Mušičarenje - reorganizacija

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Goci je napisao(la):
Da, da, o tome i ja mozgam već danima, ali gde je staviti?

Inače što se te teme tiče... Ona je najpopularnija na forumu i tako treba i da ostane. Ipak, ima jednu ozbiljnu manu - ponaša se kao chat. Tj tako na kraju "ispadne", jer teško da će neko da se vrati 6 meseci unazad i da potraži tu neku korisnu informaciju. Jaaaako teško. Ili će neki novi član foruma da krene da je čita od početka. Jok, nema šanse. A to su odlike "chat" tema.

A tema je puna i prepuna korisnih infomacija. Samo ti si timo ispisao "roman" o dnevnim izveštajima o pecanju bucova. I to nisu samo izveštaji, već i jako praktični saveti.

Zato bih ja predložio sledeće: da se na svakoj grupi tema (Pastrmka, Lipljen, Klen...) u forumu "Mušičarenje" otvori po tema "Danas sam mušičario pasrtrmke", "Danas sam mušičario klenove" i da se tu pišu dnevni izveštai o mušičarenju konkretnih riba, a da se sve to ulinkuje na temu "Danas sam mušičario". Malo više posla kod kucanja postova, ali mnoooogo veća vrednost od svega toga za budućnost.

Tako bismo s vremenom imali na jednom mestu pravi "pastrmki dnevnik", "bucovski dnevnik" i ta tema bi se već mogla čitati od početka (recimo kad se registruje novi korisnik) i naučiti puno, a izvorna "Danas sam mušičario" tema ne bi izgubila mnogo od svoje atraktivnosti, jer bi opet bilo svih info na jednom mesto šta je ko danas pecao.

To je jedna ideja...


- Ako bi moglo da se otvori tema JUCE sam musicario, posto sam zaboravio da tog dana (DANAS) uradim.
- Ako bi moglo da se otvori tema PREKJUCE sam musicario, ako me nema uz komp dva dana a volim da se zna da je to ipak bilo prekjuce
- Ako bi moglo da se otvori tema SUTRA cu da musicarim. Volim da se zna ako neko zeli sutra tu i tu da me nadje

- Greskom je to postala najpopularnija tema. Citajte postove od pocetka i videcete da 2/3 su bez ikakvog smisla.
- Pisite tamo gde treba da se pise, za datu reku, jezero, more...


ALO (malo sam nervozan al koga to briga naravno) od foruma koji treba da bude jednostavan, sazet, pregledan on postaje komplikovan, razbacan, nepregledan forum (beskonacan)...

PS 1 Kome treba imam odlican program za kompjutersko vodjenje dnevnika i odnosi se na ribolov nek se obrati meni
PS 2 Obozavam da se ponavljam tako da cu opet
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Djole je napisao(la):
ALO (malo sam nervozan al koga to briga naravno) od foruma koji treba da bude jednostavan, sazet, pregledan on postaje komplikovan, razbacan, nepregledan forum (beskonacan)...
Kako to sređivanjem foruma (a to je ono što se trenutno radi), sortiranjem, boljom organizacijom i drugim stvarima, on postaje komplikovaniji, nepregledniji, razbacan...?  :doh:

Šta u kontekstu foruma znači reč "sažet"? Hoćeš sažet forum, Ok, al šta to dovraga znači?  :)

Bilo bi bolje da daš jedan kratak predlog, neko što si na pola strane izneo razne... šta već... recimo kritike.

 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Znaci ne citas sve od pocetka do kraja.

Rakao sam na kraju volim da se ponavljam a vec o tome sam pisao te cu opet. Da je pregledan vec bi nasao gde sam pisao.  :) (JOKE)

Ako procitas jos jednom i opet ne bude jasno onda stvarno ne mogu da pomognem.

SAPNUCU TI (sve sto sam napisao se odnosi sto su teme DANAS SAM MUSICARIO ,(((danas sam kupio, danas sam vezivao, danas nisam musicario, danas... danas... ))) napravile kolaps ostalih konkretnih tema.

PREDLOG. Izbrisi sve terene (reke, bare, jezera.....)  i pisacemo svi zajedno u samo jednoj temi DANAS SAM MUSICARIO. Bespotrebne su. Ustvari potrebne su ako malo bojle razmislim. Treba da ih bude ali samo jedna slika, opis lokacije i kojih riba ima u njoj. Sasvim dovojlno ostalo cemo u danas sam musicario.

SVE TAKODJE SE ODNOSI i na DANAS SAM VEZIVAO. Izbrisite kategorije muva jer je najcitanija tema DANAS SAM VEZIVAO i onda nam ne treba. Ustvari nemoj te nak abude jedna slika i orginal recept. Kada se orenem nazad par meseci ( sem novog clana SDJ) koji i pise tamo gde treba da se pise i jos par clanova, sve su ostale imitacije u DANAS SAM VEZIVAO.

