Musicarenje zena!

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sve zavisi kako dozivljavas ribolov! Mnogi ljudi idu na pecanje samo da uhvate ribu, pa kako god bace muvu, varalicu... ocekuju udarac, ja nisam takav, a verujm da je medju nama jos mnogo ljudi slicni nama. Kenjam ja malo vise, volim da se zezam, klen je takodje atrktivna riba za pecanje kao lipljen i pastrmka, ali ga nema u rekama u kojima ja pecam, ili ga ima ali vrlo malo, pa se poneki uhvati. Na jezerima vrlo retko musicarim, gotovo nikad, obicno idem da se vozim camcem, da se kupam, a onako ponesem neki sportex (150-300gr), koji je predvidjen za varalicarenje velikih riba, meni iskljucivi sluzi za mladicu, pa onda za njega vezem olovo 150-200gr na dnu i dve varalice i onako neobavezno da se nesto uhvati pustim da ide dok se vozim camcem, ali pokazalo se vrlo uspesno gotovo ne moze da se ne desi udarac krupne zlatvcice. Ove godine sam uhvatio najvecu 3.5kg na ovaj sistem. Ona obicno ne dodje kuci vec se przi na licu mesta. I da se vratim na stvar, zato ne pecam klena jer ga nema u rekama u kojima lovim, ali hvatao sam na Rzavu komade 700-800gr, na pastrmske muve i mogu reci da ima dosta agresivniji napad od pastrmke. Na drini sam hvatao klenove na muvu, kad sam pecao lipljena ali se tesko dogadja da se zakaci krupan ali kad se to dogodi postaje borba prsa u prsa jer ja pecam sa vrlo finim predvezom, krajnji zavrsetak najlon 0.10 ili 0.12. A to da da covek ne moze da oseti posebnu draz kad lovi salmonide nisi u pravu!!!!! Ja kad pecam, pusim mozak na otavu, kako zazu ljudi, razmisljam o sasvim nebitnim stvarima, dogadja se da urzim stap u rici i ne zabacim po pola sata, sedim pored reke i uzivam u opustim se u prirodi, i kada se tako cevek opusti kolika god riba da iskoci na muvu, covek se uzbudi srce pocne da lupa jako i to je vrhunac ribolova, ko nije uspeo da oseti ovako nesto, dzaba mu sto peca! Ovo mi se cesto dogadja na Drini narocito na mirim mestim kada je nula ceo dan, pa ispred tebe samo miran voda koja se neprimetno ogromnom brzinom krece, pa ti bacis muvu 20 metara od sebe i zagledas se u nju kako bukvalno lebdi na povrsini vode, a ti razmisljas o necemu sasvim opustajucem, pa odjednom to razmisljanje presece presece kolubar koji je napravio lipljen zamuvom, a srce se trgne (ovo nije dobro za srcane bolesnike, jer je brat kafedzije Mladja umro od uzbudjenja kad je uhvatio ogromnu mladicu). E to je uzitak!!!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sumadinac daleko od toga da covek ne moze da oseti draz u lovu salmonida, naprotiv ja to ni u jednom trenutku nisam ni pomislio. Za mene salmonidno (coldwater) musicarenje je jedan od najlepsih vidova pecanja u svakom slucaju najelegantniji, al postoji i lepsi. Samo kazem da je u mnogim slucajevima warmwater atraktivniji nego salmonidno musicarenje i da sve ima svoih drazi. Kao sto su cari warmwatera vec pomenuta agresivnost ali i borbenost riba. Najlepsi oblik musicarenja po meni je recimo musicarenje bonfisha po onim peskovitim plazama. Pesak beo, voda kristalno cita a neznas gde se zavrsava more a gde pocinje nebo, a riba luda, za tren oka ode u becking! Nadam se da cu u zivotu imati prilike da i to dozivim.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa znas kako, ima ljudi koji uzivaju pecajuci pljate na belog crvica. A za one koj ine znaju sta je pljata to je vrsta povruse! Pecanje u jezerima normalno da je teze, jer riba nema nikakvog otpora osim sto se bori sa tobom, a ne znam da li si ikad pecao na Drini i slicnim rekama, tamo se riba bori sa tobom i sa maticom tako da se brzo umori i cini lak plen ali mene jezersko pecanje ne privlaci, svako ima svojih favorita, ali ne volim miris ustajale vode, miris mulja kad se voda povuce, riba uglavnom smrdi na blato itd. ali imam prijatelja koji prosto obozava pecnje na jezeru. Ja ne smatram pecanje ukoliko se voda ne krece, ukoliko se ne cuje huk reke, ukoliko ne mozes da pijes vodu iz reke u kojoj pecas (Drina je velika reka tako da nije bas pozeljno piti vodu iz nje, ali bez obzira na sve ja pijem, izbegavam samo kad voda nadolazi jer tada cisti obalu i vuce za sobom svakakav sljam), ali iz Rzava, Studenice, Izubre, Nosnice, sve do jedne pastrmske reke mozes da pijes do mile volje, nije sve u pecanju ima nesto i u samom uzivanju u prirodnim fenomenima. Ja na primer obozavam da odem u Klisuru na Moravici i da se bucnem u trmalni izvor, narocito zimi kad "upekne minus", a ti se svuces u sorc i legnes u izvor a oko tebe led, ko tako nesto nije doziveo nece razumeti o cemu pricam....Ja zbog ovih vrlina volim pecanje u rekama. Ne osporavam ljude koji vole jezersko pecanje verujem da je isto toliko zanimljivo kao u rekama ali meni se licno ne svodja, pecao sam nekolicinu puta kad me nateraju, ali volim samo da se vozim camcem.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
StY_EsoX wrote:
Sumadinac daleko od toga da covek ne moze da oseti draz u lovu salmonida, naprotiv ja to ni u jednom trenutku nisam ni pomislio. Za mene salmonidno (coldwater) musicarenje je jedan od najlepsih vidova pecanja u svakom slucaju najelegantniji, al postoji i lepsi. Samo kazem da je u mnogim slucajevima warmwater atraktivniji nego salmonidno musicarenje i da sve ima svoih drazi. Kao sto su cari warmwatera vec pomenuta agresivnost ali i borbenost riba. Najlepsi oblik musicarenja po meni je recimo musicarenje bonfisha po onim peskovitim plazama. Pesak beo, voda kristalno cita a neznas gde se zavrsava more a gde pocinje nebo, a riba luda, za tren oka ode u becking! Nadam se da cu u zivotu imati prilike da i to dozivim.

Yebota ala ste zastranili. Pa na onim terenima gde se lovi bonefish, pre bih prcao nego sto bih pecao :hammer: :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja bih musicario cure oskudno odevene i to na naovcanicu od 500 eura, one su malo skolovanije tako da im treba servirati malo kvalitetnije muve!!!!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, kad sam bio mladjan musicar ja. Bilo je i klenova i pegavih lepotica u sred Nisa. Prvih u Nisavi, a drugih na obali.
"Decko, decko, zabaci malo ovde..."
 
Vrh Dno