Mrena 2014

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Pazi nije sigurno sva mrena samo ispod buka. Mada upravo tu ima garant onda koja pegava uz mrenu. Polako pridji i budi bezobrazno uporan u zabacajima...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Ja bih stao na vrh kaskade,zabacio nizvodno u maticu,pričam o strimeru  :whistle:,sačekao da propadne i vodio bih ga lagano uz ivicu matice.
Druga opcija je teška nimfa i ponavljaj zabačaje dok ne opali!Samo bih sada stajao bočno i zabacivao uzvodno.
Probaj da vidiš jačinu matice i da li je ovo izvodljivo.
Teren obećava  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Tommy, nisam siguran da bez tonucih dodataka, predveza kanapa itd uopste moze steimer ovde da propadne? Mozda gresim. A i vecina ulova na steimera i voblera je bila na nizvodno vodjenje

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Ja mu predlažem da proba,ništa ga ne košta da vidi šta i kako mu se ponaša.Posle će sistem da dotjeruje.
Probaj i poprečno sa strimerom.
U svakom slučaju moraš ići što bliže dnu.
Ja imam teren na Drini pun mrene ali je lijevak,probao i desetkom ne mogu da spustim strimer.Dodao olovne sačme ispred i opet ništa.Čak sam probao i neke voblere ni jedan nije zakucao u dno!
Zato mora da vidi koliko je jak protok i kako će mu se bilo kakav sistem ponašati.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Pa to je jebada...al mi nije jasno sto ne juriti mrenu tamo gde brzak malo oslabi?
Samo predlazem :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Nazalost nisam vise tamo, trebao sam se prije javiti pa bi probao te varijante, a ovako cu morati probati lovit mrenu na Savi, bar dok ne odem sljedeci put na Kupu. Inače bi mi draze bilo probati na strimera radi lakse detekcije griza.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Cesko nimfarenje ti omogucava odlicnu detekciju....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Zato što nije tu,odmah postaje mirno i krece dubina.Zvrzlama citava.Ja vec drugu godinu smišljam šta i kako  :hammer:
Zeza me lipljen,on je odmah na ulazu u taj lijevak i kad se aktivira ja se prebacujem tamo :(

Jos jednu stvar za dnevnik da kazem,ovaj moj plovkaros sto ih tu lovi,u jedno je nasao četiri kedera.Eto koji je to predator!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Tommy po moravi dok sam je lovio nije uvek u najvecem buku. Jeste u brzaku al komadine sam gledao i u umerenom toku. Isto i na limu... Druze cesljaj redom pa sta zakacis :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Nikad nisam probao cesko nimfarenje, ali neznam zasto me nikako ne privlaci loviti na vise musica. To mi jednostavno odudara od pravog musicarenja. Neznam, mozda sam u krivu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.118
Lokacija
Čačak
Stavi jednu

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno