Naprsline na pluti

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Uzeo sam danas od jednog kolege vrlo malo upotrebljavani GASS 14' #8-9. Iako stap po svemu izgleda bukvalno nov, vidim na pluti neke uzduzne pukotine. Ne izgleda nesto strasno ali bi hteo to sanirati da se kasnije ne poveca. Na koji nacin bi se to moglo spreciti?
20230518_193046.jpg

20230518_193104.jpg


20230518_194047.jpg
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Pa kolega jedini izbor ti je da nađeš plutu neku i šmirglom skineš gomilicu plute koju kasnije pomešaš sa nekim tutkalom ( ima raznih ).

Tom smesom zapuni oštećena mesta i neka koja ti se čine problematična ali u tankom sloju ako treba i dva put.

Kada se dobro osuši sve, finijom šmirglom od predhodne nešno prelazi preko zalečenih mesta na rukohvatu.

Pre ove operacije dobro operi rukohvat nekom četkicom za zube i penom od šampona i malo vode, sačekaj da se dobro osuši pa

primeni ovo gore napisano.

Na kraju koristi najfiniju šmirglu da ne oštetiš plutani rukohvat. Ako te mrzi, samo održavaj čista pluta da ti ostane jer neće

to propasti, pa i da ima rupica nekih daje mu šmek.

Pozdrav kolega!
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Zaboravih,

opasno je vlaga kada napravi buđ kao što sam viđao kod štapova gde vlasnici nisu skidali zaštitnu foliju sa rukohvata da ne bi prljali i onemogućili

nenamerno da pluta diše. Viđao sam nove skupe štapove sa unakaženom plutom.

Za ovo tvoje prikazano nema mesta panici.

Bistro !!!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Hvala na iscrpnom odgovoru :)

Mozda si mislio na ove malo vece "prirodne" pukotine. One me ne brinu ali ako uvecas sliku, vide se uzduzna prskanja koja se protezu preko vise komada plute. Ona mi izgledaju sumnjivo jer te pukotine izgleda da idu duboko kad su uspele da se rasprostru na vise komada.
Sta bi tu moglo da se uradi? Da se nekako ulije neki lak, lepak.... ili ima mozda neko specijalno sredstvo za te rabote .
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Ma razumem te bratiću, te fabričke rupice su različite od firme do firme. Orvis pravi prepoznatljive glatke rukohvate dok ima

vrhunskih štapova gde namerno ostave grublji rad kao na T&T, da se oseti materijal i ne izgleda gumasto i neprirodno.

Nisam ti rekao da te tanke " sumnjive " linije moraš nekim oštrim perorezom ili malim skalpelom da proširiš i malo produbiš da

bi ti kasnije spremljena masa bolje uhvatila i zapunila obrađena mesta.

Budi oprezan jer je verovatno samo površinska pukotina, ako osetiš da nije ok., isčačkaj do zdravijeg dela.

Masu tutkalom nijansiraj da bude iste nijanse i ne primeti se šareniš u vidu fleka na rukohvatu kada se završi posao.

Masu nanosi grubom slikarskom četkicom širom platikanerkom i malo skrati makazama vrh četkice (4-5 mm ) da bi

bila oštrija - tvrđa i lakše nanosiš kasnije smesu.

Ne opterećuj se ako ne ispadne hrapavije posle nanošenja jer će šmirgla da sve dovede u red.

Samo polako i nežno.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Izgleda da cu morati tako 👍 a ponadao sam se da ih mogu samo " zaliti" nekim lakom ili nesto slicno.... ubi me lenjost 😁.

Mada, da nije gass nikad mi to ne bi ni palo na pamet da je neki problem . 😄
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Lak zatvara plutu i pravi fleke.

Ma nije ono ništa, samo malo proveri sebe radi, da smiriš savest.

Lepo je što obraćaš pažnju na pribor.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Do cross serije je loop imao problema sa plutom. Ovaj gass je izasao pre nje, otprilike sa opti serijom i zato ima taj problem. Znao sam za to, zato sam to pogledao cim sam video stap. Drugi gass 12,2 #6, koji imam je iz druge serije i izasao je sa cross- ovima. Isti powerlux carbon ali sasvim drugacija akcija stapa.

Sad se setio da znam jednog sto pravi bambus stapove, dacu to njemu pa nek si vadi ochi 😁👍
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
148
Broj reagovanja
32
Već sam pisao ranije.
Imam jedan stari green line#4/5
Odlična akcija, Mid.flex.
Očajan kvalitet završne obrade.
Otpada lak, pluta i rupama, na držaču čekrka se skida nikl...
I servis im je nikakav.
Ladno su mi rekli da je istekla garancija i da ih to ne interesuje.
Obećao sam im da ću ih opanjkavati gde god stignem.
Sada koristim priliku ,😀
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Green line je super stap i bez plute, laka, vodjica... i bez svega toga, 80% danasnjih stapova mu ne moze prici 😉.

Iz te colour serije imam gray line 11ft #4. Neverovatan stap. Pluta se super drzi, i sve ostalo na mestu.

A sto se tice servisa, to su stari stapovi, izasli rane 90-te tako da im je garancija istekla. Ja sam par puta imao posla sa njihovim servisom i sve se zavrsilo za par dana. Meni su dosta pouzdani i spremni da izadju u susret.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Nemojte zameriti ali ne vidim razlog za toliku brigu, doveli ste odnos prema stapu bezmalo kao prema detetu, naprsla pluta...pa? Teraj dok se ne odvali, u prvi servis koji sklapa stapove, izaberi najlepsu koja ti se svidja i zameni i nastavi da lovis kao i do tad a ne da brines o pluti...
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
148
Broj reagovanja
32
A sto se tice servisa, to su stari stapovi, izasli rane 90-te tako da im je garancija istekla. Ja sam par puta imao posla sa njihovim servisom i sve se zavrsilo za par dana. Meni su dosta pouzdani i spremni da izadju u susret.
Pa dobro, ti si tamo, i logično je da te ispoštuju.
Green line je super stap i bez plute, laka, vodjica... i bez svega toga, 80% danasnjih stapova mu ne moze prici 😉
Ovo se u potpunosti slažem.
Mnogo štapova sam imao, a ovaj sam zadržao, iako je završna obrada loša.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ma meni deca vec velika, ovo je vise odnos kao prema unucetu 😍
 
  • Haha
Reagovanja: TMc

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nemojte zameriti ali ne vidim razlog za toliku brigu, doveli ste odnos prema stapu bezmalo kao prema detetu, naprsla pluta...pa? Teraj dok se ne odvali, u prvi servis koji sklapa stapove, izaberi najlepsu koja ti se svidja i zameni i nastavi da lovis kao i do tad a ne da brines o pluti...
Ma meni deca vec velika, ovo je vise odnos kao prema unucetu 😍
 
Vrh Dno