Mušičarenje u Beogradu?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Isprva nisam hteo da se mešam u beogradske čaršijske teme, ali vidim da me prozivaju (prizivaju), pa da i ja nešto napišem.
Kada sam ja počeo da organizujem mušičare u Nišu, ovde je bilo samo nekoliko zbunjenih mušičara. Niš ne da nije bio poznat po mušičarenju, nego je bilo smešno reći "Nišlija sam a mušičarim". Prestonica proizvodnje plovaka nije preko noći postala mušičarska velesila. U tome glavni grad Srbije kasni za Nišom deset godina, ali ako bilo ko od Beograđana ima volju i malo talenta da realizuje zamisao o mušičarskom klubu, ostvariće to.
Najbolje je da ne izmišljate toplu vodu i dođete kod starije "sabraće", da osetite kako to izgleda. Ono što vam se ne sviđa odbacite, a ono što je dobro primenite i eto formule za udruživanje mušičara Beograda.
Samo pazite, u Srbiji je teško okupiti i dva rođena brata, a kamoli par desetina mušičara.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
@ Jr
Sto se tice velikih ribolovackih radnji jedna firma iz NS koja tamo ima vec 2 velike radnje uskoro otvara radnju i u NBG-u 300m od moje gajbe. To sam procitao u poslednjem broju Ribolovackog Magazina. Radnja bi trebalo da bude na 700m2. Taman kad dodjes u Bg da potrosis neku crkavicu na pribor.
Sto se tice (s)plavusa to je izmislio Marchelo (onaj majusni reper iz Paracina). Ja sam samo "pozajmio" foru!

@Pedja
Ovo za klub (sekciju) musicara u Bg-u sam vise lupio iz nekog zezanja ali ako ima zainteresovanih sto da ne. Za prostor ne moramo da brinemo posto moj stric drzi ribolovacku radnju koja je sad vise kafana (dole svinjac gore kokosinjac) ispod pancevackog mosta. I sigurno mu ne bi smetalo da se skupljamo tamo povremeno (taman da se okaje sto me je navuko na musicarnje i ribolov uopste) ako budemo svi uredno placali svoje pivo.

@Mix
Mixmaster je napisao(la):
...ali ako bilo ko od Beograđana ima volju i malo talenta da realizuje zamisao o mušičarskom klubu, ostvariće to.
Najbolje je da ne izmišljate toplu vodu i dođete kod starije "sabraće", da osetite kako to izgleda. Ono što vam se ne sviđa odbacite, a ono što je dobro primenite i eto formule za udruživanje mušičara Beograda.
Samo pazite, u Srbiji je teško okupiti i dva rođena brata, a kamoli par desetina mušičara.
Mix ovo si ubo ko prstom u pi... mislim oko  :D. Prvi put da das na keca neki konstruktivan predlog bez mnogo uvijanja :tbumb:! A sto se tice tvoje poslednje recenice slazem se sa tobom 1000000% :hammer:
Ko bude dovoljno lud :wacko: da prihvati tako nesto na sebe imace tezak zadatak pred sobom ali mu ja iskreno zelim svu srecu (ako uopste bilo ko ima visak muda i manjak zdravog razuma za tako nesto) :yeswink:.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Iako smo i po gabaritima i po zvucnosti vise za gore kod tvog strica, perje za muve me vuce dole...
Razmisljam, ali i dalje ne bi bilo zgoreg da (Bgd-ani) opet procitaju sta napisah prethodno; samostalni klubovi? Tesko... U vec postojecem klubu, pa daj mi Tiemco udice, e ped...ru, sta fali VMC-ovim i Mustdovim, imas predveze od Panica, ma jok, Vanjini su finiji, ali Panicevi bolje prevrcu i univerzalniji su, a trajuuuu, imam samo Orvis 444 DT4F, sta je, da neces SA, ili ne daj Boze Ron Tompson  :hammer:?... itd, shvatate me. A Nis nema da se omasi, samo da pocne lovostaj (uh, samo da se tad ne zaljubimo  ::), stradace musicarenje).
Jedini stoi kokosinjac i svinjac ne mogu drzati na distanci tvorove, pojavice se...
 
Vrh Dno