Mušice za nepoznati "teren"

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Napisa ti Oholi sve :) ja bih mozda dodao I Adamsa :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Gde ode ovaj svet kad Maric preporucuje musice :)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Pa zato nam drzava i propada.... svuda su toliko srrucni ljudi. Juce poceo da musicari a vec filozofira :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Xaxaxaxaxaxax..eto ti ga sad. Jbt ja predlazem moje musice, vi dajte svoje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Maxfly, secas se nimfe koju sam ti dao na Savi e to je #1 za celu sezonu bilo gde da lovis u par veličina (uglavnom #16,#14#,#12).
Suva, bilo gde cele godine red tag palmer (#18, #16, #14 i #12)

Strimer, wolly buggerr (tezina i velicina ovisi gde i sta ces loviti)

Te tri vrste "musica" daj mi i uspesno cu loviti na bilo koju vodu me postavis u bilo koje doba godine. Naravno, uvet je da voda nije ko bunar i da nijr neka mutljavina tj. da su priblizno normalni uslovi za musicarenje.

Prva musica, nimfa imitira sve i nista odjednim,  prave je boje i oblika larvi koje ces pronaci skoro bas na svim vodotocima cele godine
Druga, suva, imitira miđeve kojih imas na vodi od januara do decembra i riba ih posebo rada kupi cim se malo sunce pokaze....
Wolly bugger je takodjer univerzalan i predstavlja riblju hranu koja je takodjer prisutna cele godine s tim da je u odredjenom periodu dobar na sred vode,  nekad na dnu a nekad uz obalu...
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Sjećam se Sebastiane, kako bih ju mogao zaboraviti kada smo na nju uspjesno lovili pastrmku, klena i škobalja..
Samo koji tačno dubbing u pitanju?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
maxfly je napisao(la):
Sjećam se Sebastiane, kako bih ju mogao zaboraviti kada smo na nju uspjesno lovili pastrmku, klena i škobalja..
Samo koji tačno dubbing u pitanju?

Ako Bog dragi da sledece godine opet koji zajednicki ribolov pa cu ti pokazati kako je ja radim. Vec smo pricali o njoj ovde. U pitanju je fini antron. To je glavni materijal. Postoje i alternative ali antron je meni najdrazi za tu nimfu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Volim onu domaču izreku "svaka je puška ubojita u rukama Mandušića Vuka" ;) možeš imati sve najbolje ali đaba ti ako pogrešno to koristiš;)

Od mušica koje sam naveo postoji bezbroj sofisticiranijih mušica ali ove su genijalne zbog svoje jednostavnosti, cene, praktične ribolovne vrednosti i kao potrošan materijal su jako racionalan izbor.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Citao sam sada temu Adams i video koliko je tu bilo polemike,jako interesantno je bilo ovde daleke 2006-te,ono sto ja nazivam Adamsom definitivno nije orginal,tako da Maxfly ja u kutiji uvek imam NE-BAS-Adamsa ..  :D
 
Vrh Dno