Mušičarenje - reorganizacija

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pozdrav svima!

Otvorili smo (tačnije Lazza) nekoliko novih podforuma, za mušičarenje nekih vrsta riba. Sada su prostor koji zaslužuju napokon dobili:

Bucov
Smuđ

i
Bas

Radi lakše preglednostu tu je podforum:

Ostale ciprinide
, gde će biti teme o mušičarenje crvenpreke, bodorke, beovice, šarana, babuške, jaza...

Sve ostale slatkovodne vrste idu pod "Ostale slatkovodne vrste"  :lol:  Recimo grgeč, sunčica, cverglan... Nažalost i mladica, jer nam je bilo mnogo da otvorimo i poseban forum "Ostale salmonide", za mladicu, zlatovčicu, lososa, lenoka... Možda jednog dana...

Na kraju su Morske vrste.

Urednici će u toku narednih dana preraspodeliti stare teme u nove podforume.

Pozz
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
ja se izvinjavam, ne vidim nigde krkuse i gupike, sramota, mislim da prosirenje na jos vise podforuma, iovako nepreglednom forumu, premnogo
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ovo je tek početak shomi. Krenuli smo od foruma "mušičarenje" gde treba imati više podforuma, dok će neki od preostalih foruma da se "pretope" u jedan. Radimo temeljno. :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jos ukinite opciju View the most recent posts on the forum i ladno prestajem da posecujem org! Necu da lomim scroll tockic na misu :)

Hoce li biti brisanja necijih postova?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Mislim da je dr .Lucky ranije na forumu obecao mesto za postavljanje step by step-ova, pa posto sam misljenja da nije dovoljno samo pokazati sliku gotove musice, pitao bih da li je tako nesto u planu?
Pozdrav i srecan rad :) :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Za sad je jedina opcija da se step.by.step uradi kao članak i stavi na naslovnu sajta. Kasnije je u planu nešto mnogo, mnogo bolje ali to je veliki projekat (programerski) koji ću nadam se započeti u toku zime i završiti do proleća. Do tada, ako želiš da objaviš neki stepbystep, obrati se Lazzi ili meni da se dogovorimo kako. Ubacićemo i kategoriju "Step by step" na sajtu.

Pozdrav  :bye:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Posao "širenja" foruma, tj bolje hijerarhijske uređenosti u cilju bolje preglednosti tema (skoro) završen.

Što bi braća Makedoncite rekli "Toa beše Pančev!"  :lol: Tj Lazza...  :)

Ostalo je da se preraspodele teme.

Kao što vidite, najposećeniji Forumi su na vrhu, one teme gde je akcija: Ribe, Tereni, potom sledi Pribor, Mušice, a one manje bitne su prebačene dole.

Daljih većih izmena neće biti, možda malo sažimanja, ima par podforuma i grupa tema koje možda nisu neophodne.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
"Danas sam mušičario" bi po ovoj analogiji morala biti u samom vrhu. :yeswink:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da, da, o tome i ja mozgam već danima, ali gde je staviti?

Inače što se te teme tiče... Ona je najpopularnija na forumu i tako treba i da ostane. Ipak, ima jednu ozbiljnu manu - ponaša se kao chat. Tj tako na kraju "ispadne", jer teško da će neko da se vrati 6 meseci unazad i da potraži tu neku korisnu informaciju. Jaaaako teško. Ili će neki novi član foruma da krene da je čita od početka. Jok, nema šanse. A to su odlike "chat" tema.

A tema je puna i prepuna korisnih infomacija. Samo ti si timo ispisao "roman" o dnevnim izveštajima o pecanju bucova. I to nisu samo izveštaji, već i jako praktični saveti.

Zato bih ja predložio sledeće: da se na svakoj grupi tema (Pastrmka, Lipljen, Klen...) u forumu "Mušičarenje" otvori po tema "Danas sam mušičario pasrtrmke", "Danas sam mušičario klenove" i da se tu pišu dnevni izveštai o mušičarenju konkretnih riba, a da se sve to ulinkuje na temu "Danas sam mušičario". Malo više posla kod kucanja postova, ali mnoooogo veća vrednost od svega toga za budućnost.

