Musicarenje u Srbiji -2016-

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Gde je musicarenje u Srbiji 2016 godine, da li smo napredovali ili nazadovali?
Gledam video sa manifestacije koja je odrzana na Moravici pre par dana i nekako mi uopste nije bilo prijatno...
Izgleda da se musicarenje u Srbiji svelo na prazne price po forumima i manifestacijama koje su smesne na jos smesnijim lokacijama...
A organizatori se dice i hvale nekim vrhunskim uslovima za musicarenje i neverovatnom populacijom pastrmki... Ako je skup na onakvoj reci slika musicarenja u Srbiji onda treba da stanemo i dobro se zamislimo...

Nisam skoro cuo da se negde nesto pozitivno desava...
Slabo se pise o mrestu psatrmke i lipljena, nema prica o novim revirima, nema akcija za popularizovanje musicarenja, sve je manje riba po rekama...manifestacije se odrzavaju na reci u kojoj ima ribe mnogo vise sticajem okolnosti nego zaslugom coveka...reke koje imaju potencijal da stvarno budu reprezantativne vode za musicarenje su napustene i prazne...
Onakva manifestacija treba izmedju ostalog da ima za cilj i popularizaciju musicarenja medju mladima, a ono ima kontra efekat.
Izgleda da smo dotakli dno...sta vi mislite?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne mislim da smo uopste dotakli dno kao musicari. Stanje na rekama najmanje zavisi od nas i bas price o tome ne vode nicemu. Price o mrestu pastrmke i lipljana su totalno mlacenje prazne slame jer nemamo ni mikron uticaja na ta desavanja.
Ono sto je jako pozitivno, daleko je vise ljudi koji se upustaju u musicarenje nego pre par godina. Dosta varalicara zeli da se okusa u necemu za njih novom i treba podrzati taj trend.
Drustvo se polarizovalo i to je jos jedna dobra stvar. Olosh je sa oloshem, normalni su sa normalnima. Nema carki svako je sa svojom ekipom i to je jedna super stvar.

Nemam pojma kako je bilo na Moravici ali ne kapiram zasto si ogorcen i zasto smatras da takve manifestacije izazivaju kontra efekat? Svaka manifestacija vezana za musicarenje je popularizacija istog. Ne vidim tu nista lose.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Milane ima dosta istine u tome sto si rekao. I jeste se vecina stvari svela na Forumsko musicarenje. Stare kajle su digle ruke jer su se u proslosti dosta iscimali a nista nisu uradili ne zbog njih nego zbog pojedinaca, a mladi cekaju da to neko drugi to uradi za njih. Sto se tice revira sigurno da postoji mesta za napredovanje ali za to treba mnogo cimanja I dovoljno ludaka altruista koji bi hteli da se zezaju sa tim, ali moras priznati altruizam u Srbiji je ravan samoubistvu. Sve se jeste svelo na otvaranje sezone na Gradcu I Moravici. A satro imas 8 klubova. Jbg tako je kako je. Sve se svodi na individualizam I na ono pokupis stap I odes I pecas negde. JBg.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Milane ima dosta istine u tome sto si rekao. I jeste se vecina stvari svela na Forumsko musicarenje. Stare kajle su digle ruke jer su se u proslosti dosta iscimali a nista nisu uradili ne zbog njih nego zbog pojedinaca, a mladi cekaju da to neko drugi to uradi za njih. Sto se tice revira sigurno da postoji mesta za napredovanje ali za to treba mnogo cimanja I dovoljno ludaka altruista koji bi hteli da se zezaju sa tim, ali moras priznati altruizam u Srbiji je ravan samoubistvu. Sve se jeste svelo na otvaranje sezone na Gradcu I Moravici. A satro imas 8 klubova. Jbg tako je kako je. Sve se svodi na individualizam I na ono pokupis stap I odes I pecas negde. JBg.

