Musicarenje zena!

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Posto sam dirnut agrumentima kojima ljudi opravdavaju da je uzitak loviti pljate, joshanke, klencice, basove, slepe miseve...vestackom muvom, potpuno je tacno da je u ovom sportu sve dozvoljeno, ali ja ne mogu da razumem kakav je to uzitak musicariti druge ribe osim salmonida. Mozda tu ima necega ali ja ne verujem u to! Neka se ne ljute ljudi koji misle drugacije neka me ubede da mislim drugacije.


Posto je musicarenje zastranilo nacisto, muvama zovemo strimere koji imitiraju ribice, misheve... ja sam odlucio da pokusam da musicarim ZENE! Da vidite uspelo je, od muva koje bih vam preporucio su: nocvcanica od 100eura, nesto slabije ide na one od 50, a one od 20, 10, 5 su samo za posebne uslove i to besparice kad ide "daj sta das".
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Slazem se u potpunosti...........
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sta znaci to da ti ne verujes da ima iceg zanimljivog u musicarenju riba koje nisu Salmonidae? Pa zar je ostatak riba, njih 95 % na ovoj planeti, nezanimljivo? Zar smo mi koji pored pastrmki musicarimo i klena, stuku, basa, bucova...debili? Smetamo nekom?
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mix-e nisi razumeo, ja nikoga ne provociram, to "Zar smo mi koji pored pastrmki musicarimo i klena, stuku, basa, bucova...debili? Smetamo nekom?" ja nisam rekao, a nisam ni pomislio tako nesto, nema nista protiv ljudi koji love ove ribe niti to osporavam, ali imam svoj stav po pitanju toga. Ovu temu je trebalo shvatiti kao zajbenciju, jer joj je takva namena. Ja ne mislim da je besmisleno loviti drugu ribu osim salmonida. Ti mozes da lovis sve sto hoces i zelis, mozes da napravis zabu i da pocnes da lovis krokodile, meni to ne sveta, ali imam svoj stav i mislim da cu mnogo vise i vecih klenova da uhvatim na visnju...tako da mislim da nije bas toliko produktivno pecati ga na muvu, ali znam da ces sad reci da nisam u pravu, ali ja tako mislim i ne vredi drugacije. Ubedi me da i ja posmetram musicarenje kao ti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Daleko si, inace bih te lako ubedio i vec bi bio do kolena u Z. Moravi, sa bambulom na systemu.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa nemam pojma, ako toliko volite klenove, pozivam vas da budete moji gosti, da lovite na jezeru gde klena niko ne peca a ima ga ko mrava. To je jezero Vuckovica 15km od Ivanjice. Toliko klena ima da je to neverovatno, ujutru od 6-10 povrsina jezera kljuca od njega. MOj prijatelj je pre tri dana pecao ali na varalicu, vrzao za camac cuvarku i klempavio ga od 7-9h, da vidi koliko moze da se uhvati, ljudi to je neverovztno kako baci tako zakuje, za dva sata 9kg klena, kojeg je vratio naravno u vodu. Pored klena ima i zlatovcice, potocne pastrmke, mladice, onda od ovih drugih vrsta ima grgeca, stuke, deverike, sarana, soma, amura, babuske, karasa, linjaka, skobalja...I naravno za one koji osecaju posebni merak ima crvenperke na tone. E vi koji musicarite crvenperke i karase dojite da se takmicimo, ja cu na crvica a vi na muvu, pa ko uhvati manje cisti i przi ribu!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja imam jos bolji predlog. Ti lovis klena na sta hoces a ja na muvu i ko vise ulovi :)))))) smislicu ti vec neku gadost:)))
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Brate dodji u Ivanijcu budi moj gost, ali nemoj da dolazis bez ostrog noza, ja se uvak kladim u ciscenje i przenje ribe kad pecam belu ribu. Mozemo da pecamo klena, crvenperku, babusku, ja cu na kavijar a i na muvu. Pa da odmerimo snage, ali ne polazi bez ostrog noza. Nema tog mamca koji je bolji od lososovog kavijara!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako na neki volseban nacin skupim lovu, u septembru me vidis. E sad preporucio bih ti da kupis novi Impin noz, jer ces posle toliko klenova koje cu pocepati i koje ces da cistis i places nad gorkom sudbinom koja te je snasla i proklinjes dan kada si na forumu napisao post, da ga toliko izlizes da ces morati da ga bacis :)))))( koja kenjaza)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo dobro to jezero. Manje-vise zbog klenova, ali toliko atraktivnih musicarskih vrsta na jednom mestu!! Pa to je raj za savremenog musicara. Ima li mesta i za mene?
A u lovu klenova cemo ovako da se takmicimo: Ja sam, a Sumadinac i Laki zajedno. Pecacemo 5 sati, od kojih cu ja po jedan sat da drzim svoj musicarski stap:
a) levom nogom
b) desnom nogom
c) levom rukom
d) desnom rukom
e) penisom
,a vi mozete da pecate kako hocete. Posle cemo da pomnozimo vas ulov sa dva i, ako pobedite, ja cu da ocistim ribe. Jedino tako ce takmicenje biti fer i sportsko.
E, a posle tog takmicenja cu da musicarim sve ostale vrste redom, dok me vi slikate za uspomenu na neverovatan i nezaboravan ulov jednog musicara na jezeru... kako se ono zove?
P.S. Puvam se i kenjam za desetku! Volim to.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ako žimi volim ja takve sto misle da su najnaj, ja opet kazem da cu za dva sata na kavijar da pohvatam klenova koliko Mix za dva dana i to sa pravom mogu da potvrdim, ali posto je mnogo da se zakolje toliko ribe, komade iznad 700gr vracamo u vodu a ostale pizgore koljemo jer je to jedini nacin na koji je ovo jezero puno ribe. Mix na splavu ima tri spavace sobe gde ces da spavas a ja cu da sedim u kaficu na istom splavu i da cekam da se vage ujednace. Na muvu ces ovde loviti prcane 300-400gr, a ja cu na 4-5m dubine na kavijarac da vadim one duse, a uhvatice se i koja zlatvcica, a pecacu sa lakim priborom (takmicarac od 7m, 7m 0.14 najlona, 0.12 osnovni, da ako se slucajno zakaci neka mladica od 10kg brzo pokida da se ne zamaram sa njom (treba misliti i na Mix-ovo zdravlje, gde moze covek toliko da podnese za jedan dan), a posle ga vodim na rehabilitaciju na Rzav i Studenicu, a kad se oporavi ponovo da ga unistim na Drini), Mix pamtices ovo putovanje!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja zaboravio sam ne moras ostriti nož, samo ga ponesi naostrice ti Milisav-trubač na tocilo.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
fiskedameledig.jpg



P.S
Musicarenje salmonida jeste lepo, elegantno naoko al mu fali malo agresivnosti. Musicarenje basa ili stuke je recimo kao musicarenje pastrmki na speedu, a tebi super jer dobijes extra dozu adrenalina! Ponekad se zna desiti da me napad ribe kad ga ne ocekm prosto uplasi, pojavi se pravo ni od kuda i zakuca strimer, razbije tisinu(takvu tisinu u salmonidnom musicarenju retko gde mozes sresti) uz prasak na vodi, a tebi cuka radi 200 na sat!
 
Vrh Dno