Najčešće greške koje prave početnici u mušičarenju

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
luka je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
4. Vežbanje zabacivanja bez pomoći instruktora ili iskusnog prijatelja. Ovo je vrlo opasno. Početnik ne može shvatiti kako se zabacuje bez pomoći. Mora obavezno da angažuje nekog iskusnog mušičara da ga poduči, inače samo-učenje može potrajati godinama i poći u pogrešnom smeru.

Ovo jeste opasno kao sto si poducavao one jadnike na Tari, ljudi imaju opasne probleme krivog zgloba i iscasenog ramena, zbog tvog energicnog zabacivanja, zahvaljujuci tebi mali mix-e btw. jadnice i tvom poducavanju.


OVO JE SUSTA ISTINA A VI SAMO BRISITE! JA I DALJE DRZIM CAS!
pozdrav,
bosko buha, tihi, prle...

O podučavanju zabacivanju treba otvoriti posebnu temu. Postoje različite škole, koje se drastično razlikuju. Najbolji primer je to da jedna škola zabacivanja ne dozvoljava upotrebu zgloba, dok druga traži samo njegovu upotrebu.
Ovo je bilo kulturno, a?
Nažalost, Luka je nekulturan i bolestan. Moderatori nisu obrisali njegove uvrede upućene meni, što znači da ja treba da mu odgovorim na to.
Luka izgleda nije ni bio na Tari, niti je video najbolje crnogorske mušičare u akciji. Ja sam ih učio zabacivanju, prišunjavanju, i celokupnoj filozofiji i pristupu mušičarenju. Iako je to trajalo "samo" tri dana, izuzetno sam ponosan na njihov učinak.
Ti momci (njih desetak), od kojih većina nikada mušičarski štap pre toga nije držala, su trećeg dana moje obuke tako zabacivali, da sam ja samo sedeo i uživao gledajući svoj rezultat. To je bio neverovatan prizor. Zamahivali su i kontrolisali konac i ceo sistem bolje nego mnogi višegodišnji mušičari.
Najinteresantnije je bilo kada sam im zadao "diplomski". Ja sam sedeo na 30 m od obale i zadao im da sami mušičare u Tari. To im je bio treći dan druženja sa pozajmljenim m. štapovima. Pecali su na svoje muve, čije tehnike vezivanja smo im takođe mi pokazali prethodna dva dana. Ja i Kuzma.
Mnoge sam naučio da mušičare, ali taj dan je bio vrhunac moje "karijere" instruktora mušičarenja. Evo šta su uradili:
Dok sam ja ćutao, kao svaki profesor, oni su tiho prišli Tari, namontirali sistem i počeli sa zabacivanjem. Ti mladi momci izgledali su kao stari, iskusni, mušičari. Tako su zabacivali, tako su vodili muvu i takav im je bio izraz lica. Postali su pravi lovci-mušičari.
Za oko sat vremena svaki od njih je izvukao iz Tare po desetak odličnih pastrmki i lipljena, potpuno divljih, rođenih tu, u Tari.
Tada sam znao da sam izvanredno obavio svoj posao.

Eto priče o Tari i mojim učenicima mušičarenja (ne samo zabacivanja).
Nekome to smeta. Ne bih da nagađam zbog čega ovom Luki to smeta, ali znam da mnogi pokušavaju da glume instruktore mušičarenja, a još češće zabacivanja. Neki su čak i diplome za to sticali. Nikakve rezultate nemaju!
Voleo bih da se organizuje takmičenje mojih učenika mušičarenja i onih koji su učili od "pravih" instruktora. Luka, Koky i ostali šup.., prenesite ovaj izazov svojim idolima.