Sto satro imas 8 klubova? Pa jel ih ima 8? I od toga je 7 formirano radi takmicenja a ne zbog drugih stvari. Sta treba neko da kupi mini bus pa da se ide organizovano na pecanje? Ribolov i jeste individualni sport i tako treba da ostane.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ne pricam konkretno na musicara kao pojedinca i pojedinacno ucesnike foruma, nego na musicarenje u globalu...
Naravno da prazne price ne vode nicemu, zato i kazem da se sve svelo na prazne price...
Nema nikakvih desavanja, novih revira, obnavljanja starih, pokretanja mrestiista itd...
Sustina je da se musicari okupljaju na reci u kojoj ima ribe sticajem okolnosti dok su reke koje stvarno mogu da ponude potpuni uzitak u musicarenju prazne...
Ne znam sta je lepo u onom sivilu da zainteresuje nekog...
Ako je napredak i uspeh to sto su se polarizovali musicari i sto nema vise svadje onda smo stvarno dotakli dno...
Imam utisak da cela prica ide silaznom putanjom... Kako to spreciti, sta promeniti? U danasnje vreme nazadovati je poprilicno porazavajuce...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
simpson H je napisao(la):
Sto satro imas 8 klubova? Pa jel ih ima 8? I od toga je 7 formirano radi takmicenja a ne zbog drugih stvari. Sta treba neko da kupi mini bus pa da se ide organizovano na pecanje? Ribolov i jeste individualni sport i tako treba da ostane.
Pa eto sam kazes od 8 klubova 7 je formirano zbog takmicenja I nista vise. Ima li rada u tim klubovima itd. Iskreno ja kad idem na pecanje volim da odem u dobrom drustvu. Da bude I zezanja pored pecanja, da se sedne u kafanicu I izbleji. Al opet napominjem ja sam u tom fazonu. Verujem da ima dosta ljudi koji vole da su sami na celoj reci.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Ne pricam konkretno na musicara kao pojedinca i pojedinacno ucesnike foruma, nego na musicarenje u globalu...
Naravno da prazne price ne vode nicemu, zato i kazem da se sve svelo na prazne price...
Nema nikakvih desavanja, novih revira, obnavljanja starih, pokretanja mrestiista itd...
Sustina je da se musicari okupljaju na reci u kojoj ima ribe sticajem okolnosti dok su reke koje stvarno mogu da ponude potpuni uzitak u musicarenju prazne...
Ne znam sta je lepo u onom sivilu da zainteresuje nekog...
Ako je napredak i uspeh to sto su se polarizovali musicari i sto nema vise svadje onda smo stvarno dotakli dno...
Imam utisak da cela prica ide silaznom putanjom... Kako to spreciti, sta promeniti? U danasnje vreme nazadovati je poprilicno porazavajuce...

Milane ja ti upravo pricam da mi ne mozemo da uticemo na otvaranje novih revira jer to nije u nasoj nadleznosti. Onog trenutka kada upravljaci voda vide neki svoj interes, otvorice se novi revir. Do tada mi mozemo da vrsimo pritisak do mile volje ali niko nas ne jebe jer je zakon takav.
Ponavljam ti da nisam bio na Moravici, nemam pojma zasto mislis da je sivilo, mozda da nam detaljnije objasnis. Ali koliko vidim okupio se fini broj ljudi, ne verujem da nije bilo nista interesantno da se vidi i cuje. I sta ima lose sto se ljudi okupljaju tamo gde ima ribe? Mislim kapiras da nema nikakve veze sa nama zbog cega ima ribe u reci.
Zasto mislis da prica ide silaznom putanjom?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Pa eto sam kazes od 8 klubova 7 je formirano zbog takmicenja I nista vise. Ima li rada u tim klubovima itd. Iskreno ja kad idem na pecanje volim da odem u dobrom drustvu. Da bude I zezanja pored pecanja, da se sedne u kafanicu I izbleji. Al opet napominjem ja sam u tom fazonu. Verujem da ima dosta ljudi koji vole da su sami na celoj reci.
Verovatno ima rada u tim klubovima, okupe se ljudi i smisljaju taktiku za takmicenje. Mislim koje su njihove nadleznosti sem tog dela? Kakav drugi rad ti ocekujes? To sto ti volis da odes u dobrom drustvu na pecanje je svakako pohvalno, ali ti si taj koji bira svoje drustvo, zasto bi da prepustis to nekom drugom, da te organizuje i da ti bira drustvo?
Ja mogu da pecam sa mozda troje-cetvoro ljudi od svih koje sam upoznao u zivotu. Naravno mogu da se druzim sa mnogo vise njih ali to mi nije pecanje. Ali je istina da sam omatorio pa me sve vise ljudi nervira :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Pa jeste, ima ona stara Srpska poslovica o Rdjavom  :hammer: :hammer: :hammer:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Mušičarska sekcija kojoj pripadam puni sad punih 6 godina postojanja.
I ne bih voleo da nas svrstavate u te koji su formirani samo takmičenja radi...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
radezamora je napisao(la):
samo ovo bih prepravio SPORT  u UZIVANJE,
toliko od mene

Nemam pojma Rade zasto bi to prepravljao kad rec sport oznacava zabavu u izvornom stanju. Ima milion drugih nacina uzivanja pa podvesti musicarenje generalno pod isti kos sa recimo uzivanjem u kokainu ili alkoholu, a neko uziva i u trpanju u bulju :hammer:
Priznaces da je sport sasvim adekvatna rec ao se uzme njegovo izvorno znacenje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
eko je napisao(la):
Mušičarska sekcija kojoj pripadam puni sad punih 6 godina postojanja.
I ne bih voleo da nas svrstavate u te koji su formirani samo takmičenja radi...

Eko nie mi bila namera to ali koliko ste vi kao musicarska sekcija mocni da uticete na zakon? Kap u moru! Mislim lepo je sto se druzite, vezujete musice, pecate... Pa i takmicite.
 
Vrh Dno