Musicarenje karasa, babuske i sarana

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neko voli prost seks, a neko perverzije; neko voli da musicari pastrmke, a neko sarane. Postoje ljudi koji ne mogu seksualno da se uzbude kad im se skine najzgodnija devojka, ali se raspamete kad vide neku debelu nakazu, sa jednom sisom. Tako ce neko prokomentarisati naslov ove teme.
Zasto bi neko musicario barske ribe? Sramota je i pominjati mogucnost da elegantni musicar prodje pored mocvare, a kamo li da na njoj provede ceo dan! Pa jos da musicari! Auuu!!! Svakakve budale egzistiraju. Culi smo da ljudi vole da ih neko bije po golom dupetu, da vezani lancima lizu stikle, da vole da seru iza kuce, ali da musicari love karase i sarane, to je nemoguce! Takvi ne postoje. Osim...
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mislim da je to ipak izazov za majstore. Pomislim kao pocetnik se mucim sa lovom na ribe koje su "predvidjene" za lov musicom a kamo li na neke koje su za klasicnu hranu. Mada kako kazes masteru, sta je ustvari prirodna hrana riba? ostavicu to za neki dalji period, a za sada cu se koncetrisati na recni ribolov.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Cutura_CARP:
Musicarenje druze moj kao sto si rekao je elegantno i izmisljeno za elegantne pedere kao si si sam,fala Bogu sto lovim sarana i sto sam normalan.Tekst pisao DJuro Vukelic Conoplja.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
MixMasteru ovo je jedan drugar napisao u afektu posto je procitao i pogresno shvatio.... Ja sa ovim nemam nista... I sam najvise pecam po barama, saran za mene predstavlja velik izazov a nadam se da cu skoro i "prizemljiti" kojeg!

Dane Radakovic



Ivinjavam se na uvredi posto sam pogresno svhati da si jedan od onih narcisa koji vredjaju sve ono sto se njima nesvidja.
Postujem sve koji pecaju bez obzira koju ribu love ali Vojvodjanske reke i jezera,bare obozavam i nezelim da ih iko vredja.

Djuro Vukelic Conoplja
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam se uvredio. U prvi mah tvoj drug nije razumeo moja lupetanja. Svima na ovom forumu sam vec dosadio svojom "ljubavlju" prema barskom musicarenju. Te vojvodjanske bare me vise privlace nego, na primer, Drina. Ali toliko ih ima da mi treba vodic. Hajde ja vas da vodim na planinske reke Jugoistocne Srbije, a vi mene da musicarim crvenperke od po 700 gr, bodorke od po 500 gr i basove od po 1000 gr. Jos ako znate mesto gde se vide sarani u bistroj vodi, nece biti problema da ga ubodemo nimfom. Samo, kako da ga izvadimo?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
E MixMaster da ga(mislio sam na sarana) mogu videti i meni bi bilo mnogo lakse da ga uhvatim a ovako... Par puta sam probao da se lagano vozam camcem i trazim karakteristicne klobuke i da ga tu negde gadjam sa malim clouser-ima ili bugger-ima ali nije dalo uspeha (hm tih sat vremena sto sam odvoio za ovo je mozda bilo i malo :) ). Druga taktika koju sam danas isprobao (takodje nije dala rezultate) je da bacam korice hleba (trebalo bi da moze i hrana za pse da odradi posao)i da ih pratim pogledom a ako se riba (u ovom slucaju saran)javi da je probam pokupiti sa nekom plivajucam imitacijom (imitacijom korice hleba... cini mi se da se zove breadfly) ali sem obilja sitne bele ribe nista krupnije se nije dizalo na povrsinu. :(
Sa amurom je malo drukcija situacija njega koliko toliko mogu mnogo lakse da lociram leti dok se hrani (jede trsku) ili "patrolira"(samo neznam dali je zainteresovan za hranu dok ovako pliva naokolo). E sad i on bi trebao da padne na ovu foru sa koricama... Jedan amer mi je pricao da hvatao amura na popere (jos uvek nezam dal me lozi il....). Po njegovim recima treba samo popera(takodje je spominjao da su silikonske nozice od velikog znacaja) zabaciti u blizinu jata amura i pustiti ga da pliva i pliva i nepomerati ga. Valjda ga tad amur uzima iz radoznalosti... Ko ce ga znati...

A za neko pecanje se mozemo dogoviriti naleto kad budem imao vise slobodnog vremena!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Strimerom sam jednom zakucao Amura od oko 3 kila, za rep. Setao se oko mene i kad mi je dosadilo da ga gledam, pogodio sam ga strimerom. Ovo ne racunam u pravi ulov, ali bar sam osetio borbu sa tom izuzetno jakom ribom. Koristio sam stap AFTMA 8, inace ga ne bih izvadio. Dakle, za amura i sarana treba mnogo jak pribor. Jaci nego za stuku!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ja ga zasad pokusavam prevariti sa priborom klase #9, ako uspem odma idem na dve klase manje na #7 da vidim kakav ce to rodeo da bude ;).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prijatelju, samo jedno ne verujem. Da ces ga muvom prevariti ako nije ili u plicaku ili na povrsini. Mislim da je neophodno da ga (ih)prethodno lociras.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
To mi je kristalno jasno! To sa koricama i jeste fora da dignes ribu na povrsinu i da znas gde je ukoliko se javi... A ako vec uzme koricu valjda ce uzeti i nesto sto lici na nju! A naslepo mislim da je kao da trazis iglu u plastu sena!
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
Mix daj neki predlog idem sutra za Srebrno Jezero,sta da bacam?
imam samo suve muve,hmm
da li bih mogao da hvatam nesto osim beovice?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam nikad bio na tom jezeru. Posmatraj povrsinu vode. Mozda uz neku travu ili granje uocis bodorke ili crvenperke. Najbolje ti je da zasad to probas da ulovis sitnom suvom muvom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas ujtro sam bio na jednom manjem jezercetu. Uhvatio sam nesto manjih klenova i jednog grgeča, a šarani bezobrazni plivaju lagano pored obale i prolaze mi ispod nosa...sad mi puko film ;P Tako da cu sad za pola sata ponovo samo sarane da pikiram. Ako mi uspe stize i slika:)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Sebastian, mozda ovako nesto, jos ako se kombinuje sa prihranom... :lol:
cornfly_steps_18.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala za savet. sldeci put cu da probam nesto tako.
cuvar koji je isto musicar rekao je da sada bas i nije neko vreme za njega, a da na toj vodi, gde sam danas pecao, jos nikada nije vidio da neko musicari :p LOL Uglavnom neki ljubazan covek, nesto sam i od njega danas naucio... vazno da se napreduje :)
 
Vrh Dno