Moji cekrci

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ovo su cekrci koji su bili na raspolaganju u prodavnicama kod nas pre nekih 30-40 godina... sivi,manji i tamno-crveni veci.... Jednom sam video i najveci iz te serije, boja slonove kosti. Spulna nije mogla da im se skine, bili su zaheftani s obe strane.  :'(
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Sjekloca
Izuzetno lici na moj RYOBY.
Stavicu sutra slike. Licno me interesuje ova zica ili sta li je kojom se regulise kocnica jer meni fali to. Ako ti nije tesko da mi stavis sliku samo tog dela da bih uspeo nesto da nabudzim.
Pozdrav
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ne kapiram na koju zicu mislis, jer na ovome ne postoji nikakva zica. No, ajde... stavi sliku pa da gledamo sta je u pitanju. :-[
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
E sad kad pogledah slike nije bas isti.
Na cetvrtoj slici se vidi kocioni mehanizam a tu mi nesto fali.
Pri tom ova rola je stara najmanje 20g a mozda i vise
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Iskreno, na prvi pogled se vidi da fali nesto... ali mi ovaj mehanizam nije poznat, tako da ne bih mogao da ti pomognem. Mislim da je u pitanju neka frikciona kocnica.
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
vlajkoni je napisao(la):
Sjekloca
Izuzetno lici na moj RYOBY.
Stavicu sutra slike. Licno me interesuje ova zica ili sta li je kojom se regulise kocnica jer meni fali to. Ako ti nije tesko da mi stavis sliku samo tog dela da bih uspeo nesto da nabudzim.
Pozdrav

Prava licnost za pitanje jer vec imas jedan - valja li taj Ryobi cemu? Iskopao sam negdje jedan ovakav (prilazem sliku) ako kazes da je dobar, kupicu dva!
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Pozdrav Veso2,
Posteno reci ja sa ovim nisam pecao vec sam ga dobio od velikog prijatelja koji me je ucio da pecam a koji na zalost zbog zdravstvenog stanja nije vise u mogucnosti da peca. Sad da li se isplati uzeti tu rolu ne znam. Ako volis ove old timere i ako je cena odgovarajuca uzimaj. Ja sam i dalje ubedjenja da u Srbiji rola sluzi samo da imas na sta da stavis strunu.
Pozdrav
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D
Ona tome sluzi svuda; u Srbiji sluzi da se hvalis u kafani pored vode i dobro je udomis kod musicarskih fetisista.
Ali opravdavam uzivanje koje dobar cekrk ume da pruzi na vodi i u estetskom smislu i u smislu osecaja pouzdanosti u kvalitet i  ispravnost.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za svakodnevnu, višegodišnju, upotrebu i čekrk mora da ima neke kvalitete. Nije baš svaki vlasnik solidnog mušičarskog čekrka šminker.
Oni kojima je stvarno neophodan, baš ga izgrebu, izakaju i drndaju. Ako je isuviše sjajan i izgleda kao nov, znajte da je u pogrešnim rukama! :hammer:
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
vlajkoni je napisao(la):
Pozdrav Veso2,
Posteno reci ja sa ovim nisam pecao vec sam ga dobio od velikog prijatelja koji me je ucio da pecam a koji na zalost zbog zdravstvenog stanja nije vise u mogucnosti da peca. Sad da li se isplati uzeti tu rolu ne znam. Ako volis ove old timere i ako je cena odgovarajuca uzimaj. Ja sam i dalje ubedjenja da u Srbiji rola sluzi samo da imas na sta da stavis strunu.
Pozdrav

Imam ja ponesto i od ovih novih rola, ali mi ove stare bas simpaticno izgledaju, pogotovo ako funkcionisu.. Cijena me ne sekira.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Cak i pod teskim rezimom upotrebe, dobar i vlasniku drag cekrk moze pokazati znakove koriscenja, pa cak i nesrecnih dogadjaja (padova, sitnih udaraca) i ipak ostati "piece of art", ali ne i nemara i aljkavosti, tad se vidi da je postao "pile of dirt".
Nas pribor ipak govori o nama. Jeste da ima i preterivanja ( :D uvek se setim jedne koleginice i izreke "cist auto je proizvod bolesnog uma" koja je njoj smetala), ali nemam nacina da pravdam i suprotnu krajnost.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jedan od mojih čekrka je star oko 20 godina i- i dalje sasvim normalno radi. To je legendarni ABU Diplomat.
 
Vrh Dno