Mrtvica

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je jedna od najlepsih i najcistijih crnogorskih reka. Bio sam na njoj i lepo se proveo. Na ovoj slici sam ja ispod prastarog kamenog mosta u sred poluprohodne klisure, koji povezuje dve Nedodjije. Uzivao sam.
 

Prilozi

  • Mrtvica.jpg
    Mrtvica.jpg
    46,2 KB · Pregleda: 351

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Puna je pastrmke i to, neke endemicne, jadranske, a ima i lipljena. Dobro se cuva i naplacuje se specijalna dozvola za Mrtvicu. Fly Fishing only!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Toliko je cista da da mi je prosto nepojmljivo,,ALI STVARNO
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  reka Mrtvica je cudo. U preko tri metra dubine moze se videti jato lipljena  :drool:. Pastrmke su po brzacima . Tok je u vecini brz, reka se razbija o oblo i veliko kamenje praveci idealna mesta za ribu, a i FF.
Reka za respekt. Pomalo me podseca na Temsku. Iako su pravila ribolova strogo odredjena, na obalama se mogu videti tragovi ribolovaca nemusicara :mad:
Evo mog priloga
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Divim joj se sve vise i vise.
Recite mi da li ima klena u njoj ili ne
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
mislim da joj temp ni leti ne prelazi 8 stepeni, tako da klena ni u najavi, mada sam iskreno mislio da nije tako bogata kao sto se ovde prica, zna li neko kakav je rezim pecanja dozvole..... bas bih voleo da je posetim ove godine.

mix svaka cast za temu oduvek mi je mrtvica izgledala interesantno
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imam samo jos jedno pitanje,reci te mi cija je pritoka Mrtvica???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mrtvica je pritoka Morače, u Crnoj Gori.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ova Mrtvica baš fino izgleda! Ne mogu na osnovu ovih slika da ocenim njenu pravu veličinu. Da li je manje od Visočice?

Deluje da nije veća, a ima lipljena. To me navodi na pomisao da bi on lepo živeo i u Visočici...  8)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Slične je veličine kao Visočica, ali se u ostalim osobinama mnogo razlikuje. Visočica se providi na 150 cm, a Mrtvica na 1000 cm. Visočica je puna mrkih algi i bogatog je, tamnog dna, punog larvi insekata, a Mrtvica je maltene go kamen. Siguran sam i da se razlikuju, osim po čistoći, i po temperaturi i količini raznoraznih materija i kiseonika. Takođe, u Visočici ima i mnogo drugih riba, poput klenova i pliski, a u Mrtvici toga nema.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Gledam ovu reku sa slika koje imamo dostupne na netu i mogu reci da gubim dah,jednostavno Fantasticno..
Zivim da se jednog dana uz pomoc dobrih vodica spustim do nje raspucam po koju muhu, i nadam se kojoj pegavoj.
Jedno pitanje vama koji ste je posetili..--Interesuje me varijacija vode tokom dan i njena temperatura????
Misli da bi ulov dosta toga zavisio od variacije,ukoliko ne postji varijacija ja kao musicar imacu prilike da uzivam u prirodi posto mi to puni baterije dod DASKE.
 
Vrh Dno