Mladica 2011

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Čestitke Janez!  :tbumb:

Koja je to voda? Kakvo je stanje na Ljubljanici? Vidim preko "arso" da je pala na 22,4 to je več za gaženje...planiraš li što god uskoro?
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Ljubljanica, evo ena današnja:

http://www.shrani.si/f/2c/z6/4RgsKk2Y/sale-sulec.jpg

5.2. je skupni lov Rd Vevče.

Janez

EDIT by Goci: slika pretvorena u link jer je prevelika.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zakon! Predpostavljam da češ biti tamo? Ako budeš ti lovio volio bih ti se pridružiti. Jel cena karte je ista? Gde če biti sastanak i u koliko sati?
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nisam znao da moze da se fali za ulove na spin ;), evo jedna od mene
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=POZILfHt2UI[/youtube]
samo da se zdravstveno rehabilitujem mislim da ce da bude i koja na fly
pozz
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Koristio sam štap 9' #7/8, kanap je Rio Outbound WF 8 I,  Rio Freshwater Versileader 7.0 ips. Predvez dug oko 40cm. Strimer je bio zonker strip muddler dužine blizu 7cm bez kontrakuke.

Jurio sam taj dan pastrmku a ova lepotica je bila baš aktivna. Sa brega sam vidio samo tamnu senku kako je na nekih 20m od obale izjurila iz vira strahovitom brzinom. Zaletela se je na neko malo jato sitnih pastrmčica i bez ikakvog vrludanja i bez pauze neprekinutom brzinom vratila se u svoj vir. Pomislio sam da bi mogla to da bude ona, njeno visočanstvo MLADAICA. Ipak za mene je to bila još nekoliko trenutaka samo misterija jer pravilan obris ribe nisam vidio. Jedino što sam vidio je tamna senka konkretnije ribe raspoložene za lov željne mesa i krvi. Pomislio sam da nije možda kakva velika kalifa jer znam da su tu negde lovili i predivne velike kalife...jedna je merila nešto preko 70cm koliko se sečam slike i informacija sa jednog foruma. Duboko u sebi sam priželjkivao da je to jedna prelepa velika potočara pravih njenih boja. Sa druge strane ako je kalifa to može da da takavu borbu ko da si se priključio na struju...i tako par trenutaka traje kako kontam gde da zabacim. Prethodno sam imao na predvesu malog wolly bugera kojega sam ubrzo skinuo i zamenjao zonker strip muddlerom.

Prvi zabačaj oko 20m i vođenje po samom rubu vira ne donosi nikakav rezultat. Isto dugačak zabačaj ali ovaj put
strimer prezentiram sa namerom da ga vodim sa unutrašnje strane vira....vođen mislim da ako je riba aktivna tu negde na prelazu u vir mora da vreba. Tu ga puštam da potone dublje, možda i do samog dna i laganim trzajima povučem strimer 3-4 puta trudeći se imitirati kretnje peša i tu je bio kraj nadmudrivanja i traženja ribe. Tu je ona odlučno zgrabila strimer. Prvo sam mislio da sam zapeo na dno da bi za koji trenutak posle riba počela žestoko da pumpa i nabija u dubinu. Pružila mi je pravu dozu adrenalina što mi je baš pasalo na takvom minusu. Toliko je bilo hladno da sam ceo dan dok sam lovio svako malo morao da lomim led sa sprovodnika na štapu. Led mi se hvatao i na samu strunu. Ali u žaru borbe za mene je bilo ko +30  :D
Istina svega 73cm i nije neki trofejni primerak, svi mi maštamo o mladicama preko 1m ali ovo je za mene bio vrhunski doživljaj od zabačaja do puštanja široke repne peraje iz ruke uživajući u "dugačkoj sekundi" prizora predivne mišičaste predatorke kako se zdrava i jaka vrača u svoje kraljevstvo. Riba zaista vredna svake pažnje, poštovanja i brige.

Nadam se da ču 2011 uloviti još kakvu i da če da bude barem metar duga. Ako budu i manje nema veze jer je i ova bila stvarno konkretna riba za svoju dužinu, baš široka leđa i glava...kakve li su tek one od 120cm ili više  ::)

Do otvora sezone ču uraditi jednu kolekciju novih strimera za nju i vežbati malo tehniku prezentacije i vođenja na pastrmkama. Usklađivati tome pribor itd.

Svi koji imate prilike da je lovite mušičarskom tehnikom ajde da razvijemo malo i ovaj podforum ;)
Ja sam malo sputan jer nisam član nikakvog RD-a za sada ali čim budem bit ču mnogo aktivniji na svim ff poljima pa tako i u fly-mladičarenju.
 

Prilozi

  • mladica.jpg
    mladica.jpg
    84,1 KB · Pregleda: 1.189
  • mladica i ja.jpg
    mladica i ja.jpg
    78,9 KB · Pregleda: 1.394
  • muddler.jpg
    muddler.jpg
    25,6 KB · Pregleda: 481
  • zonker strip muddler.jpg
    zonker strip muddler.jpg
    93,2 KB · Pregleda: 460

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Bravo Sebastiane! Stvarno lepa riba, jos na sopstvenog muddlera, gdje ces bolje  :drool: :tbumb:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
TOOOO Seb mazno si je ajde neka bit će i većih sigurno!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Jako lepo i jako slikoviti Seb, ko da sam bio tamo  :hammer: Uff evo i hladnoca me hvata, ali kad vidim slike i meni odma toplije, a i adrenalin mi se dize  :hammer:

Jos jednom bravo!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala još jednom na čestitkama. Blago vama koji je možete loviti skoro celo leto. Kod nas je sada več zatvorena i tek na nekim vodama se u jesen otvori. Samo jedna reka je gde smeš sam da loviš. Možda ove godine prvo odem tamo samo tamo mi se opet neide sam jer mi društvo može praviti i neki medo do čega mi i nije baš stalo :D
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Ako se plasis medvjeda i ostalih divljih zivotinja ovo ti je lek za te situacije, bolje i od biber spreja(mada i njega nosim, nikad se nezna).

airhorn.jpg

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja ovim prskam strimere za mladicu kako bih odbio klenove!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D 

ma pusti ti to, bollje ja da se držim termina kada medo ide u zimski san ;)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[
e3ded.jpg
][/img] Evo jedna moja  drugarica  uhvacena ljetos  u centru grada ,,Pustena je nazad  i nakon par dana  mirovanja  je nastavila svoje pohode ,,
 
Vrh Dno