"Najlaksa nimfa"

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Da ne otvaram novu temu, valjda se kolega nece ljutiti. Veceras sam napravio prvu muvu, tj. nimfu. Ja sam zadovoljan mada moze bolje samo da steknem osecaj. Pet puta sam je razmotavao jer ne ostavim dovoljno mesta za glavu. Kazite sta mislite.



 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Za pocetak skrati rep za dve trecine. Telo moze malo punije i sa blagim konusom da bude...ostalo je dobro
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ma ne mora tjelo punije,kod orginalnog fazana je to sve tanko a rep obavezno skratiti (kod naredne muve) i manje isperaka bih ja stavio.Loviće što da ne  :tbumb:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
hogar_strasni je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, valjda se kolega nece ljutiti. Veceras sam napravio prvu muvu, tj. nimfu. Ja sam zadovoljan mada moze bolje samo da steknem osecaj. Pet puta sam je razmotavao jer ne ostavim dovoljno mesta za glavu. Kazite sta mislite.



Ako si mislio na mene (autora) ove teme,da znas da ja ovde nemam potrebe i razloga da se bilo kome naljutim,pa ovde smo da razmenjujemo iskusstva,meni je drago sto si u mom postu stavio muvu,nema potrebe da pokreces novu temu...samo vezuj i uzivaj!
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Ne znamo se a ima nas svakojakih pa sam zato napisao.
Saveti usvojeni pa cu veceras da vezem jos neku ako mi cera zaspi na vreme.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Izbegavaj da ti telo stoji na luk udice,repici kraci i ako ne gresim porebrio si u istom smeru u kom si namotao isperke iz fazanovog pera...obavezno isperke motaj u jednom smeru a rebra u kontra smeru da ti musica bude trajnija.

Sve u svemu za prvi put ODLICNO!!!
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
1625514_360982454056829_7215313616110835271_n.jpg

evo druze jedne moje nimfe  lako se pravi a nije ni komplikovana potrebno ti je malo upredene krem vune zecja dlaka i pokriv ledja svetlo braon  traka ili isperci fazanovog repa  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mislim da je najjednostavnije vezana nimfa tzv. "Bomber" ili ti Red Tag verzija bez nozica... jedna od nimfi koju cesto koristim ...mrene, klenovi, skoblji, pastrmke, lipljeni itd. Namestis prvo tungsten glavu npr. udica za nimfe #12 tugsten 3 ili 3,3mm zatim olovna zica, crveni repic od vunice, tanka bakrena zica za rebra, tri paunove fibre, preko u kontra smeru porebras tom bakrenom zicom, zavrsni cvor i caooo :p i imas veoma prostu a efikasnu nimfu za celu godinu. Jedino kombiniras velicinu ovisno o tome u kojem periodu godine lovis, dal je voda visoka ili niska, mutna ili bistra...  ;)

I slika preuzeta sa weba
 

Prilozi

  • bomber.jpg
    bomber.jpg
    14,8 KB · Pregleda: 202

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Probacu da napravim bombera cim nabavim tungsten glave :)
Acko i ova tvoja je doooobra!  :tbumb: :yeswink:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Evo još jedan predlog "najlakše" nimfe. Zečiji dabing u dabing lup, oči od topljene plastične dlake iz metle... posle namotavanja na udicu šišanje sa gornje i donje strane i to je to, gotova nimfa za nema ni za 2 minuta. Prosto zar ne?
 

Prilozi

  • the nymph 1.jpg
    the nymph 1.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 253
  • the nymph.jpg
    the nymph.jpg
    43,9 KB · Pregleda: 269
Vrh Dno