Najlepše reke Balkana

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mozda kad se iz pravca Klokochevca podje ka Vratni, ali ja sam dosao od djerdapske akumulacije i vratio se tamo, tako da ne znam.
 

marco

Newbie
Učlanjen(a)
03.11.2007.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Interesantne male recice sa Linka koj je postavio Pedja. Da sam na mestu odgovornih za te vodice(jer se takve recice najlakse izlove) okruzene prirodnim retkostima odmah bi ih proglasio rezervatom a mozda bih i dozvolio C&R svake prestupne godine. Sigurno cu ih obici naredne godine da malo uzivam u neobicnoj prirodi, naravno bez odnosenja riba(bilo bi stvarno graota ubiti iz tako malih i lepih potocica i samo 3 kom kolko pise u dozvoli, neki sa ovog sajta sigurno bi, al ja dusu za to nemam). Otici cu tamo samo da uzivam...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ovo je upravo jedna od reka na kojoj bi c&r ili selective harvest > 40 cm imao smisla, pod uslovom da se organizuje dobra guide service ili cuvarska sluzba.

Mislim da bi bilo pametno pre ulaska u ovakve kanjoncice (posebno takve kao sto je Osanicki, vidi link) biti siguran da ce vreme biti stabilno u periodu planiranom za boravak tamo. Plahe iznenadne nepogode sa kisom posle duzeg suvog perioda mogu cudo od bujica da naprave. Prerasti nisu nastali sami od sebe.  :(
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ovo su slike jedne malo poznate reke u Bosni. Posetili su je moji prijatelji prošle godine a ja se spremam ove. Hvala Miši na ovim slikama.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Predivne slike!!  :tbumb:

Sme li se znati gde je ovo? Bar slivu koje reke pripada?

p.s. Otkud poskok u vodi?!  :eek:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Za sada  :-X.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
636
Broj reagovanja
18
Prelepa je. Je li samo pastrmska reka?

Nista me ne cudi za poskoka. Ja sam imao sa njima iskustva na Limu i golisavim papucama. :doh: Dva puta (od dve posete) na Crnom Rzavu  (rep.srpska) umalo da ga zgazim. :mad: Bio sam u kombinezonu srecom, malo je falilo da najzad ispitam moje vecno pitanje "da l' bi me ujeo kroz njega"?  :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ako neko ima dobre fotke Crnog Drima na ulivu u Ohridsko jezero molio bih neka ih postavi. Moje nisu neke ali je sam taj deo toliko opojan da bih se rado preselio tamo.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ivane idemo na ......Sta bese rece Misa da ne moze da se ide nizvodno od mesta na zadnjoj slici?
Moze i slika belog Drima ako je neko slucajno ima.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Djole Nis je napisao(la):
Ako neko ima dobre fotke Crnog Drima na ulivu u Ohridsko jezero molio bih neka ih postavi.
usce.jpg
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
JR ovako izgleda mala rjecica koja se zove PRACA  pritoka Drine vrlo moguce da se radi o ovoj rjeci u njoj imate i lipljana i pastmku .Praca se uljeva u Drinu izmedu Gorazda i Visegrada ako znate gdje se nalaze ovi gradovi.I bas za nju kazu da je puna zmija zato i onaj poskok...................
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Nije Prača. Trenutno stvarno ne mogu da otkrijem o kojoj se reci radi ali saznaćete uskoro. Do tad pogađajte. Ko pogodi, biće i neka nagrada. :bleh:
 
Vrh Dno