Metode krivolova

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
dr.lucky je napisao(la):
Ali ovo ipak nije tema, a pogotovu nije tema o krupnim i sitnim ribama, jos jedna filozofija bez kraja, ali vrlo brzo otvaram i tu temu, jer smatram da zasluzuje posebnu analizu u koju ce veoma rado da se ukljucim!
Slažem se, ja ovde neću o tome. A i opet me uvukoste u vrtlog foruma...  :doh:

Nego gde ja ta nova tema o malim i velikim klenovima? Napisao sam čitavu analizu na 2 i po word strane, a ne znam gde da okačim! Čitaćete sutra, sad odoh da spavam, pa ujutru u ribe...  :bye:
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Ja rukama ne bih lovio ni za novac, svakavih govana ima, tako da smatram da to nije ni pod najraznije krivolov, vec je mudjenje :)

Lov vazdusarom je umetnos, nikako krivolov! Moja varalicasrska ekipa i ja smo godinama lovili zmije vazdusarama i to je isto umetnost, ali bi smo znali da ispalimo i po stotinak dijabola na jednu ribu i da je naravno NEulovimo :) Ko vazdusarom lovi ribe, svaka mu cast, a to definitivno NIJE krivolov.

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A da mozda niste omanuli zbog prelamanja svtelosti kroz vodu ;)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pre ce biti da im dijabole nisu imale hidrodinamicni oblik...  :'(
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ili su i sami bili dijabole :hammer:
Sto nisu tamanili ptice ko svi normalni ljudovi nego oce klenove. E pa ne moze vis' da klen nije glup ko sto se prica.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nemojte, molim vas, da branite ribokradice, koje love rukama. Na velikom broju osrednjih klenovskih reka oni su postali ubedljivo najopasniji, jer su veoma efikasni i love isključivo najdragocenije, najkrupnije ribe.
Razvaljuju ribe na Timoku i Nišavi i uskoro će baš oni istrebiti klenove.
Verujem da vam to izgleda kao neki sport, ali je vrlo štetan. Mi, mušičari, smo najveći neprijatelji onima koji love rukama, jer desetkuju naš plen, a i u stanju su da naplaše ribu kao niko drugi.
Najpodmukliji su i najteže ih je uhvatiti na delu i kazniti, a količina ribe koju mogu da izvade i ubiju je neverovatno velika. Žalosno je što postoje.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
Nemojte, molim vas, da branite ribokradice, koje love rukama. Na velikom broju osrednjih klenovskih reka oni su postali ubedljivo najopasniji, jer su veoma efikasni i love isključivo najdragocenije, najkrupnije ribe.
Razvaljuju ribe na Timoku i Nišavi i uskoro će baš oni istrebiti klenove.
Verujem da vam to izgleda kao neki sport, ali je vrlo štetan. Mi, mušičari, smo najveći neprijatelji onima koji love rukama, jer desetkuju naš plen, a i u stanju su da naplaše ribu kao niko drugi.
Najpodmukliji su i najteže ih je uhvatiti na delu i kazniti, a količina ribe koju mogu da izvade i ubiju je neverovatno velika. Žalosno je što postoje.
Ovo je apsolutna istina. Na Belom Timoku, je ovo bio najcesci i najefikasniji vid krivolova. :doh:
Mada ono sto je "Dzervin" uradio letos ni jedan krivolovac na Timoku nije mogao :mad:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Milim da se u nekim drugim temama bio pojavio i termin "nesportski ribolov", pa je interesantno da li je u pitanju samo varijanta sportskog (dozvoljenog) ili jos jedna nova, dosad nepoznata oblast ribokradje?
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Da ne otvaram novu temu, drugar mi poslao ovaj klip. Sta mislite, hoce li borba protiv krivolova biti malo jaca, ili su samo price ?

https://www.youtube.com/watch?v=5fkBbcgHOrE
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
266
Broj reagovanja
36
U ovoj zemlji ovaj problem NIKADA nece biti resen....riba smrdi od glave.....
 
Vrh Dno