Neophodne suve muve za pastrmku u periodu maj,jun,jul,avgust,septembar

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
lazar je napisao(la):
Molim vas ako neko moze da mi napise koje muve su mi neophodne za musicarenje pastrmke u navedenom periodu??!? Da bih znao koje muve da pravim za nju,planiram da se ove godine posvetim ribi koju mnogo volim ali je nijednom nisam imao na shtapu :(.
ja od maja krecem sa "velikom majskom-zutom" , "fazanov rep" , 'red spinner' , i par caddisa
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
fazanov rep je univerzalna muva i valja je uvek imati, a tu su naravno i nezaobilazni kedisi i pokoja kamenjarka, jer ako naletis na period kad se roje velike kamenjarke onda izlecu i mame na povrsinu
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
309
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Posto, pretpostavljam, najvise ces izlazaka imati na Rasini i Josanici moj savet ti je da uz sebe uvek imas i po nekog adamsa. Vrlo su lovni na ovim rekama vecim delom sezone 
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
gzero je napisao(la):
Posto, pretpostavljam, najvise ces izlazaka imati na Rasini i Josanici moj savet ti je da uz sebe uvek imas i po nekog adamsa. Vrlo su lovni na ovim rekama vecim delom sezone 
odakle ti ovo za adamsa..............ja ovo nisam bacao ima pet godina...........
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bogi je napisao(la):
gzero je napisao(la):
Posto, pretpostavljam, najvise ces izlazaka imati na Rasini i Josanici moj savet ti je da uz sebe uvek imas i po nekog adamsa. Vrlo su lovni na ovim rekama vecim delom sezone 
odakle ti ovo za adamsa..............ja ovo nisam bacao ima pet godina...........
bogi odgovoricu ti umesto gzero-a posto smo pecali uglavnom zajedno.
nisam neki poznavalac suvih muva,i redje pecam na njih.mnogo bolje sam lovio na nimfu.ali kad sam bacao suvu u trenutcima kad primetim povrsinsku aktivnost ,adams je jedna od muva koja je sasvim lepo lovila,i riba je bila vrlo zainteresovana za nju.
znam da rasinu poznajes bolje od mene ,pa nam daj neki tvoj predlog za ovu reku :tbumb:
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Rasina...
godard caddis je nezaobilazan i najbolji.......
oranž šenil nimfa obično sa perlom
fazanov rep perla
imitacija efemera, biće negde na forumu izbaciću je
sve vrste velikih majskih muva
i naravno nezaobilazni caddis od šišanog pera petla........

sve ostale muve videćeš negde kad se sretnemo, ovo ti je glavno........


 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
vazi bogi , vidimo se na rasini ili josanici :tbumb: imam i ja neke favorite pa da razmenimo iskustva
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
309
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Pozdrav Bogi, zašto odakle mi adams, sasvim smo lepo lovili sasa i ja sa njom, lako se pravi i dobro lovi sta bolje preporuciti nekom ko pocinje da se bavi musicarenjem i izradom musica. Ne sporim tvoje favorite i voleo bih da se sretnemo na rasini ili josanici da podelimo iskustva. 
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
ja preporucujem light cahill, black gnat, adams :), blue quill


adams i cahill su zakon za dry fly fishing

0344NW.jpg
cahill

0330NW1.jpg
adams
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
jos nesto da dodam, sto se tice suhe muhe, to je pastrmci nekih 10% hrane, a ostalih 90 posto su inace podvodne musice.

znaci ako ne ide musicarenje na suho ne predajite se, vec prebacujete odma na podvodne.
 
Vrh Dno