Musicarenje karasa, babuske i sarana

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
na jezeru kao u bunaru,cak ni beovica ne uzima mushicu,strasno
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jedva sam ih hvatao kamerom, a kamo li na muhu :p :hammer:  :hammer:  :hammer:  :hammer:  :hammer:
 

Prilozi

  • Picture 485.jpg
    Picture 485.jpg
    77,5 KB · Pregleda: 376

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Evo jednog od danas... Ne znam duzinu a tezinu jos manje. Procjenjujte sami. :lol:

gallery44a410e89d42d.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bravo Gregore! Kako je pocelo sa ovim klenovima, crvenperkama, bodorkama, saranima, karasima... ispasce da smo u tom "sportu" mnogo jaki!
Kad ce neko da napise nesto o lipljenu, pastrmki... Svidja mi se ovaj trend! Pravi musicar mora da bude poseban i cudan. Gregor na ovoj slici zaista izgleda tako.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gregor kao da kaze: "Pojedinci i pastrmku ne mogu u reviru da ubodu, a vidi sta ja radim saranima na muvu!?"
Koji si pribor koristio (AFTMA itd.)?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Gregore svaka cast!!
Evo i od mene par fotkica!

Jedan mali bas na nimficu:
p10100079zt.jpg


A suncanice sam se bas napecao, skoro svaki drugi zabacaj rezultovao je napad:
apsida3ne.jpg
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Ma isao sam ciljno tonucom spagom i strimerima na jednu veliku pastrmku, pa sam koristio (pre)grub pribor - Sage RPL #6.
Onda sam vidjeo nekoliko sarancica, pa sam stavio plivajucu spagu i vezao GLO-bug na 0,20 predvez. 3 ili 4 zabacaj uzeo je.

Posle sarana na suvu musicu, imitaciju odrasle kamenjarke jos nekoliko malih pastrmka i kalifornijka, do 40cm, jedan klen koji je ovdje na sliki a na kraju ova kalifa, od nekih 65cm, najborbenija riba koju sam ikada imao na udici - odvila cjelu spagu i pola backinga sa role u jednoj sapi.

Naravno peca se sa udicama bez kontrakuke i sve ribe vracene natrag.

gallery44a4f7f8e5a00.jpg



gallery44a4f814e03fe.jpg
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Imamo kod nas u udruženju jedan mali ribnik, u kojem ima sve od lipljana, potočare, kalife, klena, nekoliko šarana pa čak i nekoliko smudjeva.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lepo je musicariti u ovakvom ribnjaku. Nazalost, u Srbiji je u ribnjacima zabranjeno pecanje. Slovenija je "majka" za musicare. Uslovi su izvanredni za sve vrste, od glavatice i mladice, preko lipljena i pastrmki, pa sve do klenova, crvenperki, stuka...
Ima da prodam kucu, uzmem jedno 200,000 eura i preselim se u Sloveniju. Ili, jos bolje, da je iznajmljujem kao poslovni prostor za 2000 eura mesecno i trosim ih na musicarenje u Sloveniji!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix, doseli se ti u slo. To ti je zemlja ko stvorena za tebe ;-)
Ja cim malo zazivim, sredim neke stvari, ima da visim na vodi svaki mogući dan. Sada idem samo kada imam mogučnost, i kada se nameračim na šarana ko u inat nema ni jednog. Kada idem bez štapa na vodu eto njih cela jata i smeju mi se u facu. Rugaju mi se :) Ali doći če čika kada budu nespremni, hehehe!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo vam video saranceta na muhu :)

http://blogs.thenewstribune.com/media/PICT0017.MOV

nazalost nije na mom stapu ;-)
 

Prilozi

  • Ouch!.jpg
    Ouch!.jpg
    42,5 KB · Pregleda: 386

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj moj današnji ulov se sasvim slučajno poklopio sa brojnim napadima takozvanih "salmonidaša", na mene, to jest one, koji mušičarski pribor veoma uspešno koriste na svim vodama. Ova slika koju vidite ispod je plod barskog nimfarenja. Plen je jedna od najmirnijih riba, koju je veoma teško prevariti veštačkim mamcem. Zapravo, kada mi je to prvi put uspelo, bio sam ubeđen da sam jedini na ovoj planeti došao do takvog uspeha. No, prošlo je malo vremena, pročulo se o mom ulovu i već se nekolicina mušičara pohvalila ovim fantastičnim ulovom. Karaš i babuška, kakva je to perverzija od mušičarenja. Kad zakačim ovu "džukelu" od ribe, srce mi zalupa toliko jako, čini mi se mnogo jače nego kad sam zakačio prvog lipljena pokilaša ili pastrmku od 3 kilograma. Nekako, volim kad me gledaju plovkaroši kako vadim na dlake i sintetiku ono što oni jedva na glistu dobiju.
Šta da vam kažem? Ako mislite da ste dobri nimfaroši, a u blizini imate dobru vodu za karaše i babuške, obiđite ih. Zakačite i ovu ribu, možda vam se dopadne. Ako niste probali, nećete znati.
P. S.
Još jednom ljubazno molim one koje ne interesuje ova tema ili su zadojeni mržnjom prema bilo kakvim izletima poput ovog, da ostanu aktivni samo na temama koje ih interesuju.
A SAD POGLEDAJTE SLIKU JEDNE OD RIBA KOJU SAM DANAS ULOVIO MUŠICOM. DO YOU BELIEVE?
 

Prilozi

  • Karas3.jpg
    Karas3.jpg
    42 KB · Pregleda: 360

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Uhvatio sam i ja juce jednu babusku al moja je imala brkove....:hammer:
 
Vrh Dno