Musice za pastrmku na rijekama Crne Gore

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
SAD SAm na poslu, ali na prvu loptu, ima tu svega i dobrih i losih....ako si zeleo neki komentar, veceras cu dati svoje misljenje, mada i drugi ce nadam se....a ti samo vezuj :)
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Oh, yeah! Tako treba, samo udri, pa mozda se i ti uhvatis na moje muhe.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
prva: wing post nema razloga da bude razdvojen, treba na njemu pri korenu lepu osnovu od namotaja konca napraviti kasnije lakse motas parasut. pero je ok mogao si gusce da ga namotas samo(ako imas dobra pera,ako nemas stavi dva kom) i generalno isperci bi valjalo da su do pocetka luka udice...stabilnija muva i bolje se drzi u brzoj vodi. muva je generalno ok sasvim,meni se najmanje booja svidja ostalo valja za pocetak

druga: generalno ok, samo ono pero za krilo je bezveze, a nece ti mnogo pomoci u lovnosti, opet mi je boja bzv, mada mozda je zbog aparata, i zica mi se cini podebela ali si je naperio muski pa ne bi trebalo da bude problema sa plovnoscu.

treca: elk hair caddis, odlicna imitacija i veoma lovna, kod ove zameram samo preduge nogice i previse jelenje dlake, mada opravdanje u kolicini dlake mozes naci ako si je namenio za jako brze i titrave vode....

cetvrta: kod ove su krila jaaaako losa, preduga, boje su neke fantasticne, nema ih bas previse u prirodi ali u nekim situacijama mozda bas to bude okidac....skini joj krila i bice bolja...

peta: kamenjarkica,sedzic...generalno ne previse pedantna( to niko i ne ocekuje od tebe jos treba prakse  :) ) ali muva koja ce loviti...moje licno misljenje je da krila od isperaka nisu najbolja ako nista ono zbog trajnosti, mada mogu da se ulepe-voljc metod ili nesto slicno....sve u svemu muva je i vise nego ok

sesta: iskreno krs, nemam blagu predstavu sta predstavlja,ali korisna muva jer nakon svake vezane muve si sve bolji

sedma: osim loseg porebravanja sve ostalo je ok, wing post ako zatreba mozes na vodi skratiti i probaj da koristis boje koje ce tebi biti uocljive riba slabo mari za ovaj detalj na parasutima, i ne preteruj sa kolicinom materijala.

osma: mrav, u boje necuulaziti ali silueta nije najbolja i nogice mogu biti malo duze...nadji negde na forumu proporcije muva.

deveta: cela muva je bez mane,osim materijala za krila,kao kod pete...odlicna i veoma lovna muva videces i sam, jedna od omiljenih mi.

deseta:nije lose mada je cdc previse svetao za moj ukus a i telo ne vodim najbolje, ali verujem da kad uskladis boje na ovoj nece izostati ulova

jedanaesta: telo paun ako se ne varam, materijal koji je mnooogo bolji za mokre i nimfe ostalo je manje vise solidno

dvanaesta: rep pre pre bogat, smanji ga na nekoliko isperaka svega, telo nije lose, obrati paznju na konus, ako si ga vezao od svile onda kap super lepka kapni pa je tek onda namotaj..cdc opet previse svetao

trinaesta: lovice sigurno ali nogice i krila su van proporcije a valjao bi i rep da sve to podrzi i da dodatnu stabilnost, telo je traljavo....izgleda kao da su je pastrmke danima zvakale( a videces takve muve obicno odlicno love)

cetrnaesta: bolja silueta, ali zbog nogica ovo ce biti mokra muva sto kod mrava nije lose ni najmanje.

petnaesta: telo bi valjalo da je sa konusom, nogice su ok, a krila su mozda malo prebogata...


sve ovo je samo moje misljenje( da pojedinci ne moraju da gataju i bave se vradzbinama), naravno svaka ce loviti, ali to najvise zavisi od tebe. postoje opsta pravila kojih bi trebao da se pridrzavas,ali slobodno experimentisi,makar i van pravila i misljenja drugih, poenta je da se uklopis u proporcije i boje koje riba voli a ne koje mi sa sajta volimo. dok ne steknes praksu samo motaj i sto cesce pecaj.

