunava ,jedina nesreća je u tome ako je pored većih mesta ,puteva ,mostova jer onda  mnogo ljudi zna za to pa je brzo i devastiraju što varalicom ,što živim mamcima a ubedljivo ponajviše sa košaranjem ...recimo takvi razlivi od Dunava postoje i kad se predje pančevački most u Beogradu ,tu su nekada bile štuke kakve nemožete ni zamisliti ali cigani ulete sa košarama i ebu joj kevu ,brzo isprazne  to malo što ostane ribe... Ovo sam napisao sve zbog toga da se ne nadaš preterano jer koliko vidim to se nalazi blizu nekog mosta ,puta..šta već...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Da, pored mosta na Dunavu kod Kovina, sa Smederevske strane.
Znam za takve "bare" i oko Velike Morave i za sve kruže priče kako ima ribe - boli glava, a prazne.
Ovo je kao "pouzdana" priča...
 
Vrh Dno