Mušice za nepoznati "teren"

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Kako započeti ribolov(kojom mušicom) na totalno nepoznatoj rijeci.

Primjer:

Prvi put sam na rijeci, lijep sunčani prolijetni dan recimo april, ništa se ne dešava...tj zbog neznanja i neiskustva ne vidim da li se nešto "dešava"... Rijeka je srednje veličine,prosječne dubine oko metar do metar i po,mjestimično sa dubljim virovima, bistra i idealna za mušičarenje..Nemam nikakvu informaciju koje su mušice lovne, ne vidim nigdje nikoga. Apsolutno sam blokiran ali ne želim da mi propadne ribolov.
Koju mušicu prvu staviti na tipet? Koje mušice treba uvijek imati u kutijama bez obzira na koju rijeku da se ide ?

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Tip vode mnogo znači,ribu koju kaniš loviti.Doba godine,doba dana.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Koje god doba dana u prolece i nista se ne desava na vodi, nimfa Zecije uvo fino otezano na velicini 12.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E imas ti jos mnogo da gulis, nije "znaci zec ili fazan" nego nimfa zecije uvo. To tvoje "ili fazan" te je i dovelo da budes fenjeras :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Xaxxaxaxaxa,, pa lepo kazem coveku nimfa fazanov rep Ili nimfa zecije uvo. Ili dinamit :)
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Dinamit lovi garant :-D Salu na stranu, u takvim uslovima probao bih sa razbojnikom, on imitira više mušica koje bi mogle da se nadju na vodi.

Послато са D2203 уз помоћ Тапатока

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Smatram da kad nema izrazene povrsinske aktivnosti ribe, nije bas uputno bacati bilo koju suvu. Suprotno tome, kad se riba javlja na povrsini vrlo cesto nimfa lovi krupnije komade u "pola vode". I svakako, uopste gledano, nimfe su neuporedivo lovnije od suvih musica, tu valjda nema dileme.

maric je napisao(la):
Xaxxaxaxaxa,, pa lepo kazem coveku nimfa fazanov rep Ili nimfa zecije uvo. Ili dinamit :)

Pa ti kazes fazanov rep ili zecije uvo a ja kazem zecije uvo. I dalje ne kapiras sta sam hteo da kazem? Fazanov rep je daleko produktivniji u maju kad fino otopli nego u martu i aprilu kada je zecije uvo neprikosnoveno po jos "sneznoj vodi". Isto tako nikad na fazanov rep nisam prolazio dobro ujutru i predvece vec sam najbolje rezultate imao u najtoplijem delu dana.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ja 90% vremena koristim nekog fazana. Obicno bas nimfu na 12ici... imao sam lepe ulove na fazana i ujutru.... u pola vode.... al zec i fazan su definitivno favoriti. Bojanov stav podrzavam. .. za prolece je zec keva....mada nekad to varira od sezone do sezone...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
E sad sve je relativno. Kojom musicom si pecao na Moravici Oholi? Fazan ili zec?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Princ :)
Moravica nije odgovarala opisu vode sa pocetka teme. Bila je veca, mutna... tad mi princ radi najbolje i zec... ali da, tad je radio mini strimer i to braon boje.... sve ostale boje su bile ignorisane...
Al masis temu maricu. Ovde je pitanje bilo za bistru vodu :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Koja si ti palamudjevina :) al gotivan si lik :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ma ok je . Naravno zec prvo mesto, onda bih stvarno bacao fazana ako zec ne da rezultat, nema veze sto sam zamalo fenjeras :)
 
Vrh Dno