Mrav

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ovaj nije mrav nego MRAVČINA. Našao sam ga u dvorištu dok sam kosio travu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
uživač je napisao(la):
Ovaj nije mrav nego MRAVČINA. Našao sam ga u dvorištu dok sam kosio travu.
Ovo je jedan od retkih insekata na koji će pastrmka da skoči usred sunčanog julskog dana. Poluuspavana, među stenama, uopšte ne obraća pažnju na površinu vode, osim ako joj ne padne neki mrav-mutant ili nešto slično. Ja ga imitiram jednom vrstom bambule i izuzetno se dobro zabavljam po najvećoj vrućini na planinskim rekama. Ako neko ne veruje, neka pogleda sadržaj stomaka pastrmke ulovljene leti u nekoj bujičavoj reci. Unutra će često biti slične bubice.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sta mislite,da namotam nekog na 12-icu?
cisto da ga probam na moravi?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo mog mravića od balze...odlična muva :nowink:...probajte nešto takvo ako več niste.
main.php
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Za ovo cu da te kaznim,ja imam celi jednu kutijicu sa mravima u svim velicinama a on pita da napravi jednog.
Pa ja se kunem da ce on bolje da se pokaze u pojedinim trenucima od bambule,zapravo i uverio sam se u sve to.
A ti uzmi tamo iz tehnomobila podlogu za misa ,crne i zute boje i namotaj jedno po 2 u svakoj boji i opusteno sidji do Morave
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mrav jeste jedan od mojih omiljenih musica kojim volim da lovim,ali mi MNOGO tesko pada da ih pravim,jer izuzetno me privlace mravi na sto manjim udicama tako da to iziskuje dosta vremena i truda.
Ove mrave koje sam napravio oduzeli su mi toliko vremena da sam pravio palmera kojim slucajem namotao bi oko 100 komada garant.....
---SLIKA--
 

Prilozi

  • MRAVCICHI.jpg
    MRAVCICHI.jpg
    272,3 KB · Pregleda: 351

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
druže probaj nešto ovako http://hipwader.com/2003/ant-fly-pattern. Jako brzo se vežu. Izabereš boju finog dubbinga za suve muve i motaš. 1, 2, 3 i gotovo. Kada se gnjaviš lakovima, lepkovima to traje, na početku (dok se ne uprakasš) se mnogo komplicira, izgubi se uvek vremena...ja se po pitanju mrava najradije držim ovih jednostavnih a lovnih imitacija. Istina je da se i ja igram kojekakvim glupostima (lepkovi itd.) ali kada treba vezati nešto lovno (više komada) onda uvek izaberem nešto staro i jednostavno te 100x isprobano :)

Ovo je lovan mrav i jednostavan za vezanje
Ant5.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mravi su ovih dana najčešći insekti u okolini Niša. Ogromni krilati mravi lete po gradu, parkovima, priobalju reka i, naravno, padaju na njih. Neće to dugo potrajati i zato čika Mixmaster i još par pametnjakovića već spremaju imitacije i planiraju da već danas iskoriste ovaj "show".
Nema boljeg rođendanskog poklona za mene od kiše mrava na reci. :)
 

Prilozi

  • mrav.jpg
    mrav.jpg
    16,4 KB · Pregleda: 234

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mixmaster je napisao(la):
Mravi su ovih dana najčešći insekti u okolini Niša. Ogromni krilati mravi lete po gradu, parkovima, priobalju reka i, naravno, padaju na njih. Neće to dugo potrajati i zato čika Mixmaster i još par pametnjakovića već spremaju imitacije i planiraju da već danas iskoriste ovaj "show".
Nema boljeg rođendanskog poklona za mene od kiše mrava na reci. :)

Ma jel to nekome rođendančić? Će da popijemo u tvoje zdravlje, želim ti još 100 ovakvih i da dogodine padnu pravi trofeji od kojih će gaće da se tresu svima koji nisu mušičari ! :pijani:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Obično 1. oktobra slavim rođendan mušičareći i gotovo uvek dobro prođem. Juče sam olešio klenove na Toplici na bambula-mrava. Riba je toliko dobro radila, da krupni komadi, na koje sam navikao, nisu mogli da dođu na red od osrednjih klenova. Najveći je bio skromnih 600g, pa nisam imao šta da slikam.
Mrav je omiljeni zalogaj riba. Znam da je pun kiseline, ali čim počne da pada na vodu, mnoge ribe, čak i one koje gotovo nikad nisu blizu površine, prilaze. Nećete mi verovati, ali ja sam u vreme mrava, jednom ulovio desetak potočnih mrena na suvu muvu, sličnu njemu (Tara, 1995.). Nikakvo čudo nije ni da krupni skobalji izađu i počnu da ih jedu, a klenove, pastrmke, lipljene, crvenperke...nema potrebe ni pominjati.

main.php
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@ Mix - Dobar mrav!

Ah kako volim ovu boju XP-a kada ga probija sunce :D

 
Vrh Dno