Mušičarenje Mladice (Hucho Hucho)

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mora da bude dosta! Ja bi ipak uzeo desetku jer ipak jake rečne struje i prvih par minuta kada je najagresivnija valja imati jak štap i naravno tu je itekako  važno imati kvalitetan čekrk sa 200m backinga za svaki slučaj  :yeswink: e tu čekrk nije ni slučajno samo spremište kanapa  ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Za vikend sam bio na rijeci Drinjači,onako neobavezno.Bez pretjeranog cilja šta loviti.
Ovo je jedan od diealnih voda sa lošim ljudima.Od ribočuvarske službe ni traga ni glasa ko zna da li su ikada od postanka i kročili ovdje.
No nebitno,voda je bila blago zamućena od kiša.Ja i Ruki smo se okušali u lovu klena ali ni jedan se nije javio.
Onda je kolega prešao na nimfe i ubrzo dobio jednu potočnu mrenu.
Zbog dolaska kiše ka nama lagano smo se spuštali nizvodno i češljali teren.
Na jednoj poziciji opazimo da se mrenice javljaju na samoj površini,u stvari više su iskakale nego što su se hranile.
Tu smo imali po više udaraca i spadanja.Dok u jednom momentu se nisu razbježale po površini u paničnom bjegu!
Metar ispod nas stvorio se kovitlac u vodi i sve se smirilo.Posle toga nisu ni pipnule a mi već dobro natopljeni kišom krenuli smo kući.
Ovo što je lovilo može biti samo mladica.

E sad,imam mahač #5,da li da se usudim da probam bacati manje strimere? Slabo da ima krupnih komada ali neka od dva-tri kilograma bi baš bila dobra zanimacija!
Teren je uzak nema potrebe za nekim distancama,najveća fora je spustiti što niže strimer.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja bi probao sigurno...ako imaš tonuči lider on ti može lepo pomoči da spustiš strimer dublje...ako ona lovi onda če ga zgrabiti i sa površine...usudim se to tvrditi iako nisam baš nešto iskusan sa mladicom.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Imam tu gdje sam je vidjeo nije neka dubina,izašla je iz vira u lov i tada je prilika.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
E ovako će to >Seb na sivo bjelu tubicu:
http://www.youtube.com/watch?v=GM5TdybO2CQ&feature=player_embedded#!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
o da, vidio sam ovaj video, prekrasna riba, to je na dva km od moje kuće :) Bohinjka je sada puna i bogata ovakvim ribama, pre par godina dok sam lovio na njoj nije bilo tako...kada se kockice poslože opet ču loviti tamo ali ne za cenu za kakvu bi sada tamo mogao ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dnevna je 60 € + platiš vodića jer ne smeš loviti sam a valja jesti i piti također pa još i putni troškovi (benzin)...brzo dođe jedan dan 100 ili više € što je za moj đep suludo potrošiti i to samo za jedan dan. Također i na tako bogatoj vodi (velikim mladicama) ne znači da baš svaki izlazak znači ribu od 100cm+ ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Ovo je pravi biser od reke  :tbumb:


Da li se prodaju samo jednodnevne dozvole?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za mladicu samo jednodnevne + obavezna pratnja vodiča ili nekog člana lokalne rd, turistične za mušičarenje pastrmki i lipljena mislim i do tri dana, godišnju mogu imati samo članovi lokalne rd.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Stap 6/7, podvez 0,16mm, zlatovka na #12 i srece, punooooo srece.....Djetinja 2007.
 

Prilozi

  • Mladica na plivajucu muvu 94cm.jpg
    Mladica na plivajucu muvu 94cm.jpg
    114,9 KB · Pregleda: 233

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Moja ne iskoriscena sansa  :'(

Odem ti ja kod drugara pre jedno 10tak dana po neki stap i cekrk, ulazim kod coveka a on prica sa nekim telefonom, sposta slusalicu i kaze: "Mozes li da se spremis i popakujes, poneses pribor, idemo u Sloveniju, sve placeno od petka do ponedeljka (dozvole, klopa, smestaj), snima se emisija o lovu mladice (cini mi se da rece na Krki), dva ribolovca odustala pa da popunimo placena mesta da ne propadnu?"
Ja se lomim sat vremena i na kraju ne odem, dodjem kuci, pricam zeni a ona mi kaze : "Koja si ti budala sto nisi otisao!!!"  :'(

Siguran sam da i vi mislite kao moja zena  :D

PS- Mozda nije prigodna prica za ovu temu ali eto da podelim sa vama moju GLUPOST!!!
 
Vrh Dno