MOBILE NYMPH

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da vam predstavim i ovu vrstu nimfe. Prave je Spanici i imaju patent za ovo. Koga interesuje firma koja ovo pravi mogu i detaljnije. Ja sam takodje pravio ove nimfe jesenas ali nisam imao rilike da ih isprobam. Kljunce pravim od zubarskog materijala za mostove i vilice jer se lepo obradjuje i zahteva malo strpljenja a iza njega stavljam sacmicu. U planu mi je da napravim svoj kalup za izlivanje mesinga na deo iza kljuna. Interesuje me da li se jos neko zanosio sa pravljenjem ovih nimfi i da li ih je koristio
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Meni ovo liči mnogo više na nekakve voblerčiće sa ovom paktom, a ne na nimfe!!! Mlavski!!!
Na oko su lepi, voleo bi čak i da ih probam. Zavisi kako su otežani i kako se ponašaju u vodenoj struji!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Upravo preradjujem video snimak. Najbolje ces da vidis. Meni deluju kao SMRT. Sada cu da ga postavim
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo i video zapisa. Sada mogu komentari. Moj je da deluju neodoljive za pastrmke i klenove.
Link za download http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=MobileNimph.rm
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
djole ovo vise lici na varalicu ali je sigurno smrtno dobar mamac samo u dobroj izradi i rado cu napravit nesto slicno ali me zanima kako pravis ovu patkicu tj plasicni dio na ispod glave i od cega jer koliko vidim ima udubljenje postavi neku sliku izrade samo nje za tjelo vjerujem vecina zna sta ce.
imas plus ;)

daj link odakle si skinuo slike i video jer ne nadjoh ga guglajuci.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
www.moscasorbigo.com ti je link. Ja sam se vise puta cuo sa njima ali nisam uspeo da se dokopam tj da kupim samo udice sa vec izlivenim kljubom i otezanjem. Kaze da imaju patent za to i ne prodaju nikome sem gotovih. inace imam i kompletan cenovnik njihovog asorptimana sa slikama. Nisu skupi. Barem za mene. Cova se iznenadio kada sam ga kontaktirao jer sam ga ja pronasao gledajuci Chasse and Peche kanal. I iskopao ga. Imao sam srecu sto sam snimio celu emisiju a negde je i bio link za web stranicu i tako je pocelo. Nisam nista kupio jer me samo ovo interesovalo. Drugo sponzori su vise Fly Fishing reprezentacija pocev od panije, Porugalije i jos nekih imam negde po mailovima. Itd. Imas gore u postu kako sam ja to pokusao da napravim. A moracu da slikam pa da ti pokazem. Podsetime na pm ovih dana. Pogledaj kako rade crve i gliste!!!. Obavezno. Cudi me da niko ih nije provalio a jos i kopirao. *ja nisam* :)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da ne zaboravim sajt je spanski i izaberi 3 za engleski a dalje ces lako. Ne padaj samo u nesvest.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
hehee da sam gledao spanske serije sad bih i bez prebacivanja jezika znao

hvala kume na brzom odgovoru
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ameri vec neko duže vreme koriste tzv. Crank-Fly. Ja sam to vezao također ali nisam ništa ulovio sa time. Muva nije kriva nego sam ja. Od dva bezvezna, na slepo, zabačaja da vidim samo akciju nije se moglo mnogo ni očekivati.  :blush: U USA se daju kupiti posebne glave strimere za kljunovima za dublje i pliće zaranjanje i uglavnom (koliko sam upućen) se takve muve koriste za lov bassa. Taj kljun se da vrlo lako i brzo izraditi od plastične flaše. Za brze nimfice koje vijugaju bi to moglo biti vrlo zanimljivo ali mene nešto posebno ne vuku ti tipovi umetnih muva. Ako mogu postojati spoon muve mogu i crank :doh: :) ali tako je. Davno dok ja još nisam bio ni u planu mušičari u USA su na neke muve stavljali i mini propelerčice od nehrđajučeg pleha a čim su ljudi kao što je npr. stari gospodin Rapala počeo u varalice da ugrađuje kljun tu su i poneki mušičari počeli da stavljaju te kljunove na svoje muve. Ipak popularnost toga nikada nije podivljala. I meni je drago zbog toga  :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Verujem da ljudi pokusavaju sve da urade sto im padne napamet. ko iz radoznalosti ko iz materijalne koristi a ko i iz hobija ka umetnosti. Mene licno interesuje ponasanje u vodi kao i lovnost. Zato i pokusavam napraviti taj prednji deo a za zadnje ima vec vise varijanti. Mislim da je sasvim ok za brzake ali nista dok se ne proba. Post sam ubacio da zaintrigiram poklonike nase ljubavi u ovaj sport. :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam probao jednog strimera sa sa takvim kljunom. Znam samo  da je takve muve veoma teško izvući iz vode i ponovo zabaciti, jer, što ih jače izvlačite, one dublje tonu. Pre svakog zabaca, morate da ih dovučete do nogu. To je ozbiljna mana, a to što mrdaju levo desno, po mom mišljenju, i nije prednost. Mislim da bi ove nimfe bile mnogo bolje da nemaju ovaj plastični kljun.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Mixmaster je napisao(la):
Znam samo  da je takve muve veoma teško izvući iz vode i ponovo zabaciti, jer, što ih jače izvlačite, one dublje tonu. P.

vidi se da je mix prvenstveno musicar cim se cima oko kljuna i dubine zaranjana stavis kraci kljun  pod manjim uglom i onda manje ide u dubinu pravio sam voblere od balze tako da sam dosta experimentisao sa istim moguce je sve napravit samo treba vremena,alata i materijala

ja definitivno pravim ovo cudo da probam iz ciste radoznalosti.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pa ko je pogledao video mislim da treba manje da se vucu vec da se drze u delu ocekivane akcije. Izvinjavam se ako gresim. Cista pretopstavka
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
slažem se sa mixom i imao sam isti problem...opet mušiči ih koriste i verovatno imaju nekakav razlog. Ja sam ipak na strani muva bez tog dodatka.
 
Vrh Dno