MIXMASTER se oprasta od ovakvog sajta (nast."poper")

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
ODAVDE RTEMA "POPER" PRELAZI U OVU TEMU
Zasto ovi takozvani musicari koji love (ili bi lovili) samo salmonide, cackaju mecku za picku. Zar je moguce da ne znaju da samo oni, kojima je posle nekoliko hiljada pastrmsko-lipljenskih ribolova dosadilo da mlate zajedno sa armijom slicnih, mogu da se oprobaju sa ostalim, tezim, tehnikama musicarenja. Svaki pocetnik musicari pastrmku, lipljena ili klena. OK. Tako i treba. Ali za lov crvenperke, bodorke, sarana, sabljarke, ajkule, grgeca ili stuke, treba mnogo vise iskustva i maste. Mislim da su musicari koji pecaju samo salmonide uglavnom pocetnici (ja ih uvek tako zovem) kojima jos nije dosadio "easy level". Ipak, znam nekoliko musicara koji celog zivota igraju istu igru i to, na "easy level" i nikako da im dosadi. To je uglavnom zato, sto ni tako ne umeju da je odigraju.
Molim Simpsona, ali i Sumadinca i slicne da, ako im se neka muva ili tema ne dopada, ne upadaju komentarima koji samo ometaju. To je u najmanju ruku nekulturno. Ako hocete da jos neko bude poput vas, to necete postici vredjanjem nasih raznovrsnih tehnika, vec pisanjem o svojim, jednolicnim. Pisite nesto pametno o musicarenju lipljena i pastrmke. Ali to radite pod drugim naslovom. Pod "pastrmka" ili "lipljen" skoro da je potpuno prazno. Ima mesta koliko volite.
Ja sam ovde opisao jedan genijalan mamac, koji uz upotrebu musicarskim priborom donosi nove akcije musicarima koji ovo nisu probali.
Predlazem moderatorima i webmasteru (kao konsultant) da sve postove, koji nemaju veze sa temom (u ovom slucaju "poper")i zlonamerno omalovazavaju one koji otkriju neku novu tehniku ili muvu, izbrisu. Ja pisem, trudim se, prenosim neko znanje, a neko, iz ciste gluposti, pocne to da omalovazava! Svaka tema tako zavrsi. Rezultat toga ce biti sledeci: Nestace svi koji bi nesto pametno da napisu, a ostace na forumu samo oni koji bi da se sve vise zajebavaju, unistavajuci ga. To su zapravo ljudi kojima se ne dopada ovakav sajt i forum. Sami su to puno puta napisali. Mozda cekaju da im se prikljuci jos neko iz njihove skole- "lider", pa da zajednicki preuzmu kontrolu sajta.
U prevodu na Srpski: Mixmaster nece pisati ni posecivati ovaj sajt, dok webmaster ne resi ovo. Ja, ipak, nicim nisam zasluzio da me neko vredja i pravi na budalu. Naprotiv, voleo bih da neko izrazi postovanje prema trudu koji sam ovde ulozio. E, onda me pozovite telefonom (ali ne mobilnim, jer sam ga udario o zid), da se dogovorimo. Ako ne, onda nikom nista, bice sajt i bez Mixmastera po necijem ukusu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iskreno i meni je dojadilo ovo diverzantsko upadanje u necije topice. Doslo mi da napravim svoj sajt pod "novim" imenom za musicarenje. Super Napredno Musicarenje. Ali ne zelim to, zelim da smo svi tu. Sumadinac nisi ni malo pokazao postovanja o kojem si govorio da ga imas u tvom zadnjem topicu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Cek Mix, ti ovo izjavi mrtav ozbiljan???

