Mušićarenje mrene

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lovim svakojake ribe i baš sam pristalica raznovrsnog mušičarenja, ali pred postovima ovih momaka ostajem nem. Prosto ne mogu da poverujem u istinitost ovih priča. Da li je moguće da momci trte mrene na muve? Ako je tako, mnogo sam ljubomoran! :tbumb:
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Djomla je napisao(la):
Mozes li postaviti sliku nimfe(ako je nimfa) sa kojom si uhvatio ovu lepoticu?
Tesko mi je da okacim slike jer nemam digitalac, a sa analognim aparatom to nije sasvim jednostavno. Mozda cu pokusati sa nekim mobilnim.
Mrena na slici je uzela narandzastu cesku nimfu (imitacija gamarusa). Medjutim, mislim da mrena nije osobito selektivna i da ce uzeti skoro svaku musicu koja prodje dovoljno blizu njenih brcica. Najvaznije je da musica bude na samom dnu. Prva riba tog dana koju sam zakacio (najvjerovatnije isto mrena) bila je uzela maslinostog goldhead-a. Mislio sam u pocetku da je zapelo za dno i dok sam ja cimao da otkacim, odjednom se struna nasla u sred matice, potopljena, i zbog velikog pritiska riba se otkacila.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Brate Blagoje,


:respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :tbumb: :bye:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Danas je bio isuvise jak dan na Toplici. Sada nemogu da pisem detaljno o Mixovim i svojim podvizimas, zao mi je ali sam isuvise skapan. Sorry. Ono sto je najvaznije je da je ovaj ludi Mix ulovio DVE mrencuge od po 1.7 kg. Merene u Zitoradji, rodnom mestu folk dive Cece! Od mene slike, a do njega detaljan opis!
 

Prilozi

  • IMG_0392.jpg
    IMG_0392.jpg
    241,2 KB · Pregleda: 480
  • IMG_0408.jpg
    IMG_0408.jpg
    174,2 KB · Pregleda: 536
  • IMG_0410.jpg
    IMG_0410.jpg
    221,2 KB · Pregleda: 500

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix  :respect1: :respect1: :respect1:  :yeswink: :tbumb:

Na koju muvu?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Potamophylax randjis je odlično poslužila. Realistična nimfa, glatkog tela, otežana, na jakoj i velikoj udici... Šta sam drugo mogao da izvadim iz kutije, kada sam ispred sebe video jato krupnih mrena, kako prekopavaju dno Toplice u potrazi za hranom. Ne bih ni pokušao da ih lovim mušičarenjem, da nisu bile dosadno uočljive.
Vrlo brzo sam, tehnikom sličnom czech nymphing-u, zakucao prvu. Borba je odlična i podseća na bonefish. Nisam lovio tu morsku ribu, ali gledao sam kako se bori i garantujem da mrena ne zaostaje za njom. Da nisam povadio višak delova iz čekrka, zapištao bi tako da bi ga čuo i Laki, koji je bio udaljen stotinak metara.
Posle prve mrene pozvao sam ga telefonom, da dođe i slika čudo. Dok je stigao, na obali se zakoprcala još jedna, iste veličine, oko 1.7 kg, dugačka 65 cm.
Danas je bilo lako loviti mrene mušicom. Da li zbog toga što sam i to naučio da radim ili zato što su bile neobično raspoložene, ne znam.
Pored te dve mrene, imao sam i dva klena kilaša.
Ovo je bio odličan i nezaboravan mušičarski dan na Toplici.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
dr.lucky je napisao(la):
Merene u Zitoradji, rodnom mestu folk dive Cece! Od mene slike, a do njega detaljan opis!

Zaboravio si Lucky da je to i rodno mesto vaseg gradonacelnika Smiljka Kostića
http://www.youtube.com/watch?v=EiECzBuGObw

Mix sta reci sem  :respect1:
Ti bre jos samo jegulju i mladicu da upecas na muvu i sve si upecao :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
100ka je napisao(la):
dr.lucky je napisao(la):
Merene u Zitoradji, rodnom mestu folk dive Cece! Od mene slike, a do njega detaljan opis!

Zaboravio si Lucky da je to i rodno mesto vaseg gradonacelnika Smiljka Kostića
http://www.youtube.com/watch?v=EiECzBuGObw

Mix sta reci sem  :respect1:
Ti bre jos samo jegulju i mladicu da upecas na muvu i sve si upecao :D

e i jaza, deveriku, linjaka ima jos toga  ;) ali bit ce i toga, znam to!  :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovako izgleda nimfa kojom sam ulovio mrene. Tone velikom brzinom i vrlo brzo se ušunjava među mrene. Kad se ova riba halapljivo hrani, a ovakva nimfa joj prođe pored nosa, velike su šanse da će je srknuti.
 

Prilozi

  • MIXMASTER-Potamophylax randjis.jpg
    MIXMASTER-Potamophylax randjis.jpg
    7,8 KB · Pregleda: 420

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Svaka cast MIX-majstore  :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1:
 

stasa

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Kada ja govorim o Toplici svi se zapanjuju.Umesto da smo svo vreme bili na Toplici ti me Randjo vodis po nekim levim mestima.Potrosismo dane bez veze.Sledeci put kad dodjem, prvo Toplica pa onda ostalo_Ovo ti necu oprostiti Randjo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sve ste videli i obisli, a sad imate i za cim da ceznete. To ce vas opet dovesti u Nis. :yeswink:
Samo, nemojte da se zalite. Beli Timok, Nisava i Visocica su lepotice koje kriju dobre ribe. Na Toplici sad najbolje radi, to je sve.
A Ibar, Studenicu i Lopatnicu ja nikad necu zaboraviti. :doh:
 
Vrh Dno