Među lopočima, trskom, travom...

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
NAzalost ne tom prilikom, zato je se i prisecam. To sebi necu oprostiti, mada je bilo situacija da volovima guram seno u usta :D
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Bas na Barosevcu...Evo situacije. Svi pecaju na balerinu, keder itd...Obala nacickana ribolovcima sa po 5-6 stapova svaki. Parkirali se ko na svadbi. Obilazim jezero i ulazim kroz trsku i cicvar. Pojavljujem se iza njihovih plovaka sa suprotne strane jezera kao dnevik 2, pa moraju da me gledaju hteli ili ne. Ceo dan sede pored stapova i nista. Bacam strimera sarenijeg od njihovih balerina i bam,bam,bam...
Za sat i nesto pecanja ih toliko izzivciram da pocnu glasno da komentarisu kako sam im blizu balerina, pa kako nije lepo sto gazim vodu i 1000 drugih idiotskih komentara. Najranjiviji su kad vide kako svaku ribu poljubim i pustim nazad ;) kao kad neko muva devojku celo vece a ti se pojavis, uhvatis je za ruku i odvedes. Pa moraju da te mrze, to su zakoni prirode :D :D

Joj sto volim sto sam primitivaaaan!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
compshop je napisao(la):
Bas na Barosevcu...Evo situacije. Svi pecaju na balerinu, keder itd...Obala nacickana ribolovcima sa po 5-6 stapova svaki. Parkirali se ko na svadbi. Obilazim jezero i ulazim kroz trsku i cicvar. Pojavljujem se iza njihovih plovaka sa suprotne strane jezera kao dnevik 2, pa moraju da me gledaju hteli ili ne. Ceo dan sede pored stapova i nista. Bacam strimera sarenijeg od njihovih balerina i bam,bam,bam...
Za sat i nesto pecanja ih toliko izzivciram da pocnu glasno da komentarisu kako sam im blizu balerina, pa kako nije lepo sto gazim vodu i 1000 drugih idiotskih komentara. Najranjiviji su kad vide kako svaku ribu poljubim i pustim nazad ;) kao kad neko muva devojku celo vece a ti se pojavis, uhvatis je za ruku i odvedes. Pa moraju da te mrze, to su zakoni prirode :D :D

Joj sto volim sto sam primitivaaaan!!!

I posle kazu musicari=elita :D

Pa bre blizu si im balerina, smetas im i plasis ribu, samo na sebe mislis :D
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
compshop je napisao(la):
Bas na Barosevcu...Evo situacije. Svi pecaju na balerinu, keder itd...Obala nacickana ribolovcima sa po 5-6 stapova svaki. Parkirali se ko na svadbi. Obilazim jezero i ulazim kroz trsku i cicvar. Pojavljujem se iza njihovih plovaka sa suprotne strane jezera kao dnevik 2, pa moraju da me gledaju hteli ili ne. Ceo dan sede pored stapova i nista. Bacam strimera sarenijeg od njihovih balerina i bam,bam,bam...
Za sat i nesto pecanja ih toliko izzivciram da pocnu glasno da komentarisu kako sam im blizu balerina, pa kako nije lepo sto gazim vodu i 1000 drugih idiotskih komentara. Najranjiviji su kad vide kako svaku ribu poljubim i pustim nazad ;) kao kad neko muva devojku celo vece a ti se pojavis, uhvatis je za ruku i odvedes. Pa moraju da te mrze, to su zakoni prirode :D :D

Joj sto volim sto sam primitivaaaan!!!

Svidja mi se ova prica.  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam uvideo da se najkrupnije, mama-štuke,kriju u najvećim plićacima.Tačno sam je provalio kako se namestila sa dupetom ka obali a glavom ka otvorenoj vodi radi boljeg pregleda,u vodi dubine 30cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Danas sam uvideo da se najkrupnije, mama-štuke,kriju u najvećim plićacima.Tačno sam je provalio kako se namestila sa dupetom ka obali a glavom ka otvorenoj vodi radi boljeg pregleda,u vodi dubine 30cm.

