Moje prve muhe!!!

David

Newbie
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ogulin
Bok.Ja sam David, i odnedavno sam se počeo polagano baviti mušičarenjem, pa sam tako i pokušao vezati svoje prve muhe. Čak sam uhvatio par riba na njih. Neke osnove u vezanju sam svladao, ali još puno toga neznam. I tako sam u potrazi za rješenjima, došao do ovog foruma gdje sam do sada našao odgovore na neka moja pitanja. Do sad sam imao dosta promašaja, ali malo po malo počele su te moje muhe na nešto ličit. Bar ja tako mislim. Stavit ću jednu sliku pa bi bilo dobro da me upozorite na eventualne nedostatke kako bi ispravio greške.    Bistro!!! :bye:
 

Prilozi

  • DSC00014.JPG
    DSC00014.JPG
    47,5 KB · Pregleda: 378

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
prvi red prva: prevelika glava
prvi red druga:predugi isperci a nevidim razlog sisanja isperaka sa gornje strane, glava cudna
prvi red treca:eek:pet glava velika ostalo mi se svidja
drugi red prva: ogromna glava, ako si hteo da bude suva isperci trebaju biti pod uglom od 90stepeni, rep malo je predug
drugi red druga:predugi isperci i rep je lose postavljen,treba da bude produzetak tela i centriran lepo,pogledaj slike muva
treci red prva:ako si hteo mokru muvu ok je i nista vise, za suvu ima malo isperaka...
treci red druga:glava velika i preveliki isperci
treci red treca: ja bih manju glavu stavio

boje necu komentarisati, to vec zavisi od muve do muve

moj savet pogledaj galerije sebastijana zakule mixa i drugih, mada mi je sebova najjaca, jer videces koliko covek vodi racuna o svemu i koliko je pedantan

ostali neka me dopune i isprave
 

David

Newbie
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ogulin
Dobro, muče me te glave, i još što-šta. Ova "ošišana" bi trebala emitirat nekog račića, negdje sam to vidio. Samo nemam one krive udice.  Kad se još malo pomučim stavit ću opet sliku da vidimo jesam li šta napredovao. Samo viči šta nevalja.  Gledao sam galeriju od sebastijana i vidim da se čovjek stvarno igra vezanjem. Meni bi te muhe bilo žao bacat u vodu :D. Probat ću napravit koju njegovu. Volio bi da i drugi početnici stave neku sličicu svojih prvih muha.( da nisam sam :D)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ako si hteo racica da imitiras trebao si telo malo deblje-stomak i ledja
a bokovi tanji, valjda se to kaze verbalno spljosten ili tako nekako. svemu tome dodas parce latexa,rukavica kondom,kupovni, preko ledja od dupeta ka glavi, taj latex nogice savije gde treba...
izgooglaj gamarus.tako se muva zove.
posto nemas krive udice obmotaj telo malo i oko luka....
snaci ces se vec :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
David je napisao(la):
Bok.Ja sam David, i odnedavno sam se počeo polagano baviti mušičarenjem, pa sam tako i pokušao vezati svoje prve muhe. Čak sam uhvatio par riba na njih. Neke osnove u vezanju sam svladao, ali još puno toga neznam. I tako sam u potrazi za rješenjima, došao do ovog foruma gdje sam do sada našao odgovore na neka moja pitanja. Do sad sam imao dosta promašaja, ali malo po malo počele su te moje muhe na nešto ličit. Bar ja tako mislim. Stavit ću jednu sliku pa bi bilo dobro da me upozorite na eventualne nedostatke kako bi ispravio greške.     Bistro!!! :bye:
Moje prve muve su ličile na ovo. Nabavi malo bolje materijale i prelistaj Internet u potrazi za receptima i objašnjenjima. Za mesec dana ćeš praviti muve kao Oliver Edwards. :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ma im i neki izraz na v mada mozda gresim
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
kad pravis palmera (2. muva u 3.redu) koristi pero sa kracim ispercima za telo (trebalo bi da muva ima konusni izgled,kraci isperci na dupetu i da se lagano povecavaju prema glavi), obavezno namotaj jos jedno pero kao nogice zbog plovnosti...
Najosnovnije pravilo kod muva (posle srazmere) ti je da suvim muvama nogice idu pod uglom od 90 (znaci ne obaras ih) i da su gusce namotane,a kod mokrih pod ostrijim uglom (obaras ih) i da su redje namotane.
za prve musice su odlicne  :tbumb:  samo napred i udri...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Davide zemljače, dobro došao!  :bye: muve su ti sigurno lovne a vremenom če da budu sve bolje. Kada radiš bilo koju muvu imajo sledeče na umo: ne kopiraj imitaciju imitacije, kopiraj pravog insekta. Pri tome sto vise vodi računa o proporcijama npr. rep, abdomen, thorax i glava. Sve mora da imitira original, živog insekta bila to larvica ili odrasli insekat, bio to raćič ili neka pijavica ili bilo koji pripadnik faune dna ili površine koji predstavlja hranu riba koje želimo loviti. Proporcije su osnova i ona glavna stvar na koju treba obratiti pažnju. Kopiraj na prvom mestu original a za ideju slobodno pokoristi neku več navezanu imitaciju. Npr. Fazanov rep, vrlo jednostavna i lovna nimfa može izgledati svakako...da je vrlo slična nimfici gde su izraženi i krilni pupoljci i thorax, rep, glava i abdomen a može da liči na samo namotane fibre na udici i ništa više ;). Na forumu se več govorilo o proporcijama..malo pretraži forum i verujem da ćeš dosta toga moći da naučiš. Vežba pravi majstora. Samo napred i još jednom dobro došao. :yeswink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Kada radiš bilo koju muvu imajo sledeče na umo: ne kopiraj imitaciju imitacije, kopiraj pravog insekta.

A kako da naveze Jasid, Stimulatora, Royal Coachmana,...i ostale fantasticne musice? Kog pravog insekta da gleda i kopira :D
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
oholi je napisao(la):
ma im i neki izraz na v mada mozda gresim
vertebralno?
Ali taj izraz opisuje spoljoštenost recimo stone clingera, dok je gamarus bočno spljošten.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Kada radiš bilo koju muvu imajo sledeče na umo: ne kopiraj imitaciju imitacije, kopiraj pravog insekta.

A kako da naveze Jasid, Stimulatora, Royal Coachmana,...i ostale fantasticne musice? Kog pravog insekta da gleda i kopira :D

  :D :tbumb: tacno, moj mali propust, ali u svakom slucaju za pocetnika je najbolje da se fokusira na imitiranje insekta baz sbog vezbe i shvacanja proporcija. Kada se to ukalupi u ft shvacanje onda i taj tip se proporcionalnije, urednije, veže. Iznad svega je važna vežba i proporcionalnost. Neke muve mogu da izgledaju neuredno i ružno ali zbog proporcionalnosti koja, se posebno izrazi pod vodom ili na vodi, postaje izuzetno lovna. Ja sam se najviše naučio o proporcionalnosti baš kada sam se počeo baviti imitiranjem insekata.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
uživač je napisao(la):
sulecriba je napisao(la):
oholi je napisao(la):
...valjda se to kaze verbalno spljosten ili tako nekako.

nije verbalno več je vertikalno.  :doh:

LATERALNO  :tbumb:

   sada je Kolateralno
  Da se vratim temi.....

Motaj, Motaj, Motaj!!! Od dzempera, macke, kera, goluba, svrake, seve, sove, stidnih dlaka neke plavuse ecs. Bice sve bolje i bolje i pocece da love ribu. Bistro
 
Vrh Dno