Modern nymphing

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Naravno  :D
[youTube]https://www.youtube.com/watch?v=7eR9i4o363Q[/youTube]
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ti kako si krenuo u Ligi bice : Jesi pogodio vazduh"  :hammer:
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Modern nymphing ili ti euro, češko i td. Ja to vidim kao lov sa dve nimfe na sistemu a to nije dozvoljeno na takmicenju kod nas, pa sam malo zbunjen kako se to "češka" na takmičenju?!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Samo sa jednom muvom. Nema veze koliko se muva koristi. Bitni su predvezi, stapovi itd. .

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Po meni treba dozvoliti na jednoj reci lov na 2 nimfe, zbog Svetskog i takmicara koji se spremaju na odlazak na isto. Visocica po meni idealna za to. Tamo svi pecaju na 2 nimfe.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
oholi je napisao(la):
Samo sa jednom muvom. Nema veze koliko se muva koristi. Bitni su predvezi, stapovi itd. .

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
Iskreno, to sam samo ovde pročitao, gledao sam sve moguce snimke i čitao razne članke i objašnjenja i nigde se ne pominje jedna nimfa cak i majstor Jiri Klima u dobro poznatom klipu objasnjava češko sa dve nimfe.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pa svi pecaju sa minimum dve. Mislim da smo samo mi Balkanci varijanta sa jednom musicom. ( Bosanci, Hrvati, Crnogorci i mi )
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Kobra, nebitno je sa koliko muva pecas. Naravno da mi pecamo sa jednom jer je tako dozvoljeno. Princip pecanja je skroz isti.... Sa minimalnim razlikama jer je malo drugacije kad zabqcujes dve muve ili jednu....

Maricu, apsolutno se slazem. Ima malih razlika kad se peca sa jednom ili dve muve al se brzo udje u stos

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Veruj mi Oholi na 2 ces uvek imati vise udaraca. Postoje situacije gde je jedna muva bolja zbog vodjenja, struja i mrsenja kad ih ima dve ali u situacijama gde nije tako a to je 70% u mnogo vecoj prednosti si. Pokrivas razlicite dubine sa razlicitim imitacijama nimfe i veca je verovatnoca da riba udari na jednu od dve tj da pogodis patern. Ne racunajuci sto si odmah u startu tezi tj ides duble sa 2 nimfe. Ako u proseku jedna nimfa ima 0.7 gr kontaj da su dve 1.4 gr i da to ide dublje odmah ;)
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ma ludilo za dublje i brže delove reke jos kad se stavi jig kao droper, automatski se i glavna nimfa okrece naopako i kačenja za dno se svode na minimum.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.140
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
89kobra je napisao(la):
Ma ludilo za dublje i brže delove reke jos kad se stavi jig kao droper, automatski se i glavna nimfa okrece naopako i kačenja za dno se svode na minimum.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Vezes dole neku tesku a iznad nje neku sitnu #18-22 nimfu bez otezanja i razvalis ribu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Maricu da li si i koliko puta pecao na dve nimfe? I gde ako jesi.....?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pecao sam na 5 nimfi da si ti meni ziv i zdrav na Drini pre 11 godina i znam o cemu pricam. O lovnosti tog sistema ne smem ni da pricam. Jeste da sam pecao u vrh glave 5 puta ali bilo je sakacenje ribe i ne ponosim se tim.
Ne razumem u cemu je problem sa dve nimfe. Evo ti primer Pirocanaca. Na Temskoj je Sale imao po dve ribe na stapu dok su se drugi mucili da upecaju ripce.
Ubitacniji sistem dosta u odnosu na jednu nimfu navedoh ti gore. Stavis anker fly tesku i gore sto kaze Ivke perdihones ili nesto sitno na #16 npr i da se veselis. Opet varijantu menjas u zavisnosti od dubine i brzine vode posto nekad ide anker fly gore a dole sitnija ako hoces obadve da provozas blize dnu.
Pokrivena su dva sloja vode i to znaci dosta.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Al posto ti znas sve, pojasni nam gde je problem sa dve nimfe? Na takmicenju imas 2-3 stapa. Na jednom namontiras 1 nimfu na drugi dve npr. I krenes polako. Tamo gde ti konfiguracija terena omogucava odmah rokas sa dve. Tamo gde je problematika uzmes stap sa jednom i cackas.
Npr nikad ne bih pecao sa 3 nimfe jer je mogucnost mrsenja velika a meni je kratak fitilj i mislim da bih stap polomio.
 
Vrh Dno