Poručujem moderatorima da je ovo odgovor na prethodni post. Ako nešto čeprkaju, nemoj da brišu ovaj moj tekst, jer sam se mučio da odgovorim ovom šuplj........cu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Setih se jedne greške koju prave početnici. Jedne vrlo česte i bitne greške.
Početnici misle da bi svi mušičari trebalo da budu istomišljenici. Uuuuu, to je jedna od najvećih grešaka!
Smatra se da su mušičari drugačiji od ostalih ribara po svojim zajedničkim manirima, idejama, filozofiji. Jok, brate! Mušičari se razlikuju jedan od drugoga.
Na primer, početnici koji love samo pastrmke, kada primete da neko sa zadovoljstvom lovi klenove, potpuno su zbunjeni i obično reaguju negodovanjem. Tako je i sa onima koji bi da pecaju isključivo suvim muvama, kada nalete na nimfaroša. Reakciju ljubitelja finih predveza i sitnih muva na strimeraše, bolje da ne pominjem.
Da li ste primetili netrpeljivost između mušičara koji bi da ponesu sav ulov i onih koji poštuju propise? A kakav tek sukob može da izbije između onog koji oslobađa sve što ulovi i mušičara koji ponešto i zadrži za večeru!
Dakle, nepoštovanje raznovrsnosti mušičarenja i mušičara je početnička greška, koja često dovodi do neprijatnosti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Obožavam ovu tipičnu beogradsku duhovitost i talenat za skretanje sa bitnih tema. Podseća me na jednog odbeglog člana, koji sad ima i čitav sajt, uspešnu kopiju ovog.
Kao braća blizanci zvuče i PedjaBG i S.BG. Nikad ništa pametno o mušičarenju ne pišu, ali duhovitim upadima stalno remete svaku korisnu temu, savet, razmišljanje...
Za onog znam zašto je to radio, ali mi nije jasno zašto to PedjaBG radi.
Pedja BG, molim te da se držiš tema. Ako te opet muči Mixmaster, otvori temu "Ja i Mixmaster" ili "Mixmaster otkrio ogledalo" ili "Mixmaster nas zeza"...
Ovde je naslov "NAJČEŠĆE GREŠKE KOJE PRAVE POČETNICI U MUŠIČARENJU". Kada bi ti se još neko sa sajta pridružio u ometanju svih mogućih mušičarskih tema, koje većinu posetilaca najviše zanimaju, opet bi smo imali veliki problem sa tim da sajt opet liči na cirkus.
Vlasnik i kreator ovog sajta je predvideo da će članovi hteti da se opuštaju i zajebavaju, pa je formirao posebne rubrike za to. Genijalno! Ali u rubrici "Vodič za početnike", sasvim sigurno nije planirao da jedan drugog zafrkavamo.
Evo, da se niko ne bi naljutio, ja ću sam da otvorim temu, u rubrici "Španska mušica", pod naslovom "Mixmaster je običan vašljivko", kako bi oni, koji imaju potrebu da se sprdaju sa mnom, to činili na pravom mestu.
Unapred sam zahvalan.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Setih se jedne greške koju prave početnici. Jedne vrlo česte i bitne greške.
Početnici misle da bi svi mušičari trebalo da budu istomišljenici. Uuuuu, to je jedna od najvećih grešaka!
Smatra se da su mušičari drugačiji od ostalih ribara po svojim zajedničkim manirima, idejama, filozofiji. Jok, brate! Mušičari se razlikuju jedan od drugoga.

Dakle, nepoštovanje raznovrsnosti mušičarenja i mušičara je početnička greška, koja često dovodi do neprijatnosti.

:D :D :D :D :D :D

Sjekloca je napisao(la):
NAJCESCE GRESKE KOJE PRAVE POCETNICI vol.2
« on: October 05, 2007, 12:18:09 AM »