pozzz
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Korisne savjete si mi dao. Mogu ti reci da mi se do sada pokazalo samo jedno. Sto je muha izjedenija, to je lovnija. U nekim predjasnjim musicama, ima jedna koju sam iz ocaja namotao (oko krila zeleno, vecinu trupa crno, a rep crven). Ribe su je masakrirale, tako da je lak otpao, a dupe pocelo da ostavlja raspad za sobom. Opisujes muhe odlichno, sto se vidi iz tvog iskustva. Ja motam muhe tek od ovog ljeta. Ove muhe tek bacam po Moraci, revoltiran standardnim pojavama muha na vodi. Samo aparat da ne zaboravim da ponesem...Hvala ti. Dacu ti ja jos malo materijala za analizu, kad si tako marljiv;)
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
igorce je napisao(la):
Korisne savjete si mi dao. Mogu ti reci da mi se do sada pokazalo samo jedno. Sto je muha izjedenija, to je lovnija. U nekim predjasnjim musicama, ima jedna koju sam iz ocaja namotao (oko krila zeleno, vecinu trupa crno, a rep crven). Ribe su je masakrirale, tako da je lak otpao, a dupe pocelo da ostavlja raspad za sobom. Opisujes muhe odlichno, sto se vidi iz tvog iskustva. Ja motam muhe tek od ovog ljeta. Ove muhe tek bacam po Moraci, revoltiran standardnim pojavama muha na vodi. Samo aparat da ne zaboravim da ponesem...Hvala ti. Dacu ti ja jos malo materijala za analizu, kad si tako marljiv;)

Na revirima crnogorskim, preovladjuju pretezno 'mrsave' musice, kao sto sam opisao u prvim fotografijama. Takve musice obicno se serviraju u vezu, dok FF ribolovci vole ove poslednje fotografije.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
te mrsave muve imaju svoju primenu na mirnijim delovima vode jer je u tom slucaju riba u prilici da yagleda muvu pa tada imitacija treba da bude malo vernija. cupave muve su najbolje za turbulentne vode

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
mnoooogo bolje, mada da budem iskren ove muve nikada nisam koristio, znam samo da su namenjene za white waters ili za bukove, valjace ti za moracu u prolece dok vode ne opadnu, buk na vranjskim njivama bi mogao da da neki rezultat....taj tip voda...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
nije lose,mozda telo malo tanje, plus repici i to je to, mada i ovakva varijanta adamsa ima da bude dobra(iako je samo telo zajednicko sa adamsom), samo da znas, ovakve cdc muve posle prve ribe moraju da se operu,osuse namaste da bi ponovo plivale, mada ako volis na mokre amo udri :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ova musica nema ni A od Adamsa i stvarno je bezveze da se uopste pominje kao nekakav reper u nazivu. Telo ni blizu adamsa, korisceni materijali, boja, nedostatak repa, ama ni slicnosti sa ovom tradicionalnom musicom.
Niti ti je musica imitacija jednodnevke, niti je imitacija sedza. Igorce imas toliko sajtova i foruma sa bezbroj prikaza SBS raznih musica, zar je tesko malo prelistati?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
ako decka mrzi da lista, trazi..... zasto to tebe briga ako vec ima ko da mu da normalan odgovor?
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Ne ide to meni bas 100% savrseno, sve radim prstima, a ne onim zicama koje sam gledao po netu. Hvala na advokatori, Oholi. Prolaze mi musice, pa mogu reci da sam zadovoljan. Sto se Adamsa tice, uboden je na neki moj nacin. E sad, prelistavanje po netu mi ne daje bas neke iste rezultate, ali briga me. Jedino neki likovi odavde, kao madjoni ili radojica p., mogu mi zamjeriti na tome. Ali, dok ja dodjem do njih, protecice ce dosta Morace. Ipak, hvala na razumijevanju. Izbacicu ja vama joooossss musica, cisto osvete radi. To nam je u krvi u CG.:)
 
Vrh Dno