Mušičarenje u Beogradu?

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Naravno, ako ne ulazimo u pitanje morala i zakona a tome je dokaz baš Vuk koji kanuom izlazi oko 3 sata i mušičari do zore. potrebno je SAMO odlično poznavanje terena i sposobnost orijentacije , sve ostalo je rutina...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ma ljudi, leti na kamenitim plicacima u sumrak i rano vece i u zoru (ko nema preca posla  ??? :eek:) otezanim strimerima na dve-tri duzine stapa, ili kod odseka obala (ne predubokih) vertikalnim "dzigovanjem" bilo kojim jednostavnijim a vrlo otezanim strimerom... Pa ista logika kao i vobler i tvister, samo na snjuru. A Aleksandra ga juri sama  :hammer:. Pozeljno je da ima nekog protoka, ali nije ni to obavezno. ALi, zar vam nije zao da prljate pribor? Pa to moze i varalicarcem, laganom setnjom... Nekad sam voleo da odem kod "Komarca".
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
pedjabg je napisao(la):
Ma ljudi, leti na kamenitim plicacima u sumrak i rano vece i u zoru (ko nema preca posla  ??? :eek:) otezanim strimerima na dve-tri duzine stapa, ili kod odseka obala (ne predubokih) vertikalnim "dzigovanjem" bilo kojim jednostavnijim a vrlo otezanim strimerom... Pa ista logika kao i vobler i tvister, samo na snjuru. A Aleksandra ga juri sama  :hammer:. Pozeljno je da ima nekog protoka, ali nije ni to obavezno. ALi, zar vam nije zao da prljate pribor? Pa to moze i varalicarcem, laganom setnjom... Nekad sam voleo da odem kod "Komarca".

Napisah negde da na Dunav i Savu iznosim i "bacam" samo ono što se može kod kuće oprati sapunoooom :hammer:
Znači vobler na prvom mestu ali koliko ljudi toliko ćudi pa ko voli nek izvoli, ja samo prenosim iskustva čoveka koji svaki dan mušičari na naše dve najveće reke :smoke:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jr
Moguce je nocu musicariti smudja. Ko sto su kolege navele u gornjim postovima. Ja doduse nisam probao. Ali ako volis da vidis snjur u prljavoj dunavskoj vodi (sto meni ne smeta posto sam dobio stari snjur uz stap da se vezbam pa i nije tolko greota).
Ako zivis u Bg-u kontaktiraj me preko privatne poruke. I ja sam planirao nocno musicarenje smudja al ne volim bas da se muvam sam pored reke nocu :hmmmm: :rambo: :ninja: :bangbang:.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Kod nas je dozvoljen nocni ribolov, zbog toga sam i pitao. Hvala na odgovorima.
@100ka, Ja sam iz Nisa ali imam familiju u Beogradu koju bi redno bilo da obidjem septembra tako da cu sigurno jedno vece odvojiti i za musicarenje smudja na Dunavu. Ti si vodic a pozvani su i svi zainteresovani musicari. Sto nas je vise, to bolje. Lakse cemo se odbraniti od :rambo: :ninja: :bangbang:.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
U al ces da se usrecis samnom kao vodicem :D
Mada dok ti stignes u BG mozda ja nadjem neki dobar teren za smudja. Moram da ispitam ove terene sto su ih gore spomenuli cim uvatim malo slobodnog vremena!
Pozdrav
P.S. :ninja: :rambo: :bangbang: predstavljaju razne spodobe koje nocu izlaze po splavovima, sa svojim zlatnim lancima, opasnim kolima, utokama i naravno (s)plavusama :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ja znam kako cu sa plavusama, ti se pobrini za ove ostale. :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Cujem, ici cete na plavuse?
Javite se, red je...
Spremicu svoju mokru muvu, da malo bacim na duzinu stapa :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Naravno da hocemo, potreban nam je i jedan dobar poznavaoc riba. :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A posto ti Pedja jedini od nas imas diplomu za poznavanje riba izabran si kao pocasni predsednik naseg udruzenja :D :D :D :D :D :D :D :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
??? Pa dobro, verovatno to vec pocinje i mojim godinama da prilici, ali secam se ja jos svega sto treba da se radi, ne brinite, to je kao voznja biciklom, ne mora samo pocasno, a mogu i sam da naduvam gumice... ;)

