Musicarenje

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
uteha bi bila sto maric morao da mi plati klopu i pivo  :D
ja sam stvarno ubedjen da je veoma moguce dobro pecati nimfom na drini. jedini problem je pronalazenje dobrog mesta za pecanje . niko i ne pokusava ozbiljno tako da peca pa su ljudi ubedjeni da nije efikasno . tamo se uglavnom ide na suvu muvu sto je i razumljivo zbog atraktivnosti . kada uopste ne radi riba ljudi zabace neki put nimfu i kazu nije to to.

Kao po obicaju, nisi u pravu sto se tice Drine. Ima ljudi koji pecaju na nimfe i svi znaju da je efikasno. Ali problem je i dalje u tvom shvatanju musicarenja, nije na Drini jedini i ultimativni cilj upecati ribu bilo kako. Ima nas kojima ne cini neko preterano zadovoljstvo upecan lipljan na 5-6m (ne pominjem tehniku), bez obzira koliki je. Na Drinu se zbog toga ne odlazi. Ali opet se vracamo na drugu temu, onu gde smo pokusali da ti objasnimo zasto je Drina kraljica reka. Posto nam tamo nije poslo za rukom, nece ni ovde.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ne pričamo o lovu nimfom u filmu. Ako si Boki uhvatio lipce otezanom nimfom pri dnu alal ti kurac na 10-15 m od sebe. Oholi ti si pecao na duzinu stapa od sebe ne 10-15 m
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Maricu, ne sviraj qrcu leba ti. Uhvatio sam ih na nimfu na udici 12 sa tungstenim 3.5mm i olovnom zicom.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Eto, i ja pričam o takvom nimfarenju, 12-15m od sebe i oranje po dnu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Ali problem je i dalje u tvom shvatanju musicarenja
a to je i tema diskusije  :) sigurno je da nisam jedini na svetu ko se setio da bi nimfom moglo mnogo ribe da se upeca na drini , ali se u ovoj temi pojavljuju sagovornici koji tvrde da nije moguce ni zabaciti a da ne pricamo o verovatnoci ulova . znam da je sumadinac jedno vreme pre par godina kacio slike debelih riba na nimfe i sigurno je da ima jos ljudi koji tako pecaju. dok se ne ukljuce u temu moj post je upucen ljudima koji pecaju tamo i ubedjeni su da je to nemoguce .
evo par fotografija ivanats na moravi . na slikama se vidi mesto , pribor i nimfa za musicarenje skobalja . pomocu laganog dvorucnog pribora i tonucih predveza bez problema spusta nimfe na dno bez obzira na dubinu i brzinu vode . ovom tehnikom mislim da bi lipljen najebao totalno  :D pokusava li neko ovako da peca na drini?

2wmnl2e.jpg


1037ki9.jpg


2lmp8ht.jpg


2lw3iug.jpg


n1pkht.jpg


 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Ne pričamo o lovu nimfom u filmu. Ako si Boki uhvatio lipce otezanom nimfom pri dnu alal ti kurac na 10-15 m od sebe. Oholi ti si pecao na duzinu stapa od sebe ne 10-15 m
Otkud znas? Nismo bili na drini nikada zajedno.
Palamudis ko po obicaju.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ne palamudim nego pitam. U reviru je i boze pomozi spustiti nimfu al nizvodno jebem li ga. Po ovom ispade da ste svi kontradiktorni jbt. Cas ne moze cas moze, u ovoj temi moze u drugoj ne. Ae dogovorite se pa da nastavimo.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Gde si upecao Simpsone tj na kom delu i ti Oholi. Koliko je duboka voda tu gde ste pecali i na koliko metara od sebe?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maricu postoje mesta na kojima je super za nimfu a dubina nije veca od pola metra. sve zavisi od doba godine visine vode vremenskih uslova. nema razloga da bude drugacije na drini. prva greska koju mozes da napravis je da pokusavas gde si video da nekad kupi suvu. lako je moguce da uopste nije tu ili je koncetracija ribe mala za dobro pecanje. zato ponavljam da je poznavanje reke i navika ribe koje se stice vremenom i razgovorom ključno za ulov. garantujem da ima terena gde se moze pecati i sa obale na manje od deset metara
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Maricu sledeci put na kraj recwnice stavi upitnik.
Imao sam nekih desavanja na plavom camcu i na nekim mestima kojima ne znam ime. Dubina je bar 1.5m na vecini mesta nisam ni probao da dodjem do dna nego sam isao na izdizanje. Mada mlad sam u nimfarenju na drini, imam jos da usavrsavam nekw stvari. Al siguran sam da moze i da nije tolika nauka kao sto se prica.
Evo za nas okrsaj cu koristiti samo razne nimfe :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ok u dubini 1-1,5 ok staviš tungsten 3,5-4 mm i olovo. Nimfa #12 i #14. Al sta raditi na 2,5m i vise
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
Al sta raditi na 2,5m i vise
ne moras bas tu da pecas . tolika reka a ti hoces u sred vira . nadjes mesto ili ti neko pokaze gde je zgodno za pecanje
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
Drina je nasa najveca salmonidna voda i najzahtevnija sto se tice musicarenja a samim tim i nimfarenja. Nimfarenje na Moravi, Limu itd. neuporedivo je lakse nego na Drini, sto do dubine a i brzine same reke. Na Drini postoje terene na kojima je nimfarenje gotovo nemuguce (sedre, krupno kamenje, brzina i dubina vode) a postoje mesta gde se moze nimfariti. Naprimer, u reviru gotovo nemoguce a na Dzamiji i Lukovu moguce je . Ovo govorim na osnovu tudjeg a i mog iskustva.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ivke037 je napisao(la):
Drina je nasa najveca salmonidna voda i najzahtevnija sto se tice musicarenja a samim tim i nimfarenja. Nimfarenje na Moravi, Limu itd. neuporedivo je lakse nego na Drini, sto do dubine a i brzine same reke. Na Drini postoje terene na kojima je nimfarenje gotovo nemuguce (sedre, krupno kamenje, brzina i dubina vode) a postoje mesta gde se moze nimfariti. Naprimer, u reviru gotovo nemoguce a na Dzamiji i Lukovu moguce je . Ovo govorim na osnovu tudjeg a i mog iskustva.

Na osnovu mog iskustva u reviru je moguce nimfariti i hvatati :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
simpson H je napisao(la):
Na osnovu mog iskustva u reviru je moguce nimfariti i hvatati :D
Moguce na pojedinim mestima, mada nisam nikoga video da nimfari u reviru. A kad si ti poslednji put bio na pecanju na Drini? ;)
 
Vrh Dno