Morska pastrmka (Sea trout) Salmo trutta morpha trutta

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Danas sam uhatio svoju prvu morsku pastrmku u moru. I drugu.. I trecu 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 i konacno 17  :bleh:
Uglavnom sitne ispod 40 ali zato je boj 12  bila 52cm  :)

Evo jedan video cisto da znate sta sam danas radio u vodi 9 sati...
http://www.youtube.com/watch?v=fFOnpDjVK68

P.S. U 7:00 ujutru krecem ponovo  :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ala si se ti promenio od kada se nismo videli!!! Nesto si se prolepsao, cini mi se

da i dodas nulu na tu cifru do kraja...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ima da dodjes nabildovan ki Svarceneger  :tbumb:

Raspitaj se da li su malo vece  jos uvek po rekama radi mresta ili su se vec vratile tamo. Kod mene je trenutno zestoki keks po rekama. Ne zna se da li losos morsku ili morska lososa....

Svaka cast na ulovima, nije ni cudo kad si onako skockao musice.... :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nemam snage... Leva ruka mi se raspada a sutra odmaram  :) Kaziprst i srednji prst potpuno oljusteni od strippinga.. Magarac nemam strippin gúards :doh:
A danasnje pecanje... ni u snovima se ovome nisam nadao 8) 56,48,46,46,43.. dalje nisam ni merio.  Fotke... Bice nekad, sad odoh da spavam zzzzzzzzzzzzzzzzzz
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mito svaka čast! Samo uživaj pa kada budeš smogao deder okači kakvu fotku ;)

gumene babasera rukavice, odseci prst i eto ti zaštite, tako ja radim ako mnogo strimerišem
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Kraj... Upravo se vratih sa poslednjeg pecanja  :'(
7 komada za kraj (najveca 47cm).
Au trebace mi jedno dve nedelje da se opasuljim od pecanja pored meduza i gledanja kitova koji krstare na manje od 100m od mene...
A prekjuce sam doziveo ono cega se Asteriks i Obeliks najvise plase - palo mi je nebo na glavu  :) U vidu toliko kise koliko u Srbiji nije palo cele ove godine  :doh:
E, da, nijedan dan bez kise i nijedan sat bez vetra...
Ma sta je sve bilo stvarno je tesko prepricati, najvise sam odvalio 22 ribe u danu - to se ovde ne pamti ;)
Ajd od prekosutra bice neka fotka, ne mog na ovom danskom Windows-u nista normalno da radim  :eek:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uuuuuuu bre mitoooooo jedva čekam da nam sastaviš priču tj. preneseš svoje doživljaje  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mito ima putopis da uradiš za domaći zadatak sa fotkama i svim ostalim, sve fino natenane, da proživimo i mi tu na forumu dio tog tvog urnebesa.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Znam da smaram ali mene ova riba jednostavno fascinira... Evo jednog klipa sa reke i ribom od 5,6kg... Ja sam 2002-ge u sličnom okruženju uhvatio ribu od 7,9kg pa da vidite otprilike šta me tada snašlo :doh:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7A5AeyM7Pes&feature=related[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za moj pojam među najlepše mušučarske doživljaje je mušičarenje veliki i jakih divljih pastrmki..."neprocenjiva iskustva" a ove sezone sam imao tu privilegiju da se ko čovek nalovim takvih riba gde je prosek 65cm snagatorskih tačkastih torpeda...kako bi rekli skoro "u vlastitom dvorištu"  :smoke: potiho priželjkujem još jedan izlazak ove godine na krupnu pajkicu ako bude ikako moguće. Morska, jezerska ili rečna...kada je divlja i velika ona je PRAVA i tvoja fasciniranost mi je 100% poznata  :tbumb:

samo ti nastavi da "smaras" mi to volimo  ;) a ta tvoja od skoro 8kg je za svaki  :respect1:

moja najteža do sada je imala 6,5kg.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Zemlja Danska i morske pastrmke... Eeee Srbijo međ šljivama....

[youtube]ARMpNH8rYF4[/youtube]

P.S. Obratiti naročitu pažnju na POTPUNU NEZAGAĐENOST minijaturnog vodotoka koji prolazi kroz poljoprivredno zemljište (vide se kuće, livade, u pozadini). O veličini riba ne bih uopšte da pričam... I, da, sve su to divlje ribe...
 
Vrh Dno