Muddler

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Iskopao sam ovog strimera, pa rekoh da ga prikažem. Našao sam ga u kutiji sa starim muvama iz perioda kada sam intezivno vezivao, po ceo dan i pravio svakakve muve. Na večinu nisam ni pecao, ali čuvam, lepe su mi uspomene. Znači niti sam lovio na ovog strimera, niti sam ga bacio u vodu, ali sam ga napravio i slatko se zabavljao. Ako neko ima iskustva sa njim, zaista bi voleo da čujem.

osnovni konac:crn
udica:neka stimerska, nemam pojma na kojoj sam ga napravio, mada nije ni mnogo bitno, veličina 4-10
rep:pero ćurke
telo:zlatna lameta
podkrila: siva dlaka zeca
krila:ćurka
glava i vrat: srneća dlaka

Salut!
 

Prilozi

  • muddler.jpeg
    muddler.jpeg
    24,7 KB · Pregleda: 519

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
idi bre bacaj to po virovima...ma svuda...lovi kalife i potocare  ;)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mozda moj jedini i omiljeni strimer u kutiji koji nema nimalo zeca. Svi ostali imaju barem malo zeRca!
Ah ... secam se kako sam ovim strimerom mogao prelepe pastrmke da isteram na Grzi pretprosle godine...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja se sa njim nešto nikada nisam proslavio... Mnogo mi je lagan i diže se ka površini, a nikada ne otežavam sistem ispred muve. Peša imitiram graševcima  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne volim muddlera, jer pliva kao bambula. Mogao bi da bude dobar skakavac :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pre evo vec tuznih deset dana proslo je kako su  :'( najvece pegave SANDZAME koje sam do sada video izasle za ovime na nizvodno povlacenje. Muddler je bio dooobro otezan olovnom zicom ispod i sa dramlijicom (cisto protiv uroka) ispred, a bacanje takvog strimera je bilo i meni komicno, a kamo li da je jos neko sa strane gledao! Dok sam pokusavao da ga vodim popreko - ukoso strujom pri dnu, nista; tek u srednjim slojevima, kroz ceo vir, na mahove i nizvodno izvlacio je te vec pomenute SNADZAME iz rupa. Dakle, po savetu nekog daleko iskusnijeg od mene, a na osnovu stecenog sopstvenog iskustva, napravite madlere i pravac u najdublje virove, pa od vrha glave, do vrha repa, nizvodno cim-cim-cim! Naravno, popodne, ka sumraku.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da malo osvežim temu o ovom sjajnom strimeru sa nekoliko podaraka o samom muvi.
Autor Muddler Minnow-a je američki ribolovac Don Gapen, koji je svakog leta putovao na reku Nipigon u severnom Ontariju (Kanada) radi lova trofejnih potočnih zlatovčica koje tamo žive. Smatra se da je mušica nastala tokom 30-tih godina 20-tog veka. U želji da imitira peša, živi mamac kojim su lokalni indijanci postizali odlične rezulate, Gapen je na svojoj novoj mušici napravio prilično veliku glavu od ošišane zimske dlake jelena. Vezivanje mušica od jelenske dlake je bila veština indijanskih plemena koja je postojala vekovima, međutim, širu popularnost je postigla tek pošto je Gapen vezao Muddler Minnow. Mušica veoma brzo postaje poznata, pogotovo od kako ju je u knjizi The Practical Fly Fisherman (1953) opisao Al McClane čuveni mušičar tog vremena. U originalnoj verziji ona se vezivala od sledećih komponenti:
Udica: za strimere 3x duga, obično Mustad 9672, veličina 4-10
Telo: zlatna lameta
Krila: dva snopića dlake iz repa jelena prvo beli a preko njega smeđi, preko dlake dva simetrična isečka sa krilnih pera bronzaste ćurke
Glava: zimska dlaka jelena, ošišana u okruglu glavicu
Uspeh ove neuobičajene mušice u ribolovu izazvao je veoma brzo njenu veliku popularnost i, kao što je to uvek slučaj, doveo do stvaranje velikog broja njenih verzija.

 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Naleteh na ovo - ne lice bas mnogo na Lyckijevog mudlera ali ko zna...

Recite mi vi iskusni, hoce li ovo da isteruje te babaroge iz dubokih virova?

f03a_1.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mini muddleri! Ako nisu otežani, plivaće savršeno i odlično poslužiti za mušičarenje klenova i pastrmki, posebno onih na revirima, koje vole sočne zalogaje.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Inace, na jednog vrlo slicnog kao sto je ovaj narandzasti sa slike se polakomila jedna 40+cm sa Gra(d)ca...

E sad, istina je sto Mix kaze - plivao je kao skakavac :doh: i nisam cestito ni stigao da ga povucem - uzela ga je kao suvu muvu sa povrsine...Da'l to ima veze sa time da na Gracu nisu bas probirljivi ili je nesto drugo u pitanju, je... li ga ???

Eto, tek zavrsih post i Mix je vec tu - u pravu si - zovu ih mini mudleri i bez otezanja su, sto znaci da bih morao da otezavam predvez da ih spustim dublje..

Inace ih prave Kunta i Kinta u Keniji i 60 komada (po 12 kom svaki 'model') kosta £5. Prave ih u velicinama 10-12-14. Da nije to 14 mnogo malo?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ja tipujem da je ovaj nandzarasti najbolji pa posle njega ovaj crvenoguzi :hammer:
 
Vrh Dno