1. Pocetnici mora da shvate da je musicarenje INDIVIDUALNA SKLONOST, VESTINA, NAVIKA I POTREBA

:D :D :D :D :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U prethodnom postu, Sjekloca nije napisao nijednu reč, već se bavio smejanjem na moj račun. Za smejanje i zajebanciju postoji poseban odeljak i u njemu specijalna tema za one koji proučavaju i pronalaze "greške" u mojim postovima. Zove se "Mixmaster je običan vašljivko" i nalazi se u rubrici "Španska mušica".
Prokomentarisaću malo prethodni post.
Sjakloca navodi prvo da sam ja napisao "...manirima, idejama, filozofiji..." i to poistovećuje sa njegovim "...INDIVIDUALNA SKLONOST, VESTINA, NAVIKA I POTREBA".
Nijedna od ovih reči niti ima isto značenje, niti se poklapa, samo Sjekloci slično zvuče.
Nego, Sjekloca, koje si ti greške napravio kada si bio početnik. Ti napisa da si počeo da mušičariš čim si prohodao, pa se možda ne sećaš, ali probaj da se vratiš duboko u istoriju, pa nam napiši nešto iz svog iskustva, što ima veze sa ovom interesantnom temom.
Evo daću ti smernice. Na primer, vezivao si muvu na fly line ili strunom0.45mm. Možda si pokušavao da mušičariš sa Tvrđavskog mosta?
Da li si ikada napravio početničku grešku?
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa sad, zamolio bih moderatore da dosledno i konzistentno sprovode nova pravila na forumu koja su sami istakli, a u vezi Mixovog posta.
Ogledalo je simbolika u kojoj se verovatno neko prepoznao pa poceo da vredja, po ko zna koji put, neumesnim poredjenjima i pored geografske, titularne, statusne, obrazovne i vaspitne, sad je prirduzio i ... ne znam kako da je nazovem; diskriminaciju inteligencije. Time se pridruzio istim postovima na sajtu koji je prozvao kao reakciju na ovaj sajt i meni dao apsolutno za pravo sto sam mu, kao i poneko drugi, skrenuo paznju na njegovu egzibicionizmom uslovljenu nedoslednost.
Mixmasteru, zapamti: verbalna proliferacija nije indikacija ispravnosti stavova, vec infantilno nastojanje da se bez osnove iz svesnog gresenja izadje i vodi u jos dublje i teze greske, spiralnom putanjom i progresivno, bez povratka. Nasuprot tome, zreli i razumni ljudi imaju uvek dobre mehanizme =kocnice i ne dozvoljavaju sebi da istrajavaju u nemogucem.
Polna zrelost je samo kod zivotinja potrebni, ali cak ni ne kod svih zivotinja dovoljni kriteruijum polne zrelosti sa pratecom visokom adaptivnom vrednoscu (meri se time koliko je uspesnih potomaka ostavio za sobom). Kod ljudi, ipak, a posebno kod musicara, a posebno onih koji bi hteli da budu harizmaticni, polna zrelost i musicarsko umece ipak nisu dovoljni za sticanje zeljenog ugleda, a kamoli harizme. Vrednost svake harizme nije ista, pre svega u zavisnosti od toga kod koga se stvara, a narocito ako neko stalno ulaze napore i po svaku cenu sam velica svoju harizmaticnost.
Nemam nameru, naravno, da zbog Mixmasterovog lupanja nozicama otvaram treci forum, ako je to bila skrivena sugestija iz posta. Vrlo se lepo osecam na ovom, ceneci raznovrsnost i vedrinu ogromne vecine ucesnika foruma. Ako su gornji redovi izvan okvira pristojnosti ili narusavaju na bilo koji drugi nacin postavljenu politiku foruma, molim obrisite post. Mislim, ipak, da je ogledalo kao simbol nedoslednosti i nekonzistentnosti trebalo da sugerise upravo da Mixmaster, kome je to upuceno, prodje ponovo kroz postove iz teme i vidi da li se on drzi svoje linije i niti misli. Shvatam da je potrebno nekada podstaci temu, ali ne i od ucesnika foruma praviti idiote i mentalno ih maltretirAti stalnim levo-desno gore-dole otklonima u zavisnosti od mesecevih mena, plime i oseke, protuberanci na Suncu i drugih, dubljih i daljih kosmickih faktora. Kako nisam kompetentan, ne bih sugerisao resenja tih problema, ali bi toplo preporucio razmisljanje u tom pravcu.
Takodje, mislim da nije cilj ove teme da se napise "Sto se odmah nisu javili gospodinu Randjelovicu na telefon taj-i-taj", jer se time promasuje tema.
Za tipicnu beogradsku duhovitost zahvaljujem na komplimentu, a za pomenuti talenat sam siguran da niko sem Mixmastera dosad nije cuo.

