Morsko mušičarenje

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Ma popali me covek ko sibicu...doduse ja sam mislio na Crnogorsko pimorije da skoknem pa da okusam srecu, te dalje destinacije tek za godinu-dve
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Vaco zemljace,pa ti ne gubis vreme  :tbumb:.Meni je skromna zelja da na lagani FF pribor pecam neke morske ribe do 300gr u nekoj mirnoj

luci pred sam mrak,pa  i u noci . Verovatno ovog leta,tebe cu pitati za savet sto se imitacija tice,interesuje me ultralight #4-kom i distancom

oko 30 m  :yeswink:.


      pozzz iz kisne Jagodine od mene i naseg ortaka Medje bubnjara koji se nedavno ozenio ,neizmerno te ceni :yeswink: :bye:
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Mafke,

Evo otvoricu novi topik za UL Saltwater. Mislim da je to odlican pristup za Jadran...

Veliki pozdrav tebi, Medji i i ekipi!  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kada se dođe i taj dan da poletim u pravcu NJ javim ti se 100% ali ne usuđujem se ni pomišljati kada bi to moglo da se desi tako da za sada ne obečavam ništa!

To Mafke, znao sam ja da češ da uzmeš strimerče u svoje ruke pa makar i ono malo od 3cm ;) živ mi bio  :firends: Samo dođem ja do JA pa da te otrujem strimerisanjem ;) 
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Prodje leto tebe nemaSeb,taman da mi odradis 5-6 strimercica,mikro :yeswink: :yeswink:

Hvala Vaco  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nema frke...ima da ti odradim toliko surf candya od polarne lije ;)
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
236
Broj reagovanja
294
Lokacija
Ključ, BiH
Ne moze tamo neki rezervni tocak bit prepreka da se riba na moru ne lovi. Ustanem jutros ko seljak, prvi u uvali, praskozorje, voda ko staklo, i ispusim, strimer ovaj strimer onaj, grabljivice ni na vidiku, ima li sta u vodicama kod sibenika da se moze ganjati i da nije ko sta uspjesno ganjao
 

Prilozi

  • IMG_20220812_074822.jpg
    IMG_20220812_074822.jpg
    135 KB · Pregleda: 30

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
200
Broj reagovanja
376
Lokacija
Minhen
Ne moze tamo neki rezervni tocak bit prepreka da se riba na moru ne lovi. Ustanem jutros ko seljak, prvi u uvali, praskozorje, voda ko staklo, i ispusim, strimer ovaj strimer onaj, grabljivice ni na vidiku, ima li sta u vodicama kod sibenika da se moze ganjati i da nije ko sta uspjesno ganjao
Ej evo mene sada baš u Vodicama 😄. Probao jutros loviti ciple. Izmijenjao sve moguće muhe, streamere... Nevjerovatno kako je to oprezna riba. Ima li ko kakav savjet?
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
236
Broj reagovanja
294
Lokacija
Ključ, BiH
Ej evo mene sada baš u Vodicama 😄. Probao jutros loviti ciple. Izmijenjao sve moguće muhe, streamere... Nevjerovatno kako je to oprezna riba. Ima li ko kakav savjet?
Probao i ja cipola. Nista. Imao srecu sa iglicama do duse moras cekati da podju ganjati sicu, pa kad sica podje iskakati na povrsinu ( obicno ih gone u uvalu ) pa u tu "hrnjagu" zabacis strimer. Njabolje sam prolazio na crveno, oblik nebitan.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
za cipola najbolja taktika je imitacija kruha od spužve, jelenske dlake, jaček itd. uz prihranjivanje kruhom...iglica se daleko najbolje lovi na fly na onu talijansku stvarčicu sličnu raspletenoj gumici za kosu, znači bez udica riba se uplete s kljunom i sitnim zubićima te ne spada a sa strimerom i voblerima kačenje iglice zbog tvrdoće kljuna je jako teško 100 udaraca da se jednom okači...
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
200
Broj reagovanja
376
Lokacija
Minhen
za cipola najbolja taktika je imitacija kruha od spužve, jelenske dlake, jaček itd. uz prihranjivanje kruhom...iglica se daleko najbolje lovi na fly na onu talijansku stvarčicu sličnu raspletenoj gumici za kosu, znači bez udica riba se uplete s kljunom i sitnim zubićima te ne spada a sa strimerom i voblerima kačenje iglice zbog tvrdoće kljuna je jako teško 100 udaraca da se jednom okači...
Hvala Silvio! A jel uzima on kruh s površine ili ispod?
 
Vrh Dno