Po tom osnovu ja nisam ni trebao da se registrujem na sajtu, jer je naklonjen "naprednom" musicarenju, kako rece sebastian?
Nemoj bre da se cveljas ko' seljacka mlada, kako to recimo Pepa nije shvatio zdravo za gotovo? Ili je najbolje da svi koji se ne slazu sa tobom cute i ne progovaraju? Zar zaista mislis da ima bilo sta zlonamerno u mojim postovima, i kakva te to paranoja uhvatila oko preuzimanja sajta?
A da, jos na samom pocetku si za mene rekao da sam "mutan tip" :lol:

Evo ja se dobrovoljno nudim da zbog mira u kuci napustim sajt, ali hocu ti to da mi kazes lepo i otvoreno. "simpsone, napusti sajt, smetas mi!"

Rado bih te nazvao na fixni al' imam obicaj da memorisem samo brojeve mobilnog!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma teske reci i zajebana situacija, koja zahteva da se ponasam ko sudija, a to je nesto sto sam najvise u zivotu mrzeo!
Ali krenimo redom...
Bonus penis paxim domus! ko zna sta znaci ova divna latinska izreka super, ko ne njegov problem, ali cu na njoj da baziram sledeci deo posta. Sloboda je data svima i svako je koristi na sebi svojstven nacin, neko se zeza, neko koristi "ruzne" reci i sl. ali se valjda oseca slobodno i dobro na sajtu! Cvrc! Cim dolazimo do ovoga znaci nesto nije dobro! I cvrsta ruka treba da se stvari rese! I tako dolazimo na latinsku izreku. Nema vise...
Prvo, bez zelje da bilo kog clana uvredim, musicarenje nije po meni samo lov salmonoida, o ovome sam vec pisao i nezelim da ponovo tupim. Ako neko smatra da jeste, to je njegova stvar, ali omalovazavanje ljudi koji drugacije misle, nezelim da tolerisem. Na sajtu postoje forumi za pastrmku i lipjenja, koji su, vidi cuda, najmanje iskorisceni. Tu lezi ideja slobode, ko voli salmonoide i smatra da su samo oni musicarenje, neka se posveti tom delu foruma. Sta ga briga sto neki tupe o bucovu ili grgecu ili toliko omrazenoj babuski. Opet to je njihova stvar, ti clanovi to vole i cene.
Politika sajta je od osnivanja bila sloboda, kao ontoloska stvar. Znaci da sajt ne propagira ni jedan stav o tome sta zaista musicarenje jeste. To nije znak moje slabosti, vec zelja da se na jednom mestu nadju ljudi koji jednu istu stvar kapiraju drugacije. I svaki clan je slobodan da musicarenje shvata kako on zeli.
Ono sto ne podnosim su ucene. Dovoljno je da se jednom popusti i onda sve ode u propast. Ali resenje za ovaj problem je krajnje jednostavno, oduvek je postojalo, i cini mi se da ce donesti mir na sajt. Naime nema vise zajebavanja u neodgovarajucim temama. Simple as that! Postoji forum spanska musica koji je za to predvidjen, pa tu tupite do sutra! Svaki post koji ne prati temu bice premesten u odgovarajuci deo i kraj. Manje slobode po cenu veceg kvaliteta. Kraj!
