Mrav

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo je bolja nego ova šljokičava farba na novim modelima. :puke:
Bambula-mrav je moćna sprava. Trebalo bi ga probati u lovu lipljena na udicama 18, 16 i 14.
Daleko su mi lipljeni, inače... :aaa:
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Mix, na ovoj zadnjoj slici...čini li mi se ili je glava mrava napravljena od nekakve perle (bisera)?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije, ali može i od perle. Dupe joj je od poliuretana (može i balza), tako da lagana plastična perlica ne može utiče na plovnost.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je danas padalo na reke u okolini Niša. Nisam se još uvek upustio u proučavanje kopnenih insekata, pa ne znam mnogo o ovom stvorenju, ali bar imam sliku, za početak. Ovo "mravče" je dugačko 3-4 mm. Toliko ga je bilo da je u pojedinim trenucima Toplica izgledala kao ribnjak. Klenovi su bućkali na sve strane neoprezno se hraneći ovim očigledno vrlo ukusnim zalogajem. Naravno, bilo je bolje za klenove da ih nisam zatekao u tom raspoloženju :lol:.
Naravoučenije (pouka) je da ako primetite ovo mravče ostavite sve ostale poslove i uputite se na obližnju reku, jezero ili baru u kojoj žive klenovi, lipljeni, pastrmke, bodorke, crvenperke, beovice ili sunčanice. Svejedno koja je riba, glavni užitak je posmatranje kako sve pršti na površini vode.

main.php
 
Vrh Dno