Moji cekrci

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Odavno musicarim. Promenio sam ni sam ne znam koliko cekrka (moguce nekih 15 koje sam aktivno koristio i jos jedno 20 koji su neko vreme bili kod mene, pa onda otisli dalje). Ali evo, vec tri godine koristim cekrk marke NO NAME (metalni, sa duplom kocnicom, sa regulatorom, sa vodjicom konca od prohroma). Cekrk sam dobio na poklon, nov, u najlonu i kutiji na kojima nije pisalo nista, ni na samom cekrku ne pise nista... A cekrk fercera kao prvog dana i vrlo mi je drag, ne kao poklon, nego kao masina koja nikad nije zakazala niti pokazuje nameru da ce ikad zakazati.... Nema rezervnu spulnu, nazalost, ali dobar je i ovako! Zasad! :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Hajd ako ti nije frka fotografishi ga pa da ga vidimo. Zivo me interesuje kavi su ti noname. Jos neko je pricao o njima na ovom forumu - pretpostavljam da se radi o istom cekrku.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ma nije frka, nego mi je sin otisao na eksurziju i odneo aparat sa sobom. Tek mozda dovece ili ujutro.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Samo ga ti gledaj, :p
A jel to sad tema "moji čekrci" samo za tebe ili možemo i mi da se pravimop važni sa svojim...
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ma zasto samo tema za mene? Pa ovde nista nije MOJE, valjda je SVE NASE! :tbumb :

A sto se tice gledanja... bogami, mislim da ga od zimus necu moci da vidim od stomaka.  ???
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Pa treniraj malo.Livada,košenje trave pa mahanje i razvijanje motoričkih sposobnosti potrebnih usppješnom mušičaru.To važi i za zimu.Žrtvuj jednu strunu pa na snjeg,ako ga bude.I onda planina pada a klipovi(kukuruza) rastu. ::)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Hocu, hocu.... majke mi.

E, doso klinac, pa sam slikao cekrk:

cekrkslica2lk2.jpg

cekrksledja2jy5.jpg

cekrkrasklopljenrw0.jpg


Dakle, jedina stvar koja (mozda) moze da ga identifikuje je natpis JAPAN na unutarnjoj strani drzaca za stap (cak nema ni ono cuveno MADE IN.... samo JAPAN)  ???
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Iskreno?!
Pojma nemam.Liči na moju Leedu,ali ona je made in UK,i to piše na njoj.Ovo stvarno ne znam.Sorry :'(
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ma nista, nisam se ni nadao.... trazio sam svud, svasta sam procackao po netu, ali - nema ga nigde. Uostalom nije mi ni vazno, glavno da sluzi kao nov...dok sluzi.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ako je noname ne mora da znaci da je los. Mozda samo nije otisao dalje u zemlju proizvodjaca na stampu. Mozda su englezi ili svedjani angazovali japance da im prave cekrke pa samo da se potpisu i izbace na trziste.
Jako lep cekrk Sjekloca! Bas ti pristaje uz te bambuse sto se 'falish da imas ;P
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
:D :D
Sto se tice cekrka, licno mislim da je u pitanju ipak neka nulta serija Shimano ili Daiwa... znas ono, probna serija, pa ako bude dobra, doradice je zuti lako... ali, ipak nisam siguran, moguca je varijanta i ova koju ti pominjes. Mada, obzirom da je u pitanju relativno nova masinica - Englezi i Svedi bi pre angazovali Koreju ili Kinu.... ali, sve je moguce.  :-[

Sa bambusima se NE HVALIM.... mozda je to neko shvatio tako, ali onda gresi. Bambusi su PREPOTOPSKI, nisu nicemu, nemaju upotrebnu vrednost... mozda kolekcionarsku, ali nije mi pozneto da neko ovde (bar ja neznam) pravi ili vec poseduje kolekciju musicarskih stapova i masinica. Ovi stapovi meni cine dragu uspomenu... kao singer masina moje pokojne babe, kao sablja mog pokojnog dede koji je bio nekakav narednik nekad, kao... uostalom, verovatno znas na sta mislim. STAPOVI su totalno OUT i nikome i nizasta ne bi posluzili... poredjenja radi: da li IKOME nesto znace nezna pisma moje prve devojke upucene meni??? Verovatno ni njoj nista vise ne znace... jedino meni. :bye: ... eto, to je poenta. :D :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Nas forumas Vlakoni ima slican cekrk, ali na njemu je oznaka Ryobi, a i to je japanska proizvodnja, samo sto njegov trazi malo restauracije. Ali funkcionise odlicno.
Jos razmisljam o bambusima i podeljena su mi osecanja. I nazalost, nisam nikad nijedan probao na vodi.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Koliko mi se cini, Ryobi vec odavno ne postoji (bar ne pod tim imenom), a ovo je cekrk koji je star najvise 5 godina, znaci iz 21. veka. Ocusevljava me sto nikad nije zakazao, nigde se nije POJEO, nista nije popustilo.... kao da je juce izasao ispod cekica. A jos je interesantnije sto se, boljim zagledanjem, golim okom ne mogu uociti nikakvi znaci da ce bilo gde popustiti u skorije vreme. Kocnica je precizna kao prvog dana, navoj na kocnici se cakli, opruge blistaju, zubi su ostri kao prvog dana, vodjica konca je netaknuta.... ma cudo jedno. A preziveo je sve i svasta.
 
Vrh Dno