Moji cekrci

zagor

Newbie
Učlanjen(a)
17.09.2007.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Roby itekako postoji i radi jako dobre mašinice (varalicarske) a i puno drugih "imena" proizvode mašinice u Robyjevim tvornicama , tako da ovo opcija sa robyjem možda drži vodu ??
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Razresicemo ovu misteriju. Mr. Robert - Englez koji je dolazio u Nis ovog leta da peca klena je expert za cekrke i kolekcionar starih cekrka. Verujem da bi na osnovu fotografije mogao da nam kaze, a ako ne da pita nekog od drugih strucnjaka iz Engleske. Ubrzo cemo saznati! :)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Sjekloca, da li je moguce da si ti taj cekrk kupio ili dobi ona poklon kao nov, ali iz druge ruke?
Pre nekoliko (+10) godina kupio sam novcat Penn stacionarac Z serije, koje je pre toga prestao da se proizvodi, u originalnog kutiji i malo odmotavanoj masnoj hartiji, prelep, crn, tvrd hrom zica, mesingom (zuto) zasticena rucica i metalna spulna, puzni prenos, diskretni klik, mehanizam opruge bozanski, zvuk i rad prava simfonija, a kad proradi prednja kocnica ODA RADOSTI!!!
Na zalost, verujem da su ga izneli na trziste izvrsioci necijeg testamenta.
Tvoj i Vlajkonijev cekrk vidim ne samo kao direktan predmet ove teme, vec i nekih drugih; npr. koliko su nova kontrukciona resenja opravdala svoju primenu kod musicarskih cekrka. Licno mislim da posle LA inovacije koju je dao Danielsson, tj. Loop, sve kasnije biva samo varijacija i usloznjavanje koji nekad odu i u devijantnost, kako nas musicara, tako i konstruktora (dok je ovaca, bice i sisanja). Mnogo je primera nepotrebnih dizajna, meni je bio, recimo, dostupan Ari T Hart (ako sam dobro napisao), koji je po svemu mocan (naravno, i po ceni) ali mi je prikladniji diznju camca na trailer nego zamaranju pastrmke priborom klase #1-4. Ovde govorim o realnim, a ne konceptualnim (dizajnerskim) dostignucima i proizvodima.
Opet, sa druge strane, velika raznovrsnost ponude pribora nosi nesumnjive prednosti, tu nema spora.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
U skladu sa prethodno napisanim, a ocekujuci razresenje Sjeklocinog brand-a cekrka, s ponosom predstavljam svog favorita, Danielsson FW TwoSix. Vidi se na avataru, a moze se lako naci i na Inetrentu: http://www.danielsson-flyreels.se/en/braking.php . LA struktura, lagan, zaptivena kocnica kja izvrsno radi (mada je skoro nikad ne koristim), milina. Koristim ga na #4 stapu.
Za peticu korsitim Orvis LA Batenkill 3/4, isto lep cekrk, ali mnooogo grublji od prethodnog.
Imao sam Okuma Magnadisc 4, magnezijumski SA cekrk, izuzetno lagan i nezan i cuvam ga za neku #2-3 varijantu ako se resim. Penzionisao sam Okuma Integrity 5/6, dosta tezak LA cekrk robusne izrade, a sin mi trosi Okuma Sierra 5/6 na stapu #4, ali se to dobro uravnotezuje.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Peđa,ovo je najljepši čekrk koji postoj,po mom mišljenju,naravno.Smatram ga savršenstvom bez mane.Ja sam kod nekog lika gledao loop-ovu verziju,uživo,a Goran Vuković ga troši već par sezona na Ribniku i okolini.Kad tad jedan će leći na neki moj štap,nadam se na neki Orvis T3 ili GZ.
Što se mene tiče ,imam dva Greys platinuma xi,i više sam nego zadovoljan.Na Sage VT2 koristim veličinu 3/4,a na Orvisu TL #5 koristim veličinu 5/6.Za more sam htio da nabavim isti model,veličine 7/8,ali ne mogu da se dogovorim s prodavcem.A sad sam u pregovorima oko nekog veselera,za istu namjenu,pa ćemo vidjeti kako će to završiti.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Oh, hvala... hvala... :bye: :bye:  Drago mi je da vidim da zelite da mi pomognete u restavanju misterije oko identifikacije mog cekrka... mada mi posle ovolikog koriscenja istog to vise nije narocito bitno, jer mi je prirastao za srce (i stap).

Pedja, cekrk sam dobio nov, u originalnoj kutiji, sa detaljnim tehnickim crtezom istog (na kome je engleskim jezikom oznacen svaki deo i njegova funkcija, ali... ponavljam: ni na kutiji, ni na crtezu nema ni slutnje ko je proizvodjac (stavise, na crnoj kutiji nije bilo nastampano APSOLUTNO NISTA, ni jedno jedino slovce niti bilo kakav znak), jedino na cekrku stoji utisnuto JAPAN... i sve je to bilo lepo upakovano u najlon-kesu debljih zidova. Dakle, cekrk je u moje ruke dosao nov, nekoriscen, neraspakovan.

Osoba koja mi ga je poklonila je moj dragi prijatelj (kum, linijski pilot jedne strane kompanije), kaze da ga je kupio u nekom gradicu pored Johanesburga, kad se verovatno s nekom stjuardesom smucao po svaleraciji izmedju dva leta  :blush: , te ne verujem da je u pitanju DRUGA RUKA.

Kao sto se vidi, cekrk dizajnerski i nije neka babaroga, vrlo je prosecan, ali je kvalitet materijala i izrade fantastica. Sinoc sam se cuo s kumom (namenski, zbog cekrka) i jedva mi je priznao da ga je platio $25... eto.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovoj je moj cekrk u snovima  :bleh:  :lol: kako vam se dopada? Koristim ga samo za krupne lipce  :lol:  :)
r-20th-600.jpg


Šalu na stranu...od čekrka imam samo jedanog ali vrednog. Redington AS 5/6, mada bi na mojoj četvorci bolje pasao 3/4...kako god  dobro mi služi i ja sam prezadovoljan i dizajnom i kvalitetom. Zvuk da ni ne spominjem...fantazija. Na žalost ta serija se više ne proizvodi. Ima šest valjčastih ležajeva.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
U jeeeee...Ovo može i kod Sotheby - a da se proda za dobre pare.Svaka čast igore
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Imam dvije role marke LOOP jednu 2-6 i jednu 5-7FW koristim ih nekolike godine bez problema.Sebastijane onu sto sanjas stvarno i jeste za snove fakat je preljepa
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nije skup ovaj moj cekrk , negde oko 50e , ali neunistiv je , ja sam ovaj dobio na poklon i ko zna koji sam po redu vlasnik a osim sto je mozda malo tezi(ne previse) nema mana.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma joj sto mi krivo sada...imao sam od moga dede jadan mali cekrk, bio je to mali cekrk mislim neki made in germani. bio je mali ali sa širom špulnom. Negde mi ostao u hrvatskoj, tražio sam ali nigde mu traga  :mad:

Ovako nekako je izgledao, vrlo sličan ovom samo druge boje...
 
Vrh Dno