Proizilazi da ipak i u Bgd-u ima dosta musicara, iako su individualci i ne toliko medjusobno povezani (bar ne vecina) kao niska sabraca. Ipak, nasuprot Nisu, koji ima relativno dobru musicarsku ponudu u radnjama, Beograd je musicarski Namib. S obzirom na to i na relativnu daljinu musicarskih (pre svega salmonidnih) destinacija i njihovo stanje, ipak musicarenje u Bgd-u i nije tako lose, a? E sad, ono sto me zivo zanima jeste kako svi (ne samo Bg-djani) gledate na potrebe, mogucnosti i realnost nekog daljeg razvoja musicarenja. Pri tome mislim iskljucivo na nekomercijalne vidove aktivnosti, bez trgovine i navlacenja (kroz to sam prosao)...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ne sumnjam ja da se ti Pedja secas svega sta se radi sa splavusama  :amore: :suck: :sm: :whistle:
Mislim da mi u Bg-u nismo tako povezani zato sto malo musicarimo na Savi i Dunavu, a Nislije imaju musicarsku vodu ispod nosa. Ali ako se nastavi ovako mislim da ce za par godina biti jako puno musicara i u Bg-u i da cemo biti bolje povezani. Samo mozda i nama ovde treba neka musicarska sekcija (Mix nam ne treba splavuse cemo sami da fatamo) ili udruzenje musicara ili tako neki andrak.
Da malo razmenimo iskustva i poglede na pivo (da li je bolje u staklu ili toceno... :drunk: :firends: :pijani: :hammerhead:) i musicarenje naravno!

Odosmo mi u off topic u pm (al nije privatna poruka).

Hvala gazda Luckyu sto tolerise offtopike za razliku od nekih drugih vlasnika domacih sajtova koji edituju cim stavis smajlija vise  ;)
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
I u Nisu je dosta slaba ponuda sto se tice musicarskog pribora, da ne kazem uzasna. Jedva se snalazimo. Zato mislim da je celoj Srbiji potrebna jedna dobra musicarska robna kuca, poput Cabelasa, gde ce moci da se nadje ili poruci sve sto jednom musicaru padne na pamet.
Ideja da organizujete sekciju u Beogradu je odlicna. Sekcija ima neverovatno veliki doprinos na razvoj musicarenja u jednom gradu, najvise sa aspekta animiranja pocetnika. Npr. kada cuju price iskusnih Bg musicara o musicarenju (s)plavusa, ima da se navuku samo tako. :D Salim se, naravno, ali mislim da bi stvarno trebali da pokusate da se organizujete, tako cete i musicarenje u Bg podici na jedan visi nivo.
@100ka, Odlicna ti je fora " (s)plavusa". :tbumb: Sto se tice offtopica, ja mislim da je bas ovakav forum ono sto privlaci normalne ljude. A za Lakija se ne sekiraj, em nije u Nisu, em imam vezu kod njega. :smoke:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
100ka je napisao(la):
Odosmo mi u off topic u pm (al nije privatna poruka).

Hvala gazda Luckyu sto tolerise offtopike za razliku od nekih drugih vlasnika domacih sajtova koji edituju cim stavis smajlija vise  ;)

E, Joco, nas'o si mu zicu iz prve!  :hammer: A i meni odzvanja lepo.  ;)  :D :D :D

Ne znam koliko udruzenje musicara ima opravdanja, tj. koliko je odrzivo i izvodljivo, ako ce biti nekomercijalno, jer dosad sam mogao da se uverim da se pri svakom od udruzivanja sve uglavnom svodi na "prodam ti" kroz vaninstitucionalnu komercijalu, da ne nazovem to bas pravim imenom. Mozda je takav motiv i jedini odrzivi nacin okupljanja, te ne bih imao na kraju mnogo ni protiv toga, ali bi bilo najbolje ako bi se time bavio neki stvarni trgovac koji bi, sem sto je naklonjen nama, imao i nekakvu materijalnu podlogu da nas trpi dok se druzimo (ozenjeni, a realni i bez iluzija shvataju o cemu pricam, je li?), recimo kao Kiza u No1 u Valjevu, gde se dosta ljudi povremeno skuplja, druzi, nekad razgleda pribor, ko voli da se hvali - hvali se. U takvim okolnostima, ljudi bi mogli da imaju kad im odgovara forum uzivo, bilo spontano ili bi mogao da postoji odredjeni "fly day",,, A Kiza radi (odlicno) i od pomoci je i sebi  idrugima (naravno, i musicarima i ostalim ribolovcima) Valjeva. Takvih klubica ima nekoliko u malom (spram Bgd-a) Valjevu, u drugim gradovima Srbije je slicno, samo u Bgdu dominiraju... Nemam pojma ko, nisam clan nijednog kluba vise od 15 godina. Zadnji put kad sam bio u "Galovici", tamo su treskali dominama o sto, cujem da je sad malo drugacije, ali opet se svodi na nekakva plovkaroska nadpevavanja i takmicarske sheme i to mi ne deluje kao musicarsko mesto uopste. I kao najvaznije, ne treba smetnuti s uma da su ti sto edituju i brisu tudje a ostavljaju samo svoje smajlije, na zalost, odavde i da bi i oni predstavljali (na zalost) legitiman deo musicarske zajednice Beograda.  :( :mad:
Na kraju, da rezimiram: verujem da bi bilo tesko volonterski organizovati musicare u Bgdu; ili profesionalno, ili licnom ad hoc inicijativom (npr. to sa (s)plavusama).
 
Vrh Dno