Musicarenje

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
Posto se opet otislo malo van teme da se vratimo na istu
Mislim da sam vec iznosio misljenje,ja musicarenje vezujem za lov na suvu muvu,to je ono sto mi podize adrenalin i u cemu u potpunosti uzivam
zaista postujem sve i one sto ceskaju(nimfare,da ne pomisli neko na klamfarose) i sto plovkare i alase ,itd itd
al jednostavno prezentaciju suve muve ni sa jednim drugim priborom sem musicarskim nije moguce izvesti

nek mi neko dozvoli da ponesem varalicarski stap(ustvari na Drini i mogu) pa da demonstriram sta se moze uraditi sa nimfama i varalicarskim priborom,koji je u tom slucaju daleko efikasniji,i to tako da se samo nimfa montira bez ikakvih dodatnih montaza

ne smatram da je nimfarenje ista komplikovano,mozda sam i previse naviknut na drljanje po dunavskim dubinama gde ni nemas predstavu gde je kakva struja,gde se nalazi panj vec radis po osecaju


ne osudjujem nikog za nacin i stil pecanja,niti namecem svoje,svako treba da lovi na nacin na koji mu odgovara i da postize cilj koji zeli
meni je bitna atraktivnost ,a ne kolicina upecane ribe,naravno trofeji su uvek dobrodosli

kokosarenje mi ne predstavlja nikakvo uzivanje,i isto se moze raditi sa jednim takmicarcem  :D

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
ivke037 je napisao(la):
Moguce na pojedinim mestima, mada nisam nikoga video da nimfari u reviru. A kad si ti poslednji put bio na pecanju na Drini? ;)

Pre izgradnje brane Perucac  :hammer: :hammer:
 

Radojica-pop

Senior member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
maric je napisao(la):
Iskreno meni je musicarenje sinonim za pecanje suvom musicom. Tu do izrazaja dolazi sve. Tu vidis koliko znas ili ne. U pecanju na nimfu nema mnogo filozofije. 90% ishrane riba se hrani na dnu. Poenta je samo spustiti ribi musicu na dno. Ok je treba znati I povesti nimfu.
I jos da znas gde je riba na dnu, u kom delu i da joj tvoja nimfa naidje u vidokrug i da je nateras da je uzme i ............ ma pi..in dim  :hammer:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Vodis nimfu..nece....mozda je pogresno mesto...mozda nije nimfa dovoljno duboko....mozda je prebrzo vodis mozda presporo....mozda radis sve dobro sa pogresnom nimfom....previse nepoznatih u jednacini....a suva.....riba pljusne stavis bilo koju i bacis..nece, promenis koliko treba puta i bam...nema greske....

I ja dajem prednost suvoj.....kontakt sa ribom je pravi i kompletan....a na nimfu se love vece ribe....pa ko voli nek izvoli....
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Napravio sam seriju raznih modela na ovaj fazon  ;)

http://www.flyanglersonline.com/features/oldflies/mlmarchbrown.jpg
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Baš po onim starinskim receptima. Ima jedna teorija pa hoću da je proverim.  ;)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ako mislis na Teoriju paralelnog zabacaja za mokru od J. Smitha iz 1876 bice prave. Skinuo si ih original :)
 
Vrh Dno