Neophodne suve muve za pastrmku u periodu maj,jun,jul,avgust,septembar

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Molim vas ako neko moze da mi napise koje muve su mi neophodne za musicarenje pastrmke u navedenom periodu??!? Da bih znao koje muve da pravim za nju,planiram da se ove godine posvetim ribi koju mnogo volim ali je nijednom nisam imao na shtapu :(.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
lazar je napisao(la):
Molim vas ako neko moze da mi napise koje muve su mi neophodne za musicarenje pastrmke u navedenom periodu??!? Da bih znao koje muve da pravim za nju,planiram da se ove godine posvetim ribi koju mnogo volim ali je nijednom nisam imao na shtapu :(.
po meni osnovne
-fazanov rep
-zečje uvo
-CDC i Elk sedževi
-razne varijante jednodnevnica, maslinaste, žute, braon
-par strimerčića

ja najviše koristim ovako nešto.....tj. moji aduti za početak sezone.....bar ovde kod mene......

2csdx8k.jpg

2uruntx.jpg

i26jcp.jpg


 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
bogi je napisao(la):
lazar je napisao(la):
Molim vas ako neko moze da mi napise koje muve su mi neophodne za musicarenje pastrmke u navedenom periodu??!? Da bih znao koje muve da pravim za nju,planiram da se ove godine posvetim ribi koju mnogo volim ali je nijednom nisam imao na shtapu :(.
po meni osnovne
-fazanov rep
-zečje uvo
-CDC i Elk sedževi
-razne varijante jednodnevnica, maslinaste, žute, braon
-par strimerčića

Dobar izbor Bogi, nego nemoj mi reći da stvarno potpisuješ muhe (goldena), pitam se gdje se potpišeš na fazanov rep ili CDC-je. (naravno šala  ;))
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Period maj-septembar je veoma dug i ispunjen veoma raznovrsnom površinskom hranom za pastrmke.
Uprostiću:

Trebalo bi da imaš imitacije odraslih jednodnevki, krznokrilaca, kamenjarki, dvokrilaca i nešto malo kopnenih insekata.
1. Najpopularnije su imitacije jednodnevki, posebno čuvena majska i BWO.
2. Veoma korisno je da imaš i neku imitaciju odraslog krznokrilca, koji su obično braonkasti, zelenkastog, braonkastog ili narandžastog tela.
3. U bržim rekama ima puno kamenjarki, od kojih je najmudrije imitirati žutu kamenjarku i velike kamenjarke.
4. Dvokrilci su kod nas potpuno zapostavljeni, ali predosećam da će njihova velika popularnost u GB preći i kod nas.
5. Imitacije kopnenih insekata poput mrava, osa, skakavaca ili raznih tvrdokrilaca su veoma često mamac koji podiže pastrmke iz "mrtvih".
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Sada znam koje cu da pravim!!  Hvala svima na odgovorima!!  Da pitam samo josh neshto da li ima odredjeni period kada se roje krznokrilci ili to zavisi od klimatskih uslova??!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
lazar je napisao(la):
Sada znam koje cu da pravim!!  Hvala svima na odgovorima!!  Da pitam samo josh neshto da li ima odredjeni period kada se roje krznokrilci ili to zavisi od klimatskih uslova??!

Ima na stotine vrsta, ali nećeš pogrešiti ako ih očekuješ u letnje predvečerje- sumrak.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
postavio si pitanje za suve muve?to ti nije dovoljno ako mislis da uspesno lovis pastrmku.jer se ona tokom najveceg dela dana hrani na dnu(ako je aktivna).tek u kasnijim popodnevnim satima kada pocnu masovnija rojenja mazes da ocekujes znacajniji uspeh na povrsini.prouci bogijeve slike .odlicne su muve.i ja ti ih preporucujem.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Mixmaster je napisao(la):
Period maj-septembar je veoma dug i ispunjen veoma raznovrsnom površinskom hranom za pastrmke.
Uprostiću:

Trebalo bi da imaš imitacije odraslih jednodnevki, krznokrilaca, kamenjarki, dvokrilaca i nešto malo kopnenih insekata.
1. Najpopularnije su imitacije jednodnevki, posebno čuvena majska i BWO.
2. Veoma korisno je da imaš i neku imitaciju odraslog krznokrilca, koji su obično braonkasti, zelenkastog, braonkastog ili narandžastog tela.
3. U bržim rekama ima puno kamenjarki, od kojih je najmudrije imitirati žutu kamenjarku i velike kamenjarke.
4. Dvokrilci su kod nas potpuno zapostavljeni, ali predosećam da će njihova velika popularnost u GB preći i kod nas.
5. Imitacije kopnenih insekata poput mrava, osa, skakavaca ili raznih tvrdokrilaca su veoma često mamac koji podiže pastrmke iz "mrtvih".

ovo ti u prevodu znaci sve, samo jednodnevki imas gomilu vrsta,a i sedzeva.....
naj jednostavnije ti je da radis jednodnevke sa i bez petlovog pera u zelenoj,bordo krem...boji na par velicina tu vec imas bar 20muva koje predstavljaju razlicite muve,zbog razne velicine i boje... sad sve te kombinacije imas i ako hoces emerdzere da pravis.....boje velicine...
sedzevi: imas slican problem kao i za jednodnevke,ali ipak jednostavniji, braon zeleni krem i crni su skoro svi sedzevi, crni su obicno sutniju, braon su veliki i srednji, zuti su takodje srednji i veliki... mada za njih mislim da nije bitna boja vec silueta i velicina jer kad sedz legne na vodu npravi senku i riba tesko da moze u toj senci da vidi bas dobro boje....

kamenjarke i ostali insekti mi nisu najpoznatiji i slabo ih koristim.

ovo su moja zapazanja,a na forumu imas dosta iskusnijih ljudi.

bogi ti je to ekstra pojednostavio, zec i fazan su vrh materijali i pokrice ti dosta situacija, naravno i paun
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
zavisi i od voda na kojima želiš da pecaš, neke vode su bogatije pojedinim vrstama insekata dok su druge siromašnije, evo jedan tular koji je nezaobilazan u mojoj kutiji, od šišanog pera petla i nezamenljivog osja sa ušiju zeca + CDC krem boje.....

29d9281.jpg
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
evo i jedne kamenjarke od badrljice fazana.......pravim ih po dve tri u kutiji da imam čisto da se nađe jer u datim trenucima znaju da ubiju koliko su lovne......

kezo90.jpg
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Hvala!!!!  Hvala!!! Muve su ti  :tbumb: :tbumb: :tbumb:  Al cu da vezujem ali mi trebaju josh neki materijali ali nabavicu ja to lako!!! POZzz
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ako nemas neki materijal, nadji bilo sta slicno, budzi uvek kad nemas originalne materijale, ne odustaj
 
Vrh Dno