E sad si ti na redu da me opet pitas da ti jos jednom objasnim zasto mislim da se malo sazme, da bude pregledniji, da nadjes ono sta hoces da nadjes tamo gde mu je i mesto a ne u SEARCH pa ti izbaci ... stranica sa istom reci.

ENDE - LOCK
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
Znaci ne citas sve od pocetka do kraja.

Rakao sam na kraju volim da se ponavljam a vec o tome sam pisao te cu opet. Da je pregledan vec bi nasao gde sam pisao.  :) (JOKE)

Ako procitas jos jednom i opet ne bude jasno onda stvarno ne mogu da pomognem.

SAPNUCU TI (sve sto sam napisao se odnosi sto su teme DANAS SAM MUSICARIO ,(((danas sam kupio, danas sam vezivao, danas nisam musicario, danas... danas... ))) napravile kolaps ostalih konkretnih tema.

PREDLOG. Izbrisi sve terene (reke, bare, jezera.....)  i pisacemo svi zajedno u samo jednoj temi DANAS SAM MUSICARIO. Bespotrebne su. Ustvari potrebne su ako malo bojle razmislim. Treba da ih bude ali samo jedna slika, opis lokacije i kojih riba ima u njoj. Sasvim dovojlno ostalo cemo u danas sam musicario.

SVE TAKODJE SE ODNOSI i na DANAS SAM VEZIVAO. Izbrisite kategorije muva jer je najcitanija tema DANAS SAM VEZIVAO i onda nam ne treba. Ustvari nemoj te nak abude jedna slika i orginal recept. Kada se orenem nazad par meseci ( sem novog clana SDJ) koji i pise tamo gde treba da se pise i jos par clanova, sve su ostale imitacije u DANAS SAM VEZIVAO.

E sad si ti na redu da me opet pitas da ti jos jednom objasnim zasto mislim da se malo sazme, da bude pregledniji, da nadjes ono sta hoces da nadjes tamo gde mu je i mesto a ne u SEARCH pa ti izbaci ... stranica sa istom reci.

ENDE - LOCK
Slažem se sa ovim  :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
:nowink: "QUOTE" - novo pravilo  :mad:

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2912.0

Vidis kako ja kao clan podrzavam reorganizaciju pa te ja opominjem  ;)


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Djole je napisao(la):
:nowink: "QUOTE" - novo pravilo  :mad:

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2912.0

Vidis kako ja kao clan podrzavam reorganizaciju pa te ja opominjem  ;)

Ma može bre i taj qote samo jeste da ne mora baš ceo več samo ključna stvar ako nije ceo tekst ključna stvar  :lol: koju se želi komentirati nekako...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Zato bih ja predložio sledeće: da se na svakoj grupi tema (Pastrmka, Lipljen, Klen...) u forumu "Mušičarenje" otvori po tema "Danas sam mušičario pasrtrmke", "Danas sam mušičario klenove" i da se tu pišu dnevni izveštai o mušičarenju konkretnih riba, a da se sve to ulinkuje na temu "Danas sam mušičario". Malo više posla kod kucanja postova, ali mnoooogo veća vrednost od svega toga za budućnost.


:tbumb: slažem se potpuno i u celosti i meni bolje deluje "danas sam mušičario " pa za svaku vrste ribe posebna tema ..,stvarno će mnogo lepše i preglednije da deluje ...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Jebiga, opet se vraćamo na početak i Đoletov predlog.
Ugasiti "Danas sam mušičario" i pisati u temi "Tereni" ili "Mušičarenje pastrmke...lipljena...klena..."
Nameračio si na pecanje na određeno mesto, a nemaš pojma kako je.
Da li je neko bio, radi li riba, uslovi....pitaš na forumu, a ako je neko bio i stigao ili imao želju da napiše možda i nađeš.
Ili da čitaš "Danas sam mušičario" pa ako te strefi sreća  da natrčiš na tekst o mestu na koje ti želiš ...od ko zna kad.
A, baš može lepše, preglednije i jednostavnije.
Želiš tu i tu - otvoriš temu "Tereni", nađeš sve hronološki poređano od A-Š, od pre nekoliko godina do juče.
Pa vidiš da tu riba ne radi, samo sitna.....ili nema ribe, pa lepo ne baciš vreme, pare, živce.... koje si već pogubio tražeći u "Danas sam mušičario".
A šta će uopšte tema "Danas ......" kad već postoji "Mušičarenje...pastrmke, lipljena..."
Podrazumeva se, valjda, da se piše o pecanju u zadnja dva dana, a ne prošle godine.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
1. Grupa tema "Čitanje vode (mušičarske lokacije)" obrisana, pre toga sve teme odatle preraspodeljene u druge grupe tema
2. "Novosti, okupljanja i akcije" prebačeno iz foruma "Ostalo" u "O mušičarenju".

Sredimo forum, droga stop!  :D
 
Vrh Dno