Mrtvica

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Recite mi da li ste merili temp .vode na Mrtvici posto mi je drug i MONTENEGRA rekao da se najbolje hrani na temperaturi od 7-10.
Nije ovo pitanj uzalud i prostog razloga jera mi je rakao da ne prelazi 15 ti podeljak u  doba najvece vrucine
--HVALA--
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da nema šanse da pređe 15 stepeni Celzijusa, kao i većina crnogorskih reka, pritoka Morače, Tare, Pive, Lima... One su sve prilično hladne i bilo bi ih nemoguće gaziti bez kvalitetne opreme.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kad smo vec kod opreme vidi mi ako mozes za kombinezon,i cekrk,naravno i stap.

Imas voznju juna na TARU u trajanju od 7 dana.. :bye: :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Polako, blue Fox, ići ćemo, ako nam Bog da zdravlje i mudrost. Sada je rano za dogovore i obećanja. Možemo da idemo na Taru, ali Mrtvica je zajebana. Možda je zabranjen ribolov, a i teško je prohodna. Zadovoljiću se i Kolašinom ili Đurđevića Tarom  :drool:.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cuo sam na TV da je ona najhladnija reka u Evropi ili tako nesto.Mrzi me da guglam i trazim al' ako nekog interesuje nek izvoli.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ali bi vrlo rado proveo jedno prelepo popodne u ledeno hladnoj Mrtvici pa ko zna mozda se i desi nesto,A TO JE MOJ ZIVOTNI SAN LIPLJEN-
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
269550968mmUgip_th.jpg
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hitni jos koju lepu slikicu sa ove predivne recice ako imas,ona je jednostavno odmor za oci...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
jes pa da jos vise patim, jedna je od najlepsih reka
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ma samo je ti hitni imam taj hobi da pravim album nasih musicarskih reka,mada ona nije kod nas ali nema veze,tako da slobodno nemoj da se ustezes.  ;) ;) ;) ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ukucaj u google mrtvica i imas sjtova sa fotkama do jaja, ja se nadam da cu ove godine da odem bar na dan tamo,ako budem isao verovatno cu otvoriti temu o tome pa ko bude hteo da mi se pridruzi
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mozda i uradi ali nije to moj stil i pogled na prelepo zelenilo,vodu i sve sto daje cari musicarenju.
Nema nista lepse nego kad se zavuces u neku prasumu i uzivas,pecea ne pecao srce ti je puno,a aparat je tu da
zahefta ono sto si tada doziveo,ovo mi nekako vestacki..
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Tri godine je proslo od mog poslednjeg pecanja na ovoj reci. Nista se ne menja, priroda to sporo radi. Nazalost ljudi su je maksimalno ispraznili. U bistroj vodi kakvu ima Mrtvica mora se videti puno vise rube, barem kako bezi.

Otisavsi na odmor u CG prioritet bi je bio da budem sto vise sa sestrom koju nisam video bas dugo. Druga stvar je bila pecanje, naravno. Jedan razgovor sa Zeljkom i jedva cekam jutro. Krecemo u 6h ali pecacemo opet jako kratko, svega dva tri sata na vodi. Nebitno, i  da je pola sata isao bih.

Stizemo na vodu a tamo se vec presvlace Bosko i Ivica, pozdravljamo se, smejemo se poprilicno bucno, verujem da smo razbudili neke kampere pored nas na livadi :D...

Cim smo stigli na vodu, kod sastavaka sa Moracom pocinjemo da zabacujemo, Zeljko i Ivica se nesto savetuju. Ja samo vodu vidim, nista se ne javlja. Bacam sedza sa zecijom sapom po brzacima ali bez uspeha. Nakon par minuta ipak hvatam jednu bebu pastrmku. Super bar sam se upisao.

imgp4285resize.jpg


Sam, zaobilazim drustvo i odlazim nesto uzvodnije da vidim i most koji prosli put nisam video, znam da je dobar vir ispod mosta i obicno ima ribe koja se vidi...
Malo pre mosta silazim do vode, ispred mene je prelep vir, dubok, sa plitkim brzakom koji ulazi u njega i polako se utapa i usporava u dubini. Nazirem desetak solidnih 35+ cm lipljenova. Prvo pokusavam sa suvom, naravno bez uspeha. Stavljam nimfu, jednu drugu, trecu...i opet nista. Stavljam dramlije na tipet da bih spustio na dno, ali ni to ne pomaze. Nakon petnaestak minuta odlazim dalje.

imgp4287resize.jpg


imgp4288resizex.jpg


polako se krecem uzvodno, svako mesto precesljam prvo suvom a potom i nimfama i apsolutno udarca nema. Prelepi tereni, brzaci, virovi...milina Bozija.

imgp4289resize.jpg


neposredno pre mosta masim jednu pastrmcicu a Zeljko me stize....par fotki ispred mosta.

imgp4292resize.jpg


Malo pricamo, vise zalimo zbog ljudske gluposti i nemara prema ovakvoj reci. Polako se penjemo na most, odusevljen sam.  Osetio sam se kao da sam se vratio kroz vreme.

imgp4293resize.jpg


ploca sa natpisom, ko i zasto je premostio ovu reku

imgp4294resize.jpg


sa mosta se  vidi bas dosta ribe u viru, od sitnijih pastrmki do krupnih lipljenova. Svaki cas poneka iskoci za muvom. Voda je mirna, jedva se krece, dubina ogromna...zabacis nimfu popusis cigaru i tu si negde, na pola puta do dna.

pogled uzvodno

imgp4295resize.jpg


direktno ispod nas dve pastrmke stoje uz obalu, manja i veca...polako kanap mi klizi niz sprovodnike i muva,nimfa se spusta izmedju riba. Jedan lagani dug potez uvis, manja krece , kontrirao sam kad je krenula ka dole, da se vrati. Jedno zamaranje kroz vazduh i ribica je tu :), Zeljko se smeje :D, obzirom da riba i ne radi nesto, ovo jeste bio pomalosasav ulov :)

imgp4301resize.jpg


Sustizu nas Bosko i Ivica, ivica silazi ispod mosta i hvata jednog lipljena ja polako stajem iznad njega, dvadesetak metara uzvodno. U vodi se vidi poprilicno ribe, sve zalepljene za dno i jedu... stavljam nekoliko dramlija, mrzi me da cekam da potone muva. Par promasaja, jedno spadanje pristojne pastrmke, jedan mali lipljen i jedna pastrmka izvadjeni.... sve se desava tako sto muva padne na dno ja ja je skoro vertikalno, polako sa sitnim trzajima izvlacim uvis. Udarci se osete jasno a ribe iako nevelike bore se odlicno...

imgp4303resize.jpg


ubrzo je Zeljko morao da ide a i ja sa njim...

imgp4306resize.jpg


imgp4307resize.jpg


imgp4309resize.jpg


i najkrace, pecanje na ovakvoj reci se uvek ureze u pamcenje. Ovo je jedna od retkih reka gde mi ulov i nije toliki prioritet. Neverovatan osecaj koji dozivim pored nje, u netaknutoj prirodi, put kroz vreme su dovoljni da coveku dopune baterije i vrate mu snagu.
Nazalost i ovu reku ce potopiti, trudicu se da uvek kad mogu bar na kratko je posetim dok je ne uniste
 
Vrh Dno