I ja sam u nekoliko navrata video takvu pojavu ali večinom se velike štuke zadržavaju na dubini ili lebde u srednjem sloju i kontrolišu prostor iznad i ispred. Ronjenjem a i više u ribolovu sam se u to mnogo puta uverio. Mada, dešava se tu i tamo da štuke baš zauzmu takav položaj kakvog je zvezdan opisao. Uglavnom je to u prolečnom periodu dok se plićaci nisu tako jako zagrejali. Čim voda postaje toplija velika štuka (1m+) radije bira zonu sa nešto svežijom vodom, više kisika i probava sporije radi zbog niže temperature. 
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Primetio sam da zadnjih nekoliko dana štuka po sunčanom vremenu ulazi u sam plićak,dok se u danima kad su njeni optimalni uslovi,oblačno i kišovito,nabija u travuljinu i ulazi u ono njeno nenormalno stanje nirvane.Baš je danas bilo idealno vreme za nju,oblačno,a video sam nekoliko totalno indisponiranih štuka,zakucanih na tepihu trave.Mnogo bolje prolazim po sunčanom vremenu ???
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Danas sa kolegom Sašom idem na jednu prekrasnu vodu punu lopoča, trske i trave. Cijelom duljinom (7 km) okružena je prastarom šumom hrasta lužnjaka, koja pripada poznatom spačvanskom bazenu. Radi se o Virovima, nedaleko Županje. Mušičarit ćemo iz čamca, a pripremio sam i nekoliko novih strimera od polar-fibrea.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tomasini je napisao(la):
Danas sa kolegom Sašom idem na jednu prekrasnu vodu punu lopoča, trske i trave. Cijelom duljinom (7 km) okružena je prastarom šumom hrasta lužnjaka, koja pripada poznatom spačvanskom bazenu. Radi se o Virovima, nedaleko Županje. Mušičarit ćemo iz čamca, a pripremio sam i nekoliko novih strimera od polar-fibrea.

Kako si prošao? Jel bilo akcije...ja sam se prije sat vremena vratio iz šetnje oko jezera. Pošto je bio mrak ponio sam baterijsku lampu da vidim šta se dešava uz obalu. U nekim mladim lopočima malo dalje od obale sam video prekrasnu štuku od metar dužine. Vidio sam još 4 štuke u dužini oko 80-90cm uz samu obalu na dnu (1m dubine). U samoj travi ili među kamenjem pa posle i u samom pličaku na čistini sam vidio smuđeve kako krstare. Zanimljivo je kod smuđa to da kada idem preko vode sa žarkom svetla prvo što opazim u tamnoj vodi jesu njegove oči. Kao da bi kroz vodu plivale žeravice onda se vidi i silueta cele ribe. Neverovatno ga je lako pronači na taj način. 
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Ništa, cijelo poslijepodne nismo imali niti jedan griz, niti smo primjetili bilo kakvu štučju aktivnost pri površini. Bacali smo lagane strimere pod lopoče, ali njih tamo jučer nije bilo. Pričekat ću da voda malo izbistri (ove kiše prilično su ju zamutile), vjerujem da će tad biti i nekih ulova.
 

Prilozi

  • IMG_4985aa.jpg
    IMG_4985aa.jpg
    100,2 KB · Pregleda: 295
  • IMG_4986aa.jpg
    IMG_4986aa.jpg
    99,4 KB · Pregleda: 286
  • IMG_5037aa.jpg
    IMG_5037aa.jpg
    104,9 KB · Pregleda: 313

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jovanča je napisao(la):
Bacam strimera sarenijeg od njihovih balerina i bam,bam,bam...
Za sat i nesto pecanja ih toliko izzivciram da pocnu glasno da komentarisu kako sam im blizu balerina, pa kako nije lepo sto gazim vodu i 1000 drugih idiotskih komentara. Najranjiviji su kad vide kako svaku ribu poljubim i pustim nazad ;)

:D cepaj bato... :tbumb:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jezero Joca ,evo kako  mušičare Slovenci  ...

tn_Jezerojoca09061.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je neki ribnjak u banatu koliko ja znam, dnevna karta je 50€ malo je prejeftino za standard srbije. Pravila su izgleda stroga i zbog toga ima šta da se lovi.
 
Vrh Dno