Mrest mladice

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jučer dok sam lovio pastrmke na jednoj rečici sam imao čast da vidim dve prekrasne mladice u svadbenom plesu. Ova veča je imala garant oko 120cm i preko 15kg. Slikano je sa oko 4m visine sa jednog mosta a riba je na dubini od oko 1m. Fantastičan prizor. Pustio sam pribor i pastrmke i sve ostalo te uzeo samo fotoaparat u nadi da ču uraditi par lepih fotografija. Dobrih 20tak minuta sam ih posmatrao i divio se tim prekrasnim velikim i močnim rečnim predatorima. Prijatno sam se iznenadio za reku čije je korito uglavnom nekih 20 do 30m široko.  Ova velika je stvarno ogromna riba a glava i usta tolika da bi pastrmku od 1kg progutala bez po muke. Ove pajkice od 25 - 30cm su joj taman zalogaj  :lol: :)

Nadam se da ču se sresti sa ovom ribom čim se otvori sezona.

Hehe  :lol: moram priznati da me je mučio vrag u mislima "Idi do kola, izvuci iz gepeka osmicu, turi pijavicu od 8cm na predvez. Voda je niska i možeš joj prezentirati dok si sakriven iza stupa od mosta..." ali odoleo sam kušnji  :D i pustio ove prekrasne ribe na miru da odrade svoj posao.
 

Prilozi

  • mladice u mrestu.jpg
    mladice u mrestu.jpg
    85,9 KB · Pregleda: 596

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Eh, za video trebam vremena da izbacim šum automobila koji prolazi i smeta mi... pa da se to turi na you-tube itd. A nemam ni nikakav program da sada sredim taj video. A i nije nešto mnogo dugačak. Slika je dovoljna  :D A video, ako mi se bude dalo.
 

jasminko1976

Newbie
Učlanjen(a)
15.06.2011.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
zaista je bila cast vidjeti ih uzivo, pretpostavljam da su jos uvijek tu u blizini, uglavnom imaju svoje uobicajeno staniste :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
I ove godine je uspešno završen veštački mrest na privatnom ribnjaku u slivu Ariljske Moravice, ima na desetine hiljada ribica!  :)

mrest-2015-1_zpsav0esn5z.jpg


mrest-2015-2_zpsob6drifb.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jebe te djavo da padne to na pod i da se prospe vidis da je na ivici....
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nek se uče od malena da je život pun opasnosti!  :-*
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Koju vodu poribljavaju sa ovom mlađi?
Ovih dana sam gledao na Drini šou šta rade mladice gabarita cc 10Kg.
Primjećena je jedna oko 20Kg na istoj lokaciji na kojoj sam je vidjeo ja prošle godine.
I Danas još jedan info dobijem ispod HE Zvornik ima jedna cc 30Kg a ima dosta velikih u tom potezu!

Samo čuvati i biće ih jako puno  :tbumb:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
Tu veeeeeeeliku mnogo pominju, znas vec one mladicare i velikog humanistu iz belog nam sveta..Nadam se da nikad nece biti uhvacena cisto u inat krvolocima..
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
tommylee je napisao(la):
Koju vodu poribljavaju sa ovom mlađi?
Ne znam, druže. Mada oni svakako ne poribljavaju nijednu, već samo "proizvode" i prodaju mlađ. Svakako bi najsretnije i najlogičnije rešenje bilo da te ribice zvanično otkupljuje korisnik ribarskog područja koji gazduje Drinom i da ribama poribljava reku nizvodno od obe brane. Plus bi mogao i da ih kupuje nacionalni park Uvac i njima poribljava recimo Sjeničko jezero, gde prirodno žive mladice (i mreste se u Vapi i Uvcu - više u Uvcu). No ono što je logično ne dešava se baš često u Srbiji...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bebuljci 2015. lepo rastu...  :)
 

Prilozi

  • m1.jpg
    m1.jpg
    254,6 KB · Pregleda: 350
  • m2.jpg
    m2.jpg
    268,3 KB · Pregleda: 352
  • m3.jpg
    m3.jpg
    244,3 KB · Pregleda: 359
  • m4.jpg
    m4.jpg
    290,1 KB · Pregleda: 339
  • m5.jpg
    m5.jpg
    244,4 KB · Pregleda: 357

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Prođoh danas pored mrestilišta mladice u slivu Studenice, pa svratih da pozdravim ekipu koja radi na mrestu, i naravno bacim pogled na mrestilište i ribice...

m1_zpsbp9kvu24.jpg


m2_zps24ul4wxr.jpg


m4_zpsoqiiuuxv.jpg


Ovo je mrest april 2014, ribice su duge 15-20 cm. One iz 2013. su preko 30 cm.
 
Vrh Dno