Idemo dalje. Za sve koji neznaju sajt pripada porodici Open community. To znaci da niko nije privilegovan. Niko ne garantuje da sutra neko moze da se registruje i da napjue to sto sam ja, Mix, Sumadinac ili bilo ko napisao. U tome je i lepota, sloboda bre, ali sa uvazavanjem pojedinca. Ja razumem Mixa donekle, on kao i ostali clanovi su ovde iz entuzijazma. Pisu, trose vreme i za toj trud ne dobijaju pohvalu, vec pokudu. Ali to je Open i to nije nista straso. Ja sam ovo naucio stvarajuci sajt. Svi ljudi koji stvaraju xoops, zele nista vise od pohvale, ili u najvecem broju slucajeva komentar na svoj rad. Bilo pohvala bilo pokuda, najgore je da neciji rad prodje ne zapazeno. To onda znaci da nikakav trag nisi ostavio!
Toliko!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E do kur.., ja sam ovde mislio da je zezanje na nivou, ali mi se tako ne cini. Jebote ja volim da se zezam bre, da se raspravljam sa drugima da suocavamo misljenja, ali sve uz ogromnu dozu zezanja, ako je to nekome izgledalo ozbiljno, ponizavanje i sl. neka to pogleda sa druge strane jer nijednog momenta nisam ima nameru da nekoga uvredjujem da ponizavam njegov izume....Ne mogu da verujem da se MixMaster, sa kojim sam proveo dva-tri dana loveci u Bosni, moze tako da se naljuti. Izgledao mi je tako opusten tip, da ne mozes da ga iznerviras, on je verovatno primetio da se zezam, jer sam mu u lice govorio ovo isto sto pisem na sajtu, a on je to protumacio kao zezanje, ne razumem sta je ovo sad! Mix ja te cenima kao coveka, ribara i kao dobrog prijatelja, to si mogao da primetis, ali ovo nisam ocekivao od tebe, mozda si bio pod dozom nervoze, ali shvati ovo kao zezanje, ako ti smeta ovakav pristup stvarima ti kazi, ja cu promeniti odnos, ali sve sto sam napisao je uz ogromnu dozu zezanja. Nema smisla da se ljutis zbog ovoga, da napustas sajt itd. ako sam te uvredio, a nisam imao nikakvu nameru, valjda si zakljucio kakav sam covek, da se zezam do maximuma, ako smatras da nisam lepo postupio prema tvojim izumima, ja mogu da se javno izvinim.
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
De,de pa gde da ides bre?!Slazem se da je bilo tupljenja do maksimuma(ja prvi)al nije razlog da tek tako odes,zezamo se pa sta i ja puknem ponekad al me brzo prodje:)sve je ovo i osmisljeno da ucimo nesto novo kroz zezanje!a uostalom sta te briga,ko oce da procita nek procita ko nece ne mora!!!
SVE ZA ZEZANJE DO DASKE!!!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Zezanje je zezanje, ali kada se pretera smeta. Verovatno svima. MixMaster je ovaj put debelo u pravu. Kome se ne svidja (bilo sta, ovaj put poperi i lov stuke, nekad manekensko oblacenje, nekad...) bar ne mora da omalovazava tudji napor i zadovoljstvo. Narocito kada je topic vrlo aktuelan i potkrepljen receptima za muve, iskustvima, fotografijama,...
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Milance ovde se slazem sa tobom, da netreba miniritati temu koja vas neinteresuju... kome se nesvidja nek je ne cita, ne postuje na njoj...
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
potpis........
Nomojte ljudi više, nije zabavno.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
I ja se slazem, sa svim napisanim ovde!

Da ne bude simpson glavni kamen spoticanja, da se mnogi useri ne vredjaju, da se ne sputava i ne omalovazava neciji trud i rad, i da ne dodje do propasti (ili preuzimanja) sajta, zelim vam srecu u buducem radu!

pozdrav
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
e ovako, ja sam bio registrovan na ovom sajtu od samog pocetka i nije me bilo duze vreme uglavnom zbog postova na koje apeluje mix, njemu kao ribolovcu svaka cast, koliko ja vidim on ovde najvise ide na vodu i najvise ima uspeha, to se moze videti njegovim textovima sa terena i to je to
ako se coveku ne svidja ovako kako se ponasaju prema njemu (a znam da ja ne bi) onda baatalis ceo sajt, nije to kraj sveta, ovakvih ljudi tj zajebanta poput simpsona ce biti uvek :) ali mislim da ne misli nista lose . . .
p.s. nemojte Doktora da zezate da on ne ugasi sajt . . . :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neki su ovo pogresno razumeli. Ja znam da svi ribari, pa i musicari, vole da se zajebavaju. Ja prvi. Ali, kad se otvori neka musicarska tema, treba pisati o njoj sve sto se zna, ili pitati nesto sto se ne zna. Moze se i kritikovati svaka muva, stap, cekrk ili stil musicarenja. Moze se i musicarenje neke vrste riba velicati, a druge mrzeti. Sve se moze. Ali nemojte da se svaka tema, koju bilo ko zapocne, zavrsi kao nesto sasvim drugo, teska zajebancija. Evo zasto:
TAKO UBIJAMO VOLJU SVAKOME KO BI NAPISAO NESTO INTERESANTNO ILI OTKRIO NEKU SVOJU TEHNIKU ILI MAMAC. Ja volim da se zezam, ali hajde da to radimo u "Spanska muva". Znam da medju nama nema zlonamernih. Narocito to vazi za Simpsona i Sumadinca. Predlazem da se zezamo, podjebavamo, cikamo, kurcimo... na mestu predvidjenom za to. Mislim da ce forum, koji je najjaci deo sajta, onda biti mnogo bolji. Nemojte da se, kad neko sedne i potrudi se da napise nesto pametno, pokaje.
Predlazem da moderatori i webmasteri, brisu postove koji ne doticu temu i na pogresnom su mestu ometajuci forum. Medjutim, ne olako, vec uz konsultacije sa clanom foruma za koga se smatra da gresi, moderatorima i konsultantima. Naravno, privatnim porukama ili u delu foruma rezervisanom za ove stvari.
 

Durlanac

Junior member
Učlanjen(a)
27.07.2007.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis DURLAN
Mixmaster je napisao(la):
ODAVDE RTEMA "POPER" PRELAZI U OVU TEMU
  Zasto ovi takozvani musicari koji love (ili bi lovili) samo salmonide, cackaju mecku za picku. Zar je moguce da ne znaju da samo oni, kojima je posle nekoliko hiljada pastrmsko-lipljenskih ribolova dosadilo da mlate zajedno sa armijom slicnih, mogu da se oprobaju sa ostalim, tezim, tehnikama musicarenja. Svaki pocetnik musicari pastrmku, lipljena ili klena. OK. Tako i treba. Ali za lov crvenperke, bodorke, sarana, sabljarke, ajkule, grgeca ili stuke, treba mnogo vise iskustva i maste. Mislim da su musicari koji pecaju samo salmonide uglavnom pocetnici (ja ih uvek tako zovem) kojima jos nije dosadio "easy level". Ipak, znam nekoliko musicara koji celog zivota igraju istu igru i to, na "easy level" i nikako da im dosadi. To je uglavnom zato, sto ni tako ne umeju da je odigraju.

Posto sam veoma nov na ovom site-u i ovako kao citaoc videvsi ovaj post osetio sam se uvredjenim i ne samo ja vec i ko zna koliko drugih mushicara. radi se o tome da pojedini "VRHOVNI, PRESVETLI, NAJPAMETNIJI,NAJBOLJI,  MUSHICARI" koji su na ULTRAPROFIEXTRA NIVOU Nemaju pravo da omalovazavaju ostale ljude jer je to ruzno i nedolicno ponasanje za njih,  ovim bih skrenuo paznju na sve malopre pomenute da se pripaze na recnik (posto nemaju svi novaca za stap od 500 eura ili cizme od 200  ili musice iz npr. Engleske od 50 eura po komadu i novaca za odlazak na reke u Engleskoj ili Americi ) zato NIJE TESKO BITI FIN ako vec kazes da pises te postove koji ce nas PROSVETLITI i otvoriti nam oci NEMOJ DA VREDJAS BILO KOGA jer smo ovde da bi ucili jedni od drugih a ne omalovazavali zato NEMOJTE DA SE VREDJATE I PLJUJETE OVAKO JAVNO NEGO NA Private

                        Toliko od mene za sada nadam se da cete imati obzira za
                            nas koji smo na STUPID Nivou ah izvinite easy level-u

pozdrav iz DURLANA
 
Vrh Dno