Najčešće greške koje prave početnici u mušičarenju

V

vaga

Guest
  Evo mene opet,pozdrav Mixmasteru i odgovor:iz Leskovac.Nije mi problem da dodjem do Nisa a sto se tice mog pitanja o ribolovu u mutnoj vodi,ja vec imam neka iskustva pa kako spadam u onu vrstu ribolovaca koji svaki slobodan trenutak koriste za izlazak voleo bih da cujem misljenje drugih kolega... :doh:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Jos jedan pocetnik, ovaj put Vaga, na ivici stranputice... ;)
Mix, dobro mu nisi napisao da kad podje u Nis ponese i kapitalce.
Pa covek zove na dobra mesta oko Leskovca...  ???
Za mutnu vodu u posebnoj temi
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Kao prvo pozdrav svima od početnika :) ... Nadao sam se pomoći čitajući ovaj post ali na žalost nailazio sam samo na prepucavanja :-( . Posto osim Goge nemam nikoga od mušićarske elite u blizini mislio sam iskoristiti ovaj forum da nešto naučim. Nažalost vidio sam da to nije moguće. Sorry ako sam nekoga dirnuo
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ritchie3 koliko vidim niko od ucesnika iz tog threada nije medju zivima na ovom forumu :hammer:, sem Zeke on je uvek ziv :hammer:
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Ma ok je samo sto ja ne volim prepucavanja a htio bih nešto naučiti. Sve sto nema veze s temom smatram gubljenjem vremena. Na većini tema je ovako. Puno praznog hoda. Treba otvoriti temu za zezanje a na drugim mjestima biti ozbiljan. Nadam se da se slažeš :)
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Najveca greska u musicarenju je sto ljudi to dozivljavaju preozbiljno. Tu nema ni utjecaja, ni slave, ni para, ni p...ke.., niceg zbog cega bi se neko proracunat i pametan smatrao velikim i jako uspjesnim. Musicarenje je najobicnija zabava pristupacna sirokom krugu ljudi, razlicitih skonosti, obrazovanja i navika. Nista vise. Dok ti je dobro, ti si doista prvak svijeta. Ako nije imas bezbroj podrucja unutar musicarenje u kojima mozes napredovati i onda se na nekom stupnju osjecati tako. Ali, ako se osjecas dobro, sto god radio u toj bransi, ne moze biti bolje. Super! To je naravno subjektivan dojam. Realno bavljenjem ribolovom za zabavu nigdje nije nesto osobito znacajno, a napuhavanje musicarenje kao neceg posebno znacajnog je vrlo dobar nacin da nas bilo tko  bitan ili neutralan u svijetu smatra blago nastranim. Naravno, 'ko ih j...be. Nama je fino.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Živ, nego kako. I ponešto naučio od onomad.  8)
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
alp je napisao(la):
Najveca greska u musicarenju je sto ljudi to dozivljavaju preozbiljno. Tu nema ni utjecaja, ni slave, ni para, ni p...ke.., niceg zbog cega bi se neko proracunat i pametan smatrao velikim i jako uspjesnim. Musicarenje je najobicnija zabava pristupacna sirokom krugu ljudi, razlicitih skonosti, obrazovanja i navika. Nista vise. Dok ti je dobro, ti si doista prvak svijeta. Ako nije imas bezbroj podrucja unutar musicarenje u kojima mozes napredovati i onda se na nekom stupnju osjecati tako. Ali, ako se osjecas dobro, sto god radio u toj bransi, ne moze biti bolje. Super! To je naravno subjektivan dojam. Realno bavljenjem ribolovom za zabavu nigdje nije nesto osobito znacajno, a napuhavanje musicarenje kao neceg posebno znacajnog je vrlo dobar nacin da nas bilo tko  bitan ili neutralan u svijetu smatra blago nastranim. Naravno, 'ko ih j...be. Nama je fino.
:respect1:
Nesto slicno sam i ja svojevremeno napisao na jednom forumu, ali cini mi se da su se neki uvredili ... zaboga, pa musicarenje je umetnost, filosofija, nacin zivota ...  :hammerhead:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nikad nisam razumeo to "Mušičarenje kao stil života".  :doh: Kakvo je to poređenje... Živiš kao što mušičariš?

"Ujutru sam išao na plac da nakopam krompir, što me podsetilo na češko nimfarenje. Popodne sam igrao badminton sa ćerkom, kao da lovim lipljana suvom. Uveče sam šetao našeg terijera, što je kao da lovim teškim strimerom u brzaku."  :doh:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Musicarenje jest stil zivota. Mog sigurno. Samo taj stil nije ni znanost, ni umjetnost, ni matematika..., niti je osobito preporucljiv po pitanju materijalnih koristi.
Doista mislim da su nemusicari nizi stupanj egzistencije, ali slazem se da je to neubicajno i vecini humanoida nastrano. Neandertalci, recimo, nisu lovili ribu.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Ali su lovili svakojaku krupnu divljač pa čak i jedni druge...
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Postovani ALP,daleko je jeftinije musicariti nego varalicariti,bar u Srbiji.

Upravo se vracam iz ribo. radnje,''pristojan''stapic'' #4-#5 je oko 50 e,cekrci su ''upotrebljivi'' a 15-tak e su kao i kanap koji ce posluziti svrsi.

Uzmemo li u obzir da musicar sam vezuje,neuporedivo je jeftinija tehnika.

Upravo gospodin pored mene je u zurbi ostavio 30-tak e, samo za par voblera i leptiraste varalice. Pokidati,tj. '' ostaviti'' u vodi Rapalinu varalicu

je skoro pola dnevnice u Srbiji,a za vecinu i cela dnevnica.

Naravno da stoji da ko''jace zagrize'' u FF,pojurice ''ozbiljniji'' pribor. To ce se desiti i varalicaru i kolegama iz druge branse,uvek  ima boljeg i

skupljeg  pribora. E,sto prosecan Srbin musicar ima u proseku skoro duplo skuplji pribor od prosecnog stanovnika nekih od zemalja EU,to je

za drugu temu,a ni varalicari ''ne popustaju'' po pitanju kvaliteta u svakom pogledu sto se opreme tice. O izlasku sarandjija na vodu po par

dana i njihovoj opremi,izlisno je pisati (sarandzije koje ja poznajem).
 
Vrh Dno