Tako bismo s vremenom imali na jednom mestu pravi "pastrmki dnevnik", "bucovski dnevnik" i ta tema bi se već mogla čitati od početka (recimo kad se registruje novi korisnik) i naučiti puno, a izvorna "Danas sam mušičario" tema ne bi izgubila mnogo od svoje atraktivnosti, jer bi opet bilo svih info na jednom mesto šta je ko danas pecao.

To je jedna ideja...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Dobra ti je ideja.
Videlo bi se mnogo korisnih podataka.
Svi, nazvao bih to,  statistički podaci.
Period, vreme, vodostaj, aktivnost....muva...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Samo jedan predlog učesnicima foruma i organizatorima za razmišljanje, možda grešim......
Rubrika "Danas sam vezivao" - bi možda trebalo da se ugasi, a svako ko predstavlja svoju vezanu mušicu trebalo bi da je prikaže u svojoj kategroriji - suve, mokre..... emerdžeri...... strimeri...
Malo mi glupo "Danas sam vezivao" - pa niko neće da prikaže mušicu koju je vezao prošle godine, nego od juče ili danas.
Druga stvar - tema je ogromna i po broju tekstova i po broju mušica, a i po vrstama mušica.
Pretpostavljam da je ogroman posao tu temu sada razvrstati na vrste mušica...


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Samo jedan predlog učesnicima foruma i organizatorima za razmišljanje, možda grešim......
Rubrika "Danas sam vezivao" - bi možda trebalo da se ugasi, a svako ko predstavlja svoju vezanu mušicu trebalo bi da je prikaže u svojoj kategroriji - suve, mokre..... emerdžeri...... strimeri...
Malo mi glupo "Danas sam vezivao" - pa niko neće da prikaže mušicu koju je vezao prošle godine, nego od juče ili danas.
Druga stvar - tema je ogromna i po broju tekstova i po broju mušica, a i po vrstama mušica.
Pretpostavljam da je ogroman posao tu temu sada razvrstati na vrste mušica...

JA SE SLAŽEM SA KOLEGOM 99% PA AKO SE SLAŽU SVI SLAŽEM SE I JA 100%  :) KOLIKO JE ZANIMLJIV TAJ TOPIC TOLIKO JE I NEKORISTAN JER SE TAKO STVARA NEKAKAV NERED, BAREM MI SE TAKO CINI. MNOGI MI VEZEMO ALI I ZABORAVIMO PRIJAVITI STA SMO VEZALI, HEHE KADA BI JA PRIKAZAO SLIKU SVAKE KOJU SAM NAVEZAO TO BI BILO MARO MORE SLIKA. EVO I DANAS MISLIM NESTO VEZUCKATI ALI DA LI CU PRIKAZATI TAMO JOS NE ZNAM.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
A da otvorimo novu grupu tema "Moji radovi" u okviru foruma "Fly tying" gde će svako ko želi za sebe otvoriti po jednu temu i tu predstavljati svoje vezačke radove?

Tako bi se uveo bar neki red, onosno sortiranje po autoru.

Ili drugi vid sortiranja: u okviru foruma "Veštačke mušice" za svaku od grupa (Suve, Mokre...) otvoriti po temu "Danas sam vezivao suve muve", "Danas sam vezivao strimere" i tako uvesti sortiranje?

Eto dve ideje, a ima još rešenja...  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
A da otvorimo novu grupu tema "Moji radovi" u okviru foruma "Fly tying" gde će svako ko želi za sebe otvoriti po jednu temu i tu predstavljati svoje vezačke radove?

Tako bi se uveo bar neki red, onosno sortiranje po autoru.

Ili drugi vid sortiranja: u okviru foruma "Veštačke mušice" za svaku od grupa (Suve, Mokre...) otvoriti po temu "Danas sam vezivao suve muve", "Danas sam vezivao strimere" i tako uvesti sortiranje?

Eto dve ideje, a ima još rešenja...  :)

genijalne ideje, ovako na prvi pogled ono moji radovi čini mi se ok
 
Vrh Dno