U medjuvremenu stigao je novi post Mixmastera, koji upucuje da mu se EPP daje u temi koju je sam otvorio. Naravno, vrlo predvidivo, sto povrdjujuci gore navedno lako omogucava dijagnostifikovanje njegovog ponasanja. Samo mu je malo potrebno da krene ka resenju svog nezadovoljstva.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Brisanja postova nema, sem ako nepostoji direktno vredjanje. To jedina promena u politici sajta. tacka.
Pracenje tema i drzanje istih je dosadno. Mozda bi forum bio ozbiljniji, ali bi postao frigidan. Sigurno ne bi bio bolji i kvalitetniji.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma nema brisanja, ionako će mi trebati pet godina da protumačim ono što je PedjaBG pokušao da kaže. Ako obrišete ostaću zbunjen do kraja života. ??? :hammer:
Imam bolju ideju. Neka moderatori obrišu sve što nema veze sa ovom temom, a ono što ja tek treba da tumačim i prevodim sa raznoraznih svetskih jezika (čuvena bolest i znak prepoznavanja naših "intelektualaca"), prebace u temu "Mixmaster je običan vašljivko". Dovoljno je samo da se vratimo na ovu temu, koja može (složite se s tim, molim vas) privući pažnju onih koji tek po prvi put hvataju mušičarski štap u ruke. Naslov obećava da će neko sa malo iskustva pomoći početniku objavljivanjem istih.
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Setih se jedne greške koju prave početnici. Jedne vrlo česte i bitne greške.
Početnici misle da bi svi mušičari trebalo da budu istomišljenici. Uuuuu, to je jedna od najvećih grešaka!
Smatra se da su mušičari drugačiji od ostalih ribara po svojim zajedničkim manirima, idejama, filozofiji. Jok, brate! Mušičari se razlikuju jedan od drugoga.
Na primer, početnici koji love samo pastrmke, kada primete da neko sa zadovoljstvom lovi klenove, potpuno su zbunjeni i obično reaguju negodovanjem. Tako je i sa onima koji bi da pecaju isključivo suvim muvama, kada nalete na nimfaroša. Reakciju ljubitelja finih predveza i sitnih muva na strimeraše, bolje da ne pominjem.
Da li ste primetili netrpeljivost između mušičara koji bi da ponesu sav ulov i onih koji poštuju propise? A kakav tek sukob može da izbije između onog koji oslobađa sve što ulovi i mušičara koji ponešto i zadrži za večeru!
Dakle, nepoštovanje raznovrsnosti mušičarenja i mušičara je početnička greška, koja često dovodi do neprijatnosti.



Koliko samo puta pomenu reci "musicari" i "pocetnici" u samo jednom postu? Da li si ti ikada cuo za tautologiju i pleonazme u pisanom (i verbalnom) obracanju?

Strashno, majke mi!

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pitanje je upućeno meni, ali pod pogrešnom temom. Koky je zalutao. Moderatori, da li da mu odgovaram i pretvorim ovu temu u razgovor o pravilima pisanja, izražavanja i jezika?
Predlažem (ponizno) da malo pročistite ovu temu.
 
V

vaga

Guest
  Kao samouki pocetnik smatram da sam
vrlo uspesan sa prosecnim ulovom oko 2 kg klenova za jutro_Od musica koristim uglavnom neke kreacije koje mota izvesni Svaba i to uglavnom klasicne (mrava,muvu,vesticu.popca itd.).Jedino mi izbacivanje konca na daljinu ne ide bas sjajno ali ne gubim nadu.Voleo bih da probam na Nisku bambulu.Interesuje me da li se moze musicariti po mutnoj vodi i koja je musica tu glavna.Istovremeno pozivam zainteresovane za ribolov i druzenje,znam neke terene gde rade kapitalci ali mi slabo ide... :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vaga, možda negde piše odakle si, ali ja ne vidim. :nowink: Ja bih vrlo rado išao s tobom u ribolov, ali ako dođeš u Niš.
Dva kila klenova za jutro je odličan ulov. Ako se još malo usavršiš, počeće da te mrze ostali ribari. :hammer:
Pitaš za mušičarenje u zamućenoj vodi. Ja ga ne volim, ali je mogućei interesantna je tema, pa te molim da otvoriš novu temu o tome. Hajde, aktiviraj se malo. :tbumb:
